Tartışma:Harry Potter

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Harry Potter (Taslak-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Harry Potter maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Harry Potter kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 

Untitled[kaynağı değiştir]

 • Bugün mesaj sayfamda başlayan Harry Potter ile ilgili çalışmalarımızı burdan yürütelim arkadaşlar.

Şu an elimizde olanlardan bahsedelim ilk önce. Harry Potter kategorimiz, birkaç kişi makalemiz ve kişiler için şablonlarımız ve bunların dışında da çok çok az Sihir Dünyası'yla ilgili makalelerimiz var.

Karakterler:

 1. Albus Dumbledore
 2. Cornelius Fudge
 3. Draco Malfoy
 4. Gregory Goyle
 5. Harry Potter (karakter)
 6. Hermione Granger
 7. Lord Voldemort
 8. Minerva McGonagall
 9. Neville Longbottom
 10. Ron Weasley
 11. Severus Snape
 12. Vincent Crabbe

Diğer:

 1. Sihir Bakanlığı
 2. Gryffindor
 3. Ravenclaw
 4. Slytherin
 5. Hufflepuff
 6. Harry Potter
 7. Harry Potter Serisi (kitap)
 8. Harry Potter ve Melez Prens (kitap)
 9. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
 10. J.K. Rowling
 11. Kofti

Bu düzeltilmesi gereken kişi makalelerindeki şablonlar düzeltilse de içeriklerinde sorunlar var. Bana göre yeni birşey eklemeden önce elimizdekileri düzeltmeliyiz, o yüzden Dumbledore'dan başlayarak Wikipedia sayfalarından gerekli gördüğüm kısımları çevireceğim. Siz de isterseniz sondan başlayın. Yada başka eklemek istediğiniz şeyler varsa o şekilde katkıda bulunun. İyi çalışmalar ;) --Quinlan Vos 17:18, 25 Ocak 2006 (UTC)

 • Ben kurumlarla ilgili makalelere bakıyorum, Sihir Bakanlığına başlamıştım bittikten sonra burada listeden birtanesini seçeceğim  Oytun Yalçın mesaj
 • Her karakterin sayfasında dış bağlantılar bölümünde Warner Bross'un falan dış bağlantıları var da ben çok alakalı olduklarını düşünmüyorum. Harry Potter Serisi (film) sayfası için bu mantıklı bir seçim olsa da mesela Neville Longbottom'ın sayfasında Warner B.'nin sitesine bağlantı olması biraz garip. Size danışmadan çıkardım bunları, pardon ama istiyorsanız hemen geri koyarım, haber vereyim dedim. Sizin fikirleriniz nedir bu konuda?--Quinlan Vos 18:40, 25 Ocak 2006 (UTC)
 • evet aslında koydum ama neville longbottom gibi karakterlerle alakasız. bitek film sayfasında olsa yeter. Tembelejderha 19:33, 25 Ocak 2006 (UTC)
 • ama jk rowling'in linki bence her karakterin sayfasında olmalı. sonuçta o uydurmuş, daha alakalı biri yok bu konuyla :) ne dersiniz? Tembelejderha 19:40, 25 Ocak 2006 (UTC)
 • Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu sayfasına bakıyordum da binalar kısmında dört binaya da link koymak yerine neden binaların kendi sayfasından yönlendirme yapıp ordaki bilgileri Hogwarts'ın sayfasına eklemiyoruz? 5 tane kısa makalemiz olacağına bence iyi gelişmiş Harry Potter konusunda 1 makalemiz olursa daha iyi olur. Ne kadar çok sayfa olursa o kadar zorlaşıyor uğraşmak tüm projeyle. Ne diyorsunuz? Önerdiğim şey aslında Wikipedia'da da var. Bir bakıp fikrinizi söylerseniz gerekenleri yapıcam.--Quinlan Vos 09:23, 26 Ocak 2006 (UTC)
 • en:wiki'nin hogwarts'ı 13 ana, bir çokta alt konuya bölünmüş devasa bir makale :) Bizim tüm Harry Potter makalelerini koysak o kadar etmez. Ama Hogwarts sayfasında binalar hakkında bilgi verip, daha sonra onlara link de verebiliriz. Ya da dediğiniz gibi yaparız ancak ben böyle olmasında sakınca görmedim, çekimserim.
 • Kategori:Hayali karakterler altında zaten Kategori:Harry Potter var. bu yüzden Harry Potter karakterlerinin kategorilerini Kategori:Harry Potter olarak sınırlandıralım mı? şimdilik değil ama ilerde makaleler fazlalaşınca ortalık karışacak, binlerce hayali karakter var düşünsene.. :) Tembelejderha 15:51, 28 Ocak 2006 (UTC)
 • Tamam, artık kaldırıcam bu kategorileri. Bu arada bir portal fikrine ne diyorsunuz?--Quinlan Vos 16:22, 28 Ocak 2006 (UTC)
 • valla güzel olur tabi ama çok uğraştırır seni :)) ben zaten makaleleri adam etme işine daha doğru dürüst el atamadım, bi de yüzüklerin efensdisi var, ama azimli gördüm seni. :)) kolay gelsin. Tembelejderha 16:30, 28 Ocak 2006 (UTC)
 • final sınavlarımdan dolayı 2 gün düzgün bakamadım neler olmuş neler :D ellerinize sağlık yanlız Crabbe'ın makalesinin sonunda spoiler var şablon ekleyeceğim  Oytun Yalçın mesaj
 • Ya şu spoiler şablonları aşağıda çok kötü duruyor. Bence spoiler olan articleları ki bu nerdeyse hepsinin başında koyalım bu şablonu. Ne diyorsunuz?--Quinlan Vos 21:02, 28 Ocak 2006 (UTC)