Reverse-Flash

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Reverse-Flash, DC Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi romanlarında birkaç kurgusal karakter tarafından kullanılmış bir isimdir. Birçoğu hızlıdır ve düşman ve Flash olarak bilinen süper kahramanların folyeleri.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Edward Clariss[değiştir | kaynağı değiştir]

Edward Clariss (Rival ve Rival Flash olarak da bilinir) ilk Flash Comics # 104'te (Şubat 1949) göründü. Altın Çağı Flash'ın katıldığı üniversitedeki profesör Dr. Edward Clariss, Jay Garrick'in hız 9 hızıyla arkasındaki formülü yeniden yarattı. Joan Williams'ın Flash'ın kendi hızını başka bir öğrenciye nasıl verdiği konusunda konuştuğunu duydu; bu da yardımcı oldu. Onun formülünü geliştirir. Bilim toplumunun iddialarını reddetmesinde acı acı, Clariss suçlu olur. Kafasının üstünde bir maske bulunan daha koyu bir Flash sürümü, diğer suçlulara formülü verir. Rival'ın formül formülü geçicidir ve tutsak edilir ve hapsedilir.

JSA # 16 (Kasım 2000), Clariss'ın ilk ortaya çıkışından birkaç ay sonra Rival ve Flash arasındaki bir savaşa geri döndü. Açıklanamayacak kadar süper hız kazanmış olan Clariss, savaş sırasında ışık hızına ulaşıyor ve Hız Kuvveti içine kayboluyor. 50 yıl sonra Amerika Adalet Derneği'nin yeniden düzenlenmesinden sonra, Johnny Sorrow, Clariss'i Hız Kuvveti'nden alıp onu Adaletsizlik Cemiyeti'ne davet ediyor. Hız Kuvvetleri'nde delirmiş olan Rival, ülkenin dört bir yanındaki ölümcül bir yarışta yarışıyor. Flash, Rival'ın ülkedeki yolunun Clariss'in adını açıkladığını ve son cinayetin Jay'in karısı Joan Garrick olacağını fark etti; Jay, Rival'ın hızını Joan'u öldüremeden emiyor.

Rival, 88. Darbe'ye (Eylül 2002) geri döndü ve Joan Garrick'in doktoru oldu. Şimdi saf hız enerjisi, o Garrick'in adamı Golden Age speedster Max Mercury'ye sahip. Jay ve Impulse'la savaştıktan sonra, Max zamanı bilinmeyen bir yere götürür. The Flash: Yeniden 4.Madde, Max Mercury, Speed ​​Force'dan kaçar ve Wally West'in enerjisiyle yenilenir; Bu onun Dünya'ya yeni bir vücuda dönmesine izin verir. Başka Bir Altın Çağ Reverse Flash, yalnızca görünümü The Flash vol bir panelinde olan bir robottur. 2, # 134 (Şubat 1998), burada Garrick tarafından yenildi. Ve o adaletsizlik 2 görünebilir (2017 Yılı) Ay ortaya çıkmadı

Eobard Thawne[değiştir | kaynağı değiştir]

Profesör Eobard "Zoom" Thawne ilk Flash # 139'da (Eylül 1963) göründü. Barry Allen'in baş düşmanı, Reverse-Flash olarak adlandırılan ilk süpervizör.

Hunter Zolomon[değiştir | kaynağı değiştir]

Zoom olarak da bilinen Hunter Zolomon, The Flash: Secret Files & Origins # 3'te ilk kez yer aldı. Wally West'in baş düşmanı, o Reverse Flash olarak adlandırılan ikinci denetleyicidir.

Thaddeus Thawne[değiştir | kaynağı değiştir]

Thaddeus Thawne (veya Inertia), Todd DeZago ve Mike Wieringo tarafından yaratılmış Impulse # 51'de ilk kez yer aldı. Bart Allen'ın bir klonu olan atalet, önce Bart'la İmpuls olarak savaştı. Bart, Sonsuz Krizden beş yıl sonra yaşlandı ve Flash oldu, Atalet onun genetik şablonuyla tekrar savaştı. Allen'ın ölümünden atalet sorumludu; Wally West, Inertia'yı felce uğratarak ve Flash Müzesi'ne yükleyerek intikam almak için geri döndü. Final Crisis: Rogues 'Revenge'de, Teraziler ve Zoom tarafından Rogue'ların Secret Society'ye katılmasını sağlamaya çalışıyordu. Atalet Zoom'un güçlerini çaldı, kendisini Kid Zoom olarak adlandırdı ve Rogue tarafından öldürüldü. Rogue, onları Bart'ı öldürdüğü için sorumlu tuttu.

Ataletin kim tarafından yaratıldığını soran Ethan van Sciver, kredinin sadece yüzde beşini kabul edebileceğini yazdı; Kalan kredi Mike Wieringo'ya (yüzde 20), Grant Morrison'a (yüzde 25) ve Todd Dezago'ya (yüzde 50'ye) aitti. Van Sciver'a göre, Inertia'nın görünüşü tersine çevrilmiş bir İtki.

Başlangıçta görülen atalet, Impulse # 50'de geldi: "First Fool's" (Temmuz 1999) ve onu 51. "It's All Relative" (Ağustos 1999) izledi. En büyük karakter gelişimi # 53 oldu: "Tehditler" (Ekim 1999). Atalet, Impulse # 62 ve # 66: "Mercury Falling" (Temmuz, Kasım 2000) ve tekrar beş yıl daha ortaya çıkmadı.

Daha sonra başta Bart'ın Flash olması nedeniyle düzenli olarak oynamaya başladı. Atalet, Allen'in muhalifi olarak The Flaş: En Hızlı Can Verici # 5: "Şişedeki Şimşek, Bölüm 5" (Aralık 2006) 'da görüldü. Flash görünüşlerine ek olarak, Teen Titans # 43 (Ocak 2007) başında bir düşman takımı olan Titans East'ın bir parçası olarak Teen Titans'da (cilt 3) göründü. Hikâye # 46 ile sonuçlandı (Nisan 2007). Rahipleri toplamak için Bart'ın yetkilerini kendisi için boşaltmaya çalıştı; Plan Inertia'nın donanımı Hız Gereçekini boşaltırken Wally tarafından geri döndüğünde geri tependi, Rogue'lar yanlışlıkla Bart'ı ölüme döndürdü. Bart kaçmaya çalışırken, Wally (Atalet hızını boşa çıkaran kişi) tarafından yakalandı.

Atalet, öncelikli olarak, Sonsuz Krizden sonra Hız Gücü ile bağlantısının kopup kalan ve kendisini Hız 9 ile enjekte eden bir hız avlusu. Hız 9'un kararsız olmasına rağmen, Deathstroke'un yeni çeşidinin hiçbir olumsuz yan etkisi yoktur. Inertia, Zoom'la ölümünden önce güçlerini kısaca paylaşıyor ve Zoom, kendisine yeni bir Kid Flash yapma yönünde baskı yapmak için hız vermiştir. Çılgınca bir Kid Zoom olarak, insanlık zaman akışlarını yönetir ve Rogue tarafından öldürülmeden güçsüz Hunter Zolomon'a zum yapar.

Daniel West[değiştir | kaynağı değiştir]

Daniel West, ilk olarak (Yeni 52'den) Flash # 23'te göründü ve Iris West'in kardeşi. Yetkilerini bir Rogues saldırısı ve Speed ​​Force'ın bireylere güç kazandırdığı bir olaydan aldığı Barry Allen'e yardım etmek istiyor. Daniel babasını geri çevirdiğinden (onu paraplejik ve yabancılaştırıcı İris yapıyor) olaya başlamadan önce babasını öldürmek için zaman çizgisini değiştirip Iris'in sevgisini geri kazanmak istiyor. Reverse Flash yenilgiye uğradı ve güçlerinden arındı.

Yetkilerini tekrar kazanarak Suicide Squad'a katıldı. Daniel, çocukları bir zaman bombasından kurtarmaya çalışırken öldürüldü. Reverse Flash okyanusa atıldıktan sonra bomba patladığında (onu öldüren bir vorteks yarattı).

Diğer medyada[değiştir | kaynağı değiştir]

Televizyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Justice League Unlimited'da, Lex Luthor ve Brainiac'ın birleştirilmesi, Flash'ın sarıya uygun bir kopyasını (Michael Rosenbaum'un seslendirdiği) içeren Robotik Android'ler Adalet Lordları oluşturur. Reverse Flash'ın Eobard Thawne versiyonu, Robot Chicken (Seth Green ve Matthew Senreich tarafından seslendirildi) ve Batman: Brave ve Cesur (John Wesley Shipp tarafından seslendiriliyor) üzerinde ara sıra yer alıyor. Reverse Flash, Adalet Birliği Aksiyon görünecek.

Arrowverse[değiştir | kaynağı değiştir]

Reverse-Flaş'ın üç versiyonu The CW's Arrowverse'de görünür:

  • Matt Letscher Prof. Eobard Thawne / Ters-Flash'ı canlandırırken Tom Cavanagh, The "Flash'ın ilk sezonunun ana muhalefetçisi olarak" Dr. Harrison Wells "in rolünü üstlendi. Barry Allen / Flash'ın gelecek zaman ve Eddie Thawne soyundan zaman yolculuğu tarzı olan The Flash, başrolde olduğu Legends of Tomorrow'ın ikinci sezonunda ana muhalif olan The Flash'da büyük bir tekrarlayan antagonist olarak görev yapıyor. Legion of Doom.
  • Teddy Sears, The Flash'ın ikinci sezonunun ana antagonisti olan Hunter Zolomon / Zoom'u canlandırıyor ve Tony Todd da canlandırdığı sesi ve dublör Ryan Handley'i ilk tasvirin arkasına koyuyor. Başlangıçta Earth Two'dan bir seri katil olan Velocity 9 kullanımından mavi yıldırım kazanan ve ayrıca Jay Garrick / Flash gibi taklidi yapan sahtekar bir hız adamı oldu. Eddie Thawne'ı avlayan Hız Kuvvetleri'nin benzeri hizmetçisi Legends of Tomorrow'un ikinci sezonunda Black Flash olarak geri döndü. Karakter, Zoom, Rival ve çizgi romanlardan gelen Black Flash'in birleşimi.
  • Todd Lasance, Flashpoint zaman çizelgesinde bir suçlu olan Wally West / Kid Flash'in baş düşmanı Edward Clariss / Rival'ı canlandırıyor. Zaman çizelgesi yeniden oluşturulduktan sonra Alchemy, normal Clariss'e Flashpoint'te sahip olduğu güçleri ve anıları verir. Alchemy'nin yardımıyla Clariss Barry Allen'i öldürmeye çalışıyor ama başarısız oluyor. Iron Heights'da hapsedilirken, Clariss başarısızlığı nedeniyle Savitar tarafından öldürülüyor. Çizgi roman kitap versiyonunun aksine, karakter kırmızı şimşek ile standart kötü speedster ve Jay Garrick ile ilgisi yoktur.

Film[değiştir | kaynağı değiştir]

Reverse-Flash'ın Eobard Thawne sürümü Adalet Birliği'nde görünüyor: Adalet Takımı: Patlama Noktası Paradoks, C. Thomas Howell tarafından seslendiriliyor. Inertia'nın kostümü Flash Müzesi'nde sergileniyor.

Video oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Reverse Flash'ın sonraki sürümleri, çeşitli video oyunlarında görünür. Hunter Zolomon sürümü Game Boy Advance oyununda Adalet Ligi Herolarında görülüyor: Dördüncü seviye patron olarak Flash. Eobard Thawne sürümü Gorilla Grodd ikililerindeki DC Universe Online'da bir mini patron ve Lightning Strikes indirilebilir içeriğe sahip olan Central City'yi dolaşan bir dünya patronu olarak görünüyor; Lego Batman 3: Beyond Gotham'da oynanabilir bir karakter ve çeşitli tasarımlarda Adaletsizlik içinde: Aramızda Tanrılar, Black Lantern'ın meydan okuma olarak alternatif bir cilt olarak görünümü ve CW'nin TV dizisi The Flash'ten En Çoğaltılmış zorluk paketi ile oyunun mobil versiyonunda oynanabilir olarak bir Reverse Flash cildi.