The Flash (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Flash
The Flash
The flash sezon 3.jpg
Dizi afişi
Format Dizi
Tür Aksiyon-Macera, Süperkahraman, Fantastik , Bilimkurgu,
Proje tasarımcısı

Greg Berlanti Andrew Kreisberg

Geoff Johns
Senarist Greg Berlanti/Andrew Kreisberg/Geoff Johns/
Yönetmen David Nuttern
Jesse Warn
Danielle Panabaker
Başrol Grant Gustin
Danielle Panabaker
Rick Cosnett
Candice Patton
Carlos Valdes
Tom Cavanagh
Jesse L. Martin
Tema müziği bestecisi Blake Neely
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Dili İngilizce
Sezon sayısı 8
Bölüm sayısı 171
Yapım
Yapımcı Greg Berlanti/Sam Chalsen/Joseph Patrick Finn
Mekân ABD
Gösterim süresi 43 dakika
Yapım şirketi Warner Bros. Television
Berlanti Television
DC Comics
Yayın bilgileri
Kanal The CW
Resim formatı 1080i (HDTV) / 720p (HDTV)
Yayın tarihi 7 Ekim 2014
Durumu Yayınlanmakta.
Kronoloji
İlişkili programlar Arrow (dizi)
Geleceğin Efsaneleri
Süper Kız
Dış bağlantılar

The Flash, aynı adlı DC Comics çizgi romanından uyarlanmış 2014'te yayınlanmaya başlamış dizi.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Küçük yaşta annesinin ölümüne tanık olarak bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City polis merkezinde suçluların arkalarında bıraktıkları izleri toplayan bir adli tıp görevlisidir. S.T.A.R Laboratuvarları'nın parçacık hızlandırıcısı, hata nedeniyle bir patlamaya sebep olur. Bu patlama hava durumunu değiştirir ve Barry Allen'a bir şimşek çarpar. Bu şimşek onda aşırı hızlı hücre yenilenmesine sebep olur. Kırılan kolu 3 saat içinde iyileşmiştir. Kalbi o kadar hızlı atmaktadır ki hastanedeki makineler ölçemez. Fakat en önemlisi süpersonik bir hıza ulaşmıştır. İlk bölümde saatte 720 km hızda koşmuştur. İmkânsızı kovalarken kendisi imkânsız olan Barry bu gücünü insanları kurtarmak için kullanır. Central City'de adaleti sağlamanın yanındaki hedefi ise annesinin katilini bulmaktır ve en sonunda annesinin katilini bulur (Eboard Thawne) ve ona yenilecekken Eddie Thawne'nın kendisini öldürmesi sonucu Eboard Thawne (Reverse Flash) zamandan silinir. Daha sonra 2. Sezonda Earth-2'dan (İkinci Dünya) gelen Zoom'la olağanüstü bir savaşları olacaktır ve babası (Henry Allen) Zoom tarafından öldürülür. Zoom'la olan savaşında pek şansı olmayan Barry Allen'a yardım eden Earth-2'dan gelen ve kızı Zoom'un elinde olan Dr.Wells ve Earth-2' dan gelen Jay Garrick (The Flash) yardımcı olmaktadır.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncular Karakterler Sezon Açıklama
Grant Gustin Barry Allen/The Flash 1-2-3-4-5-6-7-8 Barry, S.T.A.R. Labs'in parçacık hızlandırıcı faciasından sonra 9 ay komada kaldı ve uyandığında yaşayan en hızlı insan oldu. Annesi 16 yıl önce yine kendi gibi hızlı bir varlık tarafından öldürüldü. Tek amacı annesinin katilini bulmaktır.
Candice Patton Iris West 1-2-3-4-5-6-7-8 Barry'in kız arkadaşıdır, Joe'nun kızıdır. Barry'in annesi öldürüldüğünden beri beraber yaşamaktadırlar.
Danielle Panabaker Caitlin Snow/Killer Frost 1-2-3-4-5-6-7-8 S.T.A.R. Labs'ta çalışmaktadır. Barry'in en iyi arkadaşlarındandır. Gün geçtikçe kötü tarafı olan Killer Frost'a dönüşmektedir.
Carlos Valdes Cisco Ramon/Vibe 1-2-3-4-5-6-7 S.T.A.R. Labs'ta çalışmaktadır. Barry'in en iyi arkadaşlarındandır. Özel güçlerini Reverse Flash verdi. Kendisine "Vibe" diyor. 
Tom Cavanagh Harrison Wells/Eobard Thawne/Reverse Flash 1-2-3-4-5-6-7-8 Dizinin en gizemli insanı. İlk sezonda Reverse-Flash tarafından 16 yıl önce bedeni çalındı ve araba kazasında öldürüldü. İkinci sezonda ise Earth-2'den gelen Harry, kızını Zoom'dan kurtarmak için Barry'den yardım istedi. Üçüncü sezonda ise H.R., Earth-19'dan Barry'lerin dünyasına geldi. H.R. "Savitar" tarafından öldükten sonra Earth-2'deki Harry Wells gelir ve yeni düşmanları "Thinker'a" karşı ekiple birlikte mücadele edecektir.
Jesse L. Martin Detective Joe West 1-2-3-4-5-6-7-8 C.C.P.D.'de dedektiflik yapmaktadır. Barry'in annesi öldürüldüğünden beri onu himayesi altına almıştır.
Hartley Sawyer Ralph Dibny / Elongated Man 4-5-6 Gerçek zamanda ölü olan Ralph 4 yıl önceki Hızlandırıcı çalıştıktan sonra Ralph ölür ve Barry'i Speed Force'dan çıkarmak için uğraşan takım Barry'i çıkarır ama yeni bir parçacık hızladırıcı patlar ve Ralph Dipny yeniden doğar Ralph Elongated Man olarak takıma katılır.
Grant Gustin Savitar 3 Barry Allen'ın geçmişte düşmanlarını yenmek için oluşturduğu zaman kalıntılarından biridir ve kendini işi bitilince atılan eşya gibi hisseden Savitar kendine yeni bir kostüm yaparak Flash'a düşman olur ve Flash tarafından SpeedForce'a (hız gücü) hapsedilir.Hız gücünden kurtulan Savitar intikam için geldiğinde KillerFrost ile işbirliği yaparak kendini tüm Dünyalara yaymak ister fakat sezonun sonunda Flash ekibine yenilir ve İris West Allen tarafından öldürülür

Konuk Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncular Karakterler
Stephen Amell Oliver Queen/Green Arrow
Emily Bett Rickards Felicity Smoak
David Ramsey John Diggle
Katie Cassidy Laurel Lance / Black Siren
Wentworth Miller Leonard Snart / Captain Cold
Brandon Routh Ray Palmer / The A.T.O.M
Teddy Sears Hunter Zolomon / Zoom
Greg Finley Tony Woodward
Michelle Harrison Nora Allen
Andy Mientus Hartley Rathaway / Pied Piper
Dominic Purcell Mick Rory / Heat Wave
Malese Jow Linda Park
Victor Garber Dr. Martin Stein / Firestorm
Robbie Amell Ronnie Raymond / Firestorm
John Wesley Shipp Henry Allen / Jay Garrick
Shantel VanSanten Patty Spivot
Matthew Kevin Anderson Clive Yorkin
Matt Letscher Eobard Thawne / Reverse Flash
Keiynan Lonsdale Wally West / Kid Flash
Tom Felton Julian Albert
Neil Sandilands Clifford DeVoe / The Thinker

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]