Kullanıcı mesaj:Mustafau

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin Mustafau![kaynağı değiştir]

Face-smile.svg ilk adımlar

Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

Face-angel.svg Yardım bulmak

Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
 • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
 • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak imzalamayı unutma!.
 • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
 • Telif hakkı ile korunan hiç bir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
 • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
 • Yaptığın katkının başka katılımcılarca değiştirilmesini ya da özgürce ve sınırsızca başka yerlere dağıtılmasını istemiyorsan, katkıda bulunmayabilirsin.
Mediawiki.png Kardeş Projeler

VikiSözlük
Özgür Sözlük

VikiKitap
Özgür Kitaplar

VikiKaynak
Özgür Kütüphane

VikiSöz
Özdeyişler

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki Merkez

Dreamer 18:51, 10 Ocak 2007 (UTC)

düzenle şablonu[kaynağı değiştir]

Selam Mustafau! düzenle şablonunu {{düzenle|Ocak 2007}} şeklinde kullanırsan kategorilemiş de olursun maddeleri. Kolay gelsin! denisutku *:!? 10:38, 11 Ocak 2007

 • merhaba, maddelere sil etiketi eklerken küfür olmadığı sürece sayfa içeriğini silmezseniz bizim işimiz de daha kolay olur. teşekkürler, kolay gelsin. --kibelemesaj 12:35, 9 Şubat 2007 (UTC)

Portal[kaynağı değiştir]

Merhaba, Anime ve Manga Portalı için teklif sundum. Eğer açılırsa siz de ilgilenir misiniz merak ediyorum. Çünkü kapanan portallardan anladığım kadarıyla, bir kişinin üzerindeyken kısa bir süre sonra ilgisiz kalıyor. Eğer en azından birbirimizin yokluğunda ilgilenebilirsek kısa süreli bir portal olmaz diye düşünüyorum. --Tinúviel ileti 03:06, 7 Ekim 2007 (UTC) Şablon:Anime ve manga portalı

Anime ve Manga Portalı açılmıştır. Katılımlarınızı bekliyoruz. --Tinúviel ileti 19:35, 7 Ekim 2007 (UTC)

VikiProje İnternet[kaynağı değiştir]Wikiproject internet.svg
Vikiproje İnternet Daveti
İyi günler...
İnternet alanına ilişkin maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve genel olarak İnternet Portalı altında toplamayı hedefleyen İnternet Projesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

Muratsahinileti 16:29, 4 Ağustos 2008 (UTC)

Blog maddesi[kaynağı değiştir]

 • Acaba Blog sayfasındaki resmi niye geri aldığını öğrenebilirmiyim?. her maddenin görselliğe ihtiyacı olduğundan bu maddeyede eklenmiştir. Sebebebini bekliyorum. Yanıtım ona göre detaylı olacak. --Muratsahinileti 10:12, 8 Ağustos 2008 (UTC)
  • Şahsa ait bir sayfanın resmi yerine Wordpress veya benzeri bir blog aracının varsayılan sayfası gibi herkesin anlayışla karşılayacağı bir resim konmalı diye düşünüyorum. mustafau
 • Tam düşündüğüm gibi reklam amaçlı ekleme olarak düşündün. Doğru yanlış anlayabilirsin. Ama ben zaten reklam yapmayı hedefleseydim. Resmin blogdaki alt başlığını bir blog sayfasından örnek diye yapmazdım. Sadece o resmi kamu yararına bıraktım ve her blog hakkındaki maddede özgürce yararlanılmasını istedim. Telifli ve özgür lisanslı olmayan bir ektan görüntüsünü koymaktansa, wikipedi yararına bırakılmış bir görüntü daha iyidir. ayrıca o resim artık bana ait degil, isteyen herkes kullansın diye kamu malı etiketli. Bir İnternet Porjesi üyesi olarak eğer bu resmi istemiyorsan başka bir blog sayfasının ekran görüntüsünü yükle tatmin olmadıysan ama özgür lisanslı olması daha iyi. kendine iyi bak, görüşmek üzere --Muratsahinileti 20:34, 8 Ağustos 2008 (UTC)

Google Şablonu[kaynağı değiştir]

 • Selam mustafau, Google Inc. şablonundaki maddeleri bitirmeme yardım edrsin. Bu aralar Google'ın alt servislerini bitiremeyeceğim gibi. kısacası üzerinde fazla duramayacağım.--Muratsahinileti 14:17, 10 Ağustos 2008 (UTC)
 • Bu arada blog sayfanda sanırsam Drupal üzerine yoğunlaşmıssın. Yazılarının takipçisi olamayacağım ben Wordpress takipçisiyim. Face-smile.svg --Muratsahinileti 14:19, 10 Ağustos 2008 (UTC)

Linux başlığı geri alma nedeni?[kaynağı değiştir]

Linux başlığındaki son yapmış olduğum değişikliği geri alma nedeniniz nedir acaba? tartışma bölümüne yazdım ancak görmediniz sanırım.--Recep Ayan 20:15, 2 Kasım 2008 (UTC)

Vikiproje İnternet İBP Daveti[kaynağı değiştir]

Vikiproje İnternet Ayın İBP Daveti[kaynağı değiştir]Internet Golden Barnstar.svg
Vikiproje İnternet İş Birliği Projesi Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
İnternet ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje İnternet projesi kapsamında her ay tekrarlanan İnternet İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde İnternet konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! ~~~~


MediaWiki message delivery (mesaj) 16:20, 5 Ağustos 2017 (UTC)

İnternet ve internet sansürü şablonundaki oluşturulmamış maddelerin 20'sinin oluşturulması konulu İnternet İş Birliği Projesi'nin bitmesine son 15 gün[kaynağı değiştir]

Applications-internet.svg


Bu ayın Vikiproje İnternet İş Birliği Projesi olan İnternet ve internet sansürü şablonundaki oluşturulmamış maddelerin 20'sinin oluşturulması konulu projenin bitmesine kalan son 15 gün. Proje bitim tarihi olan 31 Ağustos 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, iş birliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.
Bu mesaj Vikiproje İnternet toplu mesaj listesindeki kullanıcılara otomatik olarak gönderilmşitir. Bu tarz mesajlar almak istemiyorsanız listeden adınızı kaldırabilirsiniz -- MediaWiki message delivery (mesaj) 00:36, 15 Ağustos 2017 (UTC)