Max Goof

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Max Goof
İlk görünüm"Fathers Are People" (1951) (Goofy. Jr adıyla)
Goof Troop (1992) (Max Goof adıyla)
YaratanRobert Taylor
Bilgileri
CinsiyetErkek

Max Goof popüler Disney karakteri Goofy'nin ergenlik çağındaki oğlunu canlandıran bir hayali karakterdir. İlk olarak 1992 yılındaki televizyon dizisi Goof Troop'ta ortaya çıktı. Ondan türeyen bir film olan A Goofy Movie (1995) ve direkt devamı olan An Extremely Goofy Movie 2000'de de gösterilmiştir. Max, Super Nintendo video oyunu Goof Troop (1994), video oyunu Disney Golf (2002) ve bilgisayar oyunu Disney's Extremely Goofy Skateboarding (2001) gibi ortamlarda da oynanabilir karakter olarak yer almıştır.

Genel bakış[değiştir | kaynağı değiştir]

Max, en yakın arkadaşlarıı P.J ve Huey, Dewey, ve Louie haricinde, sonraki görünümlerde de yaşı ilerleyen ender birkaç Disney karakterinden biridir. Goof Troop'da 11 yaşında tarif edilmiştir. A Goofy Movie'de liseye giderken 14 yaşında tasvir edildi. Daha sonra An Extremely Goofy Movie'de ise 18 yaşına gelmişti. House of Mouse'de ise erkek hizmetçi olarak çalışacak yaşa kadar gelmişti.

Goof Troop televizyon serilerinde Max'ı Dana Hill seslendirdi. Shaun Fleming ise genç Max'ı Mickey's Once Upon a Christmas'da seslendirmişti. Jason Marsden A Goofy Movie'de daha yaşlı bir Max'ı seslendirdi. "Goof Troop" serilerinde onun bazı akrabalık ilişkilerinden bahsedilir. Debbie isminde bir kuzeni vardır. Cadılar bayramına özel bir bölümde onun atası Gooferamus G. Goof gösterilir. Bu bölümde onun akrabaları arasında bir "aile birleşmesi" yaşanır. Bu birleşmede Werner Von Goof (bir bilim insanı); Büyük Goof (emekli bir memur); Michangelo Goof (bir sanatçı) ve teyzesi "Goofilla" bulunur. the old Country' içerisinde onun uzak bir akrabasi olan deli bilim insanı "Dr. FrankenGoof" vardır. Goof Troop'un bir bölümünde, Goofy, Max'in gençken Pamuk Prenses'deki cadı tarafından korkutulduğunu söyler.

Kesin olmamasına rağmen, Max'ın aşk hayatına dair bazı söylentiler vardır. A Goofy Movie'de görüldüğü üzere, Max Roxanne'ı etkilemeye çalışır ve sonunda bunu başarır. Ama bir sonraki filmde, 'Mickey's Twice Upon a Christmas', Mona isimli bir kızla görülür.

Max'ın annesinin ismi May'dir. Bir inek gibi görünür.

Max kaykay yapmayı çok sever. Bu, Goof Troop'un "Leader Of The Pack" ve "Meanwhile Back At The Ramp" bölümlerinde gösterilmiştir. Aynı zamanda "A Goofy Movie" ve "An Extremely Goofy Movie" filmlerinde de görülür.