Kullanıcı mesaj:Oytun Yalçın

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Merhaba oytun, makalelerin duzenlenmesi ve standardizasyonu icin yazini gordum. Aslinda bir cok konuda butur duzenlemeye gerek var. Mesela acilistaki resimleri sag tarafa aliyoruz gibi... Vikipedi cok yeni oldugundan bu konuya pek sahip cikan olmuyor, tahmin edersin ki cok da populer bir konu degil. Eger bir tartisma sayfasi acar ve konu uzerine detayli ornekler ve nedenlerini yazarsan cok ilgi cekecegine eminim. Ilgilendigin makaleler uzerine yazi yazan cok sayida kullanicimiz var; bu makaleleri kategorilerle bulup duzenlemek te kolay olur. Ben de elimden gelen destegi gosteririm. Saygilar, Citrat15:10, 5 Eylül 2005 (UTC)

NOt: Vikipedi:İlkeler ve kurallar'de buna benzer konular tartisilmaktadir.

Bu ic duzeni herhalde Vikipedi:İlkeler ve kurallar'da Makale kriterleri'nde tartisabiliriz. Iyi olabilir on bir sablon yapip belli bir duzene oturtmamiz ancak bir suru sablon ve duzen icinde sadelesmeye gidilmeli gibi gozukuyor bence. Ilgine tesekkurler, Citrat 15:18, 6 Kasım 2005 (UTC)
  • Dilimizde karşılığı var olan kavramları neden yabancı dilde yazalım? Tiyatro vs. konusunu kapsayacak

şekilde genelleştiririz şablonu bu durumda.----Selkem 19:34, 19 Ocak 2006 (UTC)

Müzik grupları[kaynağı değiştir]

Sonlarına müzik grubu-taslak şablonun koydum. Müzik grupları kategorisindeki tüm grupları da elden geçirmeyi planlıyorum.
Memty 23:51, 20 Ocak 2006 (UTC)

teşekkürler[kaynağı değiştir]

Makalelere imza konmama konusunda uyarına teşekkürler. Tam alışamadım henüz.


Uyarınızı dikkate alacağım teşekkürler.tataremre26

Harry Potter[kaynağı değiştir]

  • Merhaba, mesajını aldım. Delicene Harry Potter'la ilgilenmiyorum ama kitapları birkaç kez okudum ve bu galiba beni ilgili yapıyor :) Neyse sana ters düşen birşey mi yaptım? Farkında değilim de...Bu kasıtlı olmayan şey için özür dilerim. Beraber çalışmaktan zevk duyarım. Ne yapmamızı önerirsin? İstersen benim mesaj sayfamdan konuşarak geliştirebiliriz Harry Potter'la ilgili makaleleri. --Quinlan Vos 12:24, 25 Ocak 2006 (UTC)
Sıkça mesaj sayfama bakarsan ordan konuşalım çünkü bir senin mesaj sayfan, bir benim mesaj sayfam...karışacak. O yüzden bence bir pencere açıkta olsun ve 5 dak.'da bir yenile.--Quinlan Vos 12:34, 25 Ocak 2006 (UTC)
Merhaba, ben bir ölçü de olsun ilerleme kaydettim. Mesaj sayfamda (Kullanıcı mesaj:Quinlan Vos) açıkladım zaten. Hala ilgileniyorsan bir göz atarsan sevinirim. --Quinlan Vos 16:31, 25 Ocak 2006 (UTC)
  • sağol, iyi oldu gerçekten. Quinlan Vos çok uğraştı, helal olsun adama. Tembelejderha 16:43, 25 Ocak 2006 (UTC)
  • Selam. Tartışma:Harry Potter Serisi (kitap) sayfasına bir bakarsan sevinirim. Orda belirttiğim sayfaların sadece introlarını değil en:wiki'deki hallerinin hepsini çevirdim. Yorumlarını, fikirlerini ve katkılarını :P bekliyorum :)--Quinlan Vos 07:46, 28 Ocak 2006 (UTC)

Askeriye Portalı[kaynağı değiştir]

Merhaba ben bir portal açtım. Askeriye portalı. Oraya bakabilirsin. Bir kaç tane hazır şablon vardı onları ekledim. Yalnız şu anda her şey belirsiz eğer fikirlerin olursa tartışma bölümünde belirtebilirsin. Veya kafana göre istediğin değişikliği yapabilirsin. E-posta atmaktan çekinme bcursor@gmail.com Ruzgar 13:31, 26 Ocak 2006 (UTC)

Müdür Yardımcıları[kaynağı değiştir]

Bunların her birinin bir isim ile ayrı bir madde gibi gösterilmeleri doğru değil.

