Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonaları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
2009 yılındaki şampiyona için bakınız: 2009 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası

Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonaları 13-19 yaş arası patencilerin katıldığı şampiyona. İlk Dünya Gençler Şampiyonası "ISU Junior Figure Skating Championships". adı altında 1976'da Megève, Fransa'da düzenlendi. Daha sonraki yılda aynı isimle, aynı yerde yapıldı. 1978'de "World Junior Figure Skating Championships" adı altında yine Megève'de düzenlendi. Daha sonraki yıllarda ise farklı ülkelerde düzenlenmeye başlandı.

Yarışmaya Uluslararasi Buz Pateni Birligi'ne (International Skating Union, kısaca ISU) üye ülkelerden bir önceki yılın 1 Temmuz tarihinde 13 yaşını doldurmuş patenciler ile henüz 19 yaşında olmayan patenciler katılabilir. Çiftler ve Buz dansı kategorilerinde yarışan erkeklerde bu yaş sınırı 21'e yükselmektedir. Her ülkenin, her kategoriye, her sene 1 takım veya sporcu gönderme hakkı vardır. Ancak ülkelerin elde ettiği başarılara göre bu sayı her yıl değişmektedir. Ülkeler en fazla 3 takım/sporcu ile temsil edilebilir. 1 takım/sporcu gönderme hakkı bulunan ülkelerden sporcular ilk ona girerlerse ülke bir sonraki şampiyonada o kategoride 2 takım/sporcu ile temsil edilir. 2 takım/sporcu gönderme hakkını elinde tutan ülkelerden saporcuların aldıkları derecelerin toplamı 13 veya daha küçükse ülke 3. sporcuyu göndermeye hak kazanır. (Örneğin ilk sporcu 2. ikinci sporcu 7. sıra gibi) Eğer toplamları 28 veya daha küçük bir sayıda kalmışsa yine 2 sporcu gönderirler. Eğer bunları başaramazlar ise takip eden yılda tek sporcu ile katılırlar.

Gönderilecek sporcuların seçimleri ülkelere kalmıştır.

2010 yılında 8-14 Mart arasında Hollanda'da Lahey'de yapılacaktır.

Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkeklerde madalya alanlar
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1976 Fransa Megève Amerika Birleşik Devletleri Mark Cockerell Japonya Takashi Mura Kanada Brian Pockar
1977 Fransa Megève Kanada Daniel Beland Birleşik Krallık Mark Pepperday İsviçre Richard Furrer
1978 Fransa Megève Kanada Dennis Coi Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Kotin Amerika Birleşik Devletleri Brian Boitano
1979 Almanya Augsburg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vitali Egorov Amerika Birleşik Devletleri Bobby Beauchamp Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev
1980 Fransa Megève Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vitali Egorov Doğu Almanya Falko Kirsten
1981 Kanada London, Ontario Amerika Birleşik Devletleri Paul Wylie Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Juri Bureiko Amerika Birleşik Devletleri Scott Williams
1982 Almanya Oberstdorf Amerika Birleşik Devletleri Scott Williams Amerika Birleşik Devletleri Paul Guerrero Doğu Almanya Alexander König
1983 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Amerika Birleşik Devletleri Christopher Bowman Fransa Philippe Roncoli Doğu Almanya Nils Köpp
1984 Japonya Sapporo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viktor Petrenko Kanada Marc Ferland Amerika Birleşik Devletleri Tom Cierniak
1985 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Amerika Birleşik Devletleri Erik Larson Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Petrenko Amerika Birleşik Devletleri Rudy Galindo
1986 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vladimir Petrenko Amerika Birleşik Devletleri Rudy Galindo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Yuri Tsimbaliuk
1987 Kanada Kitchener Amerika Birleşik Devletleri Rudy Galindo Amerika Birleşik Devletleri Todd Eldredge Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Yuri Tsimbaliuk
1988 Avustralya Brisbane Amerika Birleşik Devletleri Todd Eldredge Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viacheslav Zagorodniuk Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Yuri Tsimbaliuk
1989 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viacheslav Zagorodniuk Amerika Birleşik Devletleri Shepherd Clark Japonya Masakazu Kagiyama
1990 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Igor Pashkevich Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexei Urmanov Amerika Birleşik Devletleri John Baldwin Jr.
1991 Macaristan Budapest Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Vasili Eremenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Abt Fransa Nicolas Petorin
1992 Kanada Hull, Quebec Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Dmitry Dmitrenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Konstantin Kostin Amerika Birleşik Devletleri Damon Allen
1993 Güney Kore Seoul Ukrayna Evgeni Pliuta Amerika Birleşik Devletleri Michael Weiss Rusya Ilia Kulik
1994 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Amerika Birleşