Vikipedi:Seçkin madde adayları/İstanbul Anadolu Adalet Sarayı

Vikipedi, özgür ansiklopedi

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı[kaynağı değiştir]

 • Maddeyi yaklaşık bir hafta önce açtım ama öncesinde uzun süre kaynak taraması yaptım. Zamana yayılmış kaynaklardan bulabildiğim bütün bilgileri ekleyerek derli toplu bir şekilde sunmaya çalıştım. Gerek kapsam açısından gerekse BEK açısından SM kriterlerini sağladığını düşünüyorum. --justinianus | mesaj 07.39, 2 Mart 2021 (UTC)

Yorum Yorum Öncelikle emeği geçenlerin eline sağlık. Giriş kısmındaki 4. ve devamındaki paragraflarda kaynağa ihtiyaç var. Yapısı kısmında tasarım, yerleşim planı gibi detaylar görsellerle desteklenebilir.--ahzaryamedileti 15.06, 12 Mart 2021 (UTC)

Teşekkürler Ahzaryamed. Giriş kısmı kalan başlıkların özeti, o yüzden oradaki içerik madde içinde kaynaklı olarak yer alıyor fakat gözümden kaçan bir yer olabilir. Bu yüzden kaynaksız gördüğünüz bir kısım var ise bunu işaretlerseniz ben de gerekli düzenlemeyi yaparım. Adliyenin içerisi gün içerisinde çok uygun olmadığından istediğim gibi fotoğraflar çekemiyorum, resmî sitesindeki içeriğin de telif hakkı saklı. Bu yüzden çok fazla görsel ekleyemedim ama fırsat buldukça fotoğraf çekmeye ve eklemeye çalışacağım. Adliyenin yapısı ile ilgili belki bilgisayar ortamında özgür lisanslı bir içerik üretilebilir, bunun için ilgili ve bilgili kullanıcılardan yardım isteyeceğim. --justinianus | mesaj 06.24, 13 Mart 2021 (UTC)

Yorum Yorum Yanlış hatırlamıyorsam giriş kısmının en fazla 4 paragraf olması gerekiyor. Buna uyulmamakta.--Visnelma (mesaj) 15.44, 28 Mart 2021 (UTC)

Yorum Yorum @Justinianus Giriş kısmında biraz düzenleme yaptım, çıkarttığım fazla bir şey var mıdır? COVID kısmına girişte yer vermeye gerek olmadığını düşünüyorum. Bazı ek detayları kaldırdım, madde metninde yer alıyorlar. --Khutuckmsj 16.39, 28 Mart 2021 (UTC)

 • Cevap Cevap Yorumlarınız için teşekkür ederim @Khutuck ve @Visnelma. Giriş kısmının en fazla dört paragraf olması bir zorunluluk değil. Politika sayfasında giriş kısmının "genellikle en fazla dört paragraf olduğu" belirtilmekte fakat zorunluluk olarak belirtilmemiş. İçeriğe bağlı olarak giriş kısmının dört paragrafı geçmesi de mümkün. Girişte yapılan değişikliklere ise bir itirazım yok Khutuck, teşekkürler. --justinianus | mesaj 11.17, 29 Mart 2021 (UTC)
 • @Justinianus Eğer maddeye katkı sağlayacaksa buradaki planı çizebiliriz. Ya da varsa başka bir planı daha onu da çizebiliriz.Sait* 18.33, 27 Nisan 2021 (UTC)
  Şöyle başlamıştım çizmeye.Sait* 18.36, 27 Nisan 2021 (UTC)
  Elimde bu planın daha basit ve anahatlarıyla var olan bir hali mevcut, eğer yardımcı olabilirim derseniz bunu size ulaştırabilirim SAİT71. --justinianus | mesaj 09.06, 28 Nisan 2021 (UTC)
  Eğer varsa yapalım bence.Sait* 15.05, 28 Nisan 2021 (UTC)
 • @Justinianus Yükledim :))Sait* 11.20, 1 Mayıs 2021 (UTC)
 • Elinize emeğinize sağlık. Güzelce kaynaklandırılmış, biraz bakındığımda eli alınmamış bir nokta, kullanılmamış tek kaynak vardı ancak devamında bir belge de bulamadım. Sadece soru olarak mı kalmış, denk geldin mi buna? Şu haliyle biraz kuru bir anlatıma sahip, SM yetkinliğinde madde olarak görünüyor. Merak ettiğim nokta, bir punduna getirip biraz daha iç mekan çekimi yapılabilir mi, o koridorların insansız olması beklenmiyor elbette ama güzel bir anlatıma sahip fotoğraf bulunup commons:File:Fukushima 1 Power Plant control room (crop).jpg gibi yüzleri de buzlayabiliriz. Satırdan Kahraman (mesaj) 21.23, 9 Mayıs 2021 (UTC)
  Verdiğiniz bağlantıdaki soru önergesine verilen cevapların olduğu meclis tutanağını bulmamız gerekiyor Satirdan kahraman. Bazı soruların cevapları kısmen maddede yer alıyor, kalanların ise bazıları yer almıyor, bazıları ise pek maddede yer alabilecek türden bir içeriğe sahip değil. Görsel konusunda ise adliye şu anda kapanma nedeniyle yarı kapalı durumda, bu nedenle çekim fırsatı bulamıyorum. --justinianus | mesaj 15.32, 10 Mayıs 2021 (UTC)