Vikipedi:Kaliteli madde adayları/Lamb of God

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu, bir kaliteli madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.

Bu madde, Vikipedi topluluğu tarafından Kaliteli Madde seçilmiştir--ahzaryamedileti 20:56, 21 Ağustos 2012 (UTC)

Lamb of God[kaynağı değiştir]

İngilizce Vikipedi'deki KM maddesinden çevirmiştim. Geçenlerde bir kez daha göz gezdirip bazı hatalarımı düzelttim. Kriterleri karşıladığını düşünüyorum, belki son bölümde küçük bir temizlik olabilir. --BilalOkms[o.O] 12:44, 4 Nisan 2012 (UTC)

 • Destek Destek KM için uygundur. Yalnız şu "17 Mayıs 2010'da ise Türk hayranları için İstanbul'da Maçka Küçükçiftlik Park'da konser verdi, bu aynı zamanda grubun ilk Türkiye konseriydi." Türkiye odaklı cümle değiştirilirse iyi olur. esc2003 (mesaj) 19:36, 4 Nisan 2012 (UTC)
İstek yapıldı Yapıldı Gerekli değişikliği yaptım. Teşekkür ederim --BilalOkms[o.O] 18:48, 6 Nisan 2012 (UTC)
 • Yorum Yorum Emeğine sağlık. Gözüme çarpan noktaları yazıyorum alta.
 1. Bilgi kutusunda unvan olarak Burn the Priest denmiş. Bu grubun ilk adı değil mi?
 2. Yine ilk cümlede Burn the Priest olarak tanınan deniyor. Eski adı olduğuna göre bu isim daha ilk cümleden verilmemeli.
 3. "Grup, hızlı gitar riffleri, tempolu davulları ve sert vokalleri ile tanınmaktadır" göreceli bir ifade. Falancaya göre hızlıdır, filancaya göre yavaştır mesela. Kaldırılmalı.
 4. Birer cümlelik paragraflar oluşturulmuş bazı yerlerde. Çok net bir konu değişimi olmadan bu paragrafları oluşturmak doğru değil. Biraz azaltılabilir paragraf sayısı.
 5. "Müziksel tarz ve şarkı sözleri" başlığında özellikle ciddi manada kaynak gereken yerler var, kişisel yorum içeren yerler var.
 6. "vokalsiz sürümü internetten indirilebilir bir şekilde buradan izlenebilir" gibi bir ifade Viki düzenine aykırı. madde içinde bu tür klip bağlantıları vermiyoruz.
 7. Genel olarak bakıldığında bir akışkanlık sorunu var. Okumak zor, konudan konuya çok keskin geçişler var. Yine cümle zamanlarında da öyle. Chrome Division maddesini yazan kullanıcıdan yardım alınabilir.
İyi günler.--RapsarEfendim? 14:52, 5 Nisan 2012 (UTC)
 • Cevap Cevap 1. Evet, Burn the Priest grubun eski ismi. Bilgi kutusundan kaldırdım. 2. Kaldırdım, zaten maddenin devamında da belirtiliyor. 3. Kaldırdım. 4. Çoğunluğunu birleştirdim. 5. Bulabildiklerime kaynak ekledim, bazılarında düzenlemeler yaptım. 6. Kaldırdım. 7. Elimden geldiğince düzeltmeye çalıştım, bazı yerlerde düzeldi sanırım?
Teşekkür ederim. --BilalOkms[o.O] 16:50, 5 Nisan 2012 (UTC)
 • Yorum Yorum Teşekkürler. -meli, -malı dediğim şeyler aslında bana göre, yani aksi yönde argüman da sunabilirsin :) Bu arada şunun gibi kaynakların güvenilirliği konusunda soru işaretleri var.--RapsarEfendim? 18:53, 6 Nisan 2012 (UTC)
 • Cevap Cevap Şarkı temaları hakkında biraz sıkıntı yaşıyorum. Zaten Türkçe kaynak pek yok, hatta hiç yok :) İngilizce Vikipedi'deki KM maddesinde bu bölümde hiç kaynak verilmemiş. Ayrıca İngilizce kaynaklarda da ne kadar araştırsam da Schwegweb'in yaptığı röportaj dışında şarkı temalarına dair kesin veriler yok. --BilalOkms[o.O] 19:11, 6 Nisan 2012 (UTC)
 • Yorum Yorum İngilizceyle karşılaştırınca çok eksik var ya... KM olmasını isterim ama bu eksikler çok, kopukluk oluyor bu sebeple. Kuruluş kısmında mesela hem eksik var hem de kronolojik olarak bir bozukluk var. İngilizce'de Morton'un 97'de gruba döndüğü yazıyor, bundan önce demo ve iki CD yayınlamışlar. Burada ise bunların sırası ters mesela.--RapsarEfendim? 19:12, 6 Nisan 2012 (UTC)
 • Cevap Cevap Bunun sebebi, ben kendi çalışma sayfamda çeviriyi yaptıktan sonra diğer bölümün çevirilerine başladığım esnada, bu bölümde bazı değişikliklerin yapılması. Bu yüzden bazı yerlerde eksiklikler ve kronolojik bozukluklar oluşmuş. Düzelttim. --BilalOkms[o.O] 19:42, 6 Nisan 2012 (UTC)
 • Yorum Yorum Geçen süre zarfında Lamb of God#Kuruluş ve Burn the Priest (1990-1999) kısmındaki kronolojik bozuklukları kökten hallettim ve madde içinde az miktarda da olsa kaynak sayını arttırdım. --BilalOkms[o.O] 11:10, 29 Nisan 2012 (UTC)
 • Destek Destek Yalnız kırmızı bağlantılar gözüme çarptı özellikle Download Festival maddesi olmamasına rağmen gereksiz yere dört ayrı yerde bağlantılandırılmış. --B.S.R.F. 💬 14:16, 12 Haziran 2012 (UTC)
İstek yapıldı Yapıldı Maddeyi açtım, teşekkür ederim. --BilalOkms[o.O] 10:15, 13 Haziran 2012 (UTC)
 • Destek Destek Bu madde neden hala KM olmadı merak ediyorum doğrusu. Gayet güzel bir dil, görsellik yerinde. Mükemmel! Seyitahmetmrk (mesaj) 07:42, 4 Temmuz 2012 (UTC)
 • Destek Destek--RapsarEfendim? 10:57, 12 Temmuz 2012 (UTC)
 • Destek Destek Elinize sağlık. Merve (mesaj) 15:51, 12 Temmuz 2012 (UTC)
 • Yorum Yorum Maddeyi Ashes of the Wake başlına kadar okudum henüz. Metin arası kopukluklar düzeltilebilir ama "This is a classic record. We had all the elements come together to make one of the heaviest, yet contagious records of our career. It was difficult to contain us—we didn't even understand at the time what we had created." cümlesinin çevirisinin "Klasik bir kayıt. Hepimizde 'heavy' bir şeyler yapmak için tüm unsurlar vardı, kariyerimizin salgın kayıtları henüz var." ve "unlike many of their overreaching, Slipknot-influenced contemporaries, Lamb of God deliver a meticulously crafted metal assault." cümlesine karşılık "Keyfi taleplerinden farklı olarak, çağdaşları Slipknot'dan etkilenmişler, Lamb of God titizlikle hazırlanmış bu albümle metal saldırıları sağlıyor." çevirileri verilmesi gözümü korkuttu. Çeviri kelime kelime yapılmış gibi ve orijinal sözlerde verilen anlam farklılaşmış. Şimdilik karşı oy vermiyor ancak çevirinin detaylı incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Çalışmanız için teşekkürler. --Sayginerv-posta 14:32, 14 Temmuz 2012 (UTC)
İstek yapıldı Yapıldı Çeviriler düzeltildi. --[ bilalokms ] 07:48, 6 Ağustos 2012 (UTC)
Bu, bir kaliteli madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.