Tartışma:Deniz Baykal

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Burası, Deniz Baykal sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.
Vikiproje Siyaset (C-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye (B-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Önceden silinmeye aday olarak gösterilmiş Bu sayfa önceden silinmeye aday gösterilmiştir. Tartışmanın sonucunda kalmasına karar verilmiştir.

neden istifa etmiş?[kaynağı değiştir]

Bülent Ersoy ile ilgili kısım çok gerekli bir mevzu değil bence çıkartılabilir. --maver 07:07, 29 Mayıs 2006 (UTC)

Yazının başındaki 114 = 19x6 ifadesinin anlamı ve gereği nedir biri bana anlatabilir mi acaba? Sizce bu ifade Vikipedi'nin ciddiyetine yakışıyor mu?

Baykal Hizipçiliği ansiklopediden alınmış bir bilgidir.--Aycan 20:30, 23 Temmuz 2007 (UTC)

Vandalism[kaynağı değiştir]

Seçimlerin ardından bu tür başlıkların içeriğinin değişecek olması bir gerçek. Bu yüzden içeriği temiz tutmak amacı ile çeşitli önlemlerin alınması ve de bu kapsamda sayfanın üye olmayan kişiler tarafından değiştirilmesinin engellenmesi gerekmektedir. --Hayri Yurdakul 20:34, 23 Temmuz 2007 (UTC)

Dikkat[kaynağı değiştir]

Lütfen maddeki bilgileri silmeden önce kaynaklara iyi bakınız.--Aycan 22:49, 23 Temmuz 2007 (UTC)


Ben Deniz Baykal ile ilgili bir bilgi değil yergi görüyorum. Hatta bunu bilerek yaptığınızı düşünüyorum. Ben CHP sempatizanı filan değilim, hatta Deniz Baykal'ı sevmem ama bu son eklediğiniz şey taraflı, ansiklopedik olamayacak birşey. Çünkü başlık olarak Baykal Hizbi, Hizipçiliği yazmışsınız fakat böyle bir kavram yok. Olmayan bir kavramı başlık haline getirip, sözlük anlamıyla hizipçiliği yazmışınız. Başka bir ansiklopedide bu kavram başka şekillerde anlatılıyor... Seçim propagandasında kullanılan bir argüman, biyografide bu şekilde yer almamalı... Ne demek istediğimi gayet iyi anladığınızı düşünüyorum..Kolay gelsin --Boyalikus 23:08, 23 Temmuz 2007 (UTC) "http://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Aycan"'dan alındı

Baykalın Hizipçiliği kesin ve suçlayıcı bir ifade olarak duruyor bu yüzden kaldırıyorum. Bu konuyu tartışmadan lütfen yeniden eklemeyin.İyi çalışmalar. --Boyalikus 23:11, 23 Temmuz 2007 (UTC)

" Türk (!) "bölümü[kaynağı değiştir]

Büyük büyük büyük ayıplar var. Bu aşağılayıcı düzenlemeleri yapanları banlayın. Uğurcuk ileti 14:59, 2 Eylül 2008 (UTC)

Resim[kaynağı değiştir]

Baykal'ın Ecevit'le değil de tek başına bir resmi bulunamaz mı acaba ? --M. M. ileti 20:56, 5 Ekim 2008 (UTC)

Baykal Hizbi[kaynağı değiştir]

Evet Baykal Hizbi ansiklopediden alınmadır. Milliyet'in yayınladığı BÜYÜK LAROUSSE Ansiklopedi Setinin GÜNC-HOOF bölümlerini içeren 10. cildinin 5335 sayılı sayfasında "HİZİP é-zbi" kelimesini incelerseniz 3. paragrafta "Siyasi parti içinde oluşan grup" açıklamasının ardından "Baykal Hizbi" örneğinin verildiğini görebilirsiniz. Bu imzasız yazı Arnazey (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayfa Koruması?????[kaynağı değiştir]

Sayfa neden koruma altına alınıyor yahu? Bu sayfa kimin? Birilerine mi ait? Üyeler sayfada düzenleme yapamıyorsa ne anlamı kalıyor özgür ansiklopedinin? Birileri sayfayı sahiplenmiş midir, nedir Allah aşkına? Yoksa bu sayfa CHP'ye mi satıldı?Apolas Lermi 17:02, 10 Mayıs 2010 (UTC)

  • vandalizme uğrayan maddeler belli sürelerle tam korumaya alınır. yapılmasını istediğiniz değişiklik varsa buraya yazarsınız, hizmetliler maddeye ekler. kişisel saldırı yapmadan, hakaret etmeden elbette.. --ki bl 20:02, 10 Mayıs 2010 (UTC)
  • Kişisel saldırı falan yapacak değilim ama tam koruma işi bana çok tuhaf geldi. Vandalizm ise her yerde var! Apolas Lermi 21:43, 10 Mayıs 2010 (UTC)
  • Tam korumaya alınmamış, kayıtlı kullanıcılar değiştirebiliyor. --Boyalikus 23:15, 17 Mayıs 2010 (UTC)

istifa nedeni[kaynağı değiştir]

İstifa sebebi nedir durup dururken kafasına mı esti? makaleyi okuyunca hiçbir şey anlaşılmıyor. -- camoka4 23:10, 10 Mayıs 2010 (UTC)

  • istifa nedenini kısaca ekledim. daha fazla detay isteyenler haberleri izleyebilirler. bu bir ansiklopedi maddesi. sizin attığınız başlık da bir yorum ve vikipedinin yaşayan insan biyografisi politikasına ters düşüyor, bu nedenle değiştirdim. --ki bl 06:24, 12 Mayıs 2010 (UTC)

CHP genel başkanı[kaynağı değiştir]

Madde de Deniz Baykal'ın CHP'nin genel başkanı olduğu yazıyor? Bu doğru mudur? Ben istifa etti diye biliyorum ama beli ki hala daha o kısım düzeltilmemiş. Oraya 4. veya 8. genel başkanı diye yazılmalı diye düşünüyorum. Apolas Lermi 14:55, 12 Mayıs 2010 (UTC)

Verilen referansta böyle bir bilgi yok[kaynağı değiştir]

Verilen hurriyet.com.tr/gundem. Erişim Tarihi: 10 Mayıs 2010 referansında böyle bir bilgi (Tekrar başkanlığa döndüğü bilgisi) yok. Bilgi dayanaksız.--M. Yalçın Yalhı ileti 15:15, 14 Mayıs 2010 (UTC)