Ya her biri "Yabancı Okulların Yöneticileri" adı altında bir maddeye taşınmalı yada müdürü oldukları okulların altında belirtilmeli.

Sonuçta Vikipedi bir telefon rehberi değil her kurumun başındaki kendini be sıfatını buraya yazmaya kalkarsa bu ansiklopedik bir durum olmaz

Wisdom 19:01, 12 Şubat 2006 (UTC)


Sevgili Wisdom, "Yabancı Okulların Yöneticileri" gibi bir madde açılırsa yeni bir tartışma başlatabilir. Uyarılarınız için teşekkürler.

İyi çalışmalar.

mega 21:13, 12 Şubat 2006 (UTC)

Vikibanner[kaynağı değiştir]

  • Yeni Vikibanner çok ilginç olmuş, eline sağlık. --Timurberk 22:23, 20 Şubat 2006 (UTC)

Template:TSK[kaynağı değiştir]

Cute. :) --Cool CatTalk|@ 21:53, 26 Şubat 2006 (UTC)

Resim:Google.gif görüntüsüyle ilgili telif sorunu[kaynağı değiştir]

İmza şablonu[kaynağı değiştir]

Merhaba. İmzalarımız için şablon yerine, "Tercihlerim" menüsünü kullanıyoruz. Şablonları ise ansiklopedik içerik için kullanıyoruz. Bu nedenle şunu silmem gerekiyor. İmzanızı düzenlemekte sorun yaşarsanız, mesaj atabilirsiniz. Teşekkürler. --yabancım 12:23, 18 Ekim 2010 (UTC)

Buluşmaya davetlisiniz![kaynağı değiştir]

Sevgili Oytun Yalçın,

Jimmy Wales, yarın bir konferans için İstanbul'da olacak ve konferanstan sonra vaktinin bir kısmında Türkiye'deki Vikipedistler ile buluşmayı planlıyor.

Sizin de buluşmaya katılımınız bizim için önemli. Konu ile ilgili gelişmeleri köy çeşmesinden takip edebilirsiniz.

Güvenlik tedbirleri gereği görüşmeye katılacak kişilerin isimlerinin önceden belirlenip bildirilmesi gerekiyor.

İsminizin listeye eklenmesi için en kısa sürede bana e-posta veya mesaj atmanız gerekli.

İletişim ve ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşarsanız bana e-posta gönderebilir veya mesaj sayfamdan bana yazabilirsiniz.


Önemli: Ayrıca bir telefon numarası belirtmeniz yarınki iletişim için kolaylık sağlayacaktır ve önemlidir. E-postanıza yanıt olarak kendi telefon numaramı size ileteceğim.


Görüşmenin tarihi ve saati:

5 Ekim 2011 Çarşamba - 16:00, Lütfen belirtilen saatten daha önce alanda bulunmaya özen gösteriniz görüşmenin kısa sürmesi planlanıyor

Görüşmenin yapılacağı yer:

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı, Harbiye, İstanbul


Bu mesaj, İstanbul'da yaşadığını belirten Vikipedistlere, bilgilendirme amacıyla gönderilmiştir.

Yarın görüşmek ümidiyle... Nazif İLBEK 20:49, 4 Ekim 2011 (UTC)

Buluşmaya davetlisiniz![kaynağı değiştir]

Sevgili Oytun Yalçın,

Vikipedistleri biraraya getirmek ve başta Vikipedi olmak üzere Türkçe Wikimedia projelerini tanıtmak amacıyla bir buluşma yapılması planlıyor.

Sizin de buluşmada aramızda olmanız bizleri memnun edecektir. Konu ile ilgili tüm gelişmeler için lütfen proje sayfasını takip ediniz.


Buluşmanın tarihi ve saati:

26 Kasım 2011 Cumartesi - 15:00

Buluşmanın yapılacağı yer:

Taksim, Beyoğlu, İstanbul, Katılımcı sayısına göre organizasyon mekanı belirlenecektir.


Buluşmada sizi de görebilmek ümidiyle...

tr:Kullanıcı mesaj:Citrat

Ölüm Yiyen silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Ölüm Yiyen) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Ölüm Yiyen sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--E4024 (mesaj) 15:07, 1 Ekim 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 11:24, 6 Şubat 2017 (UTC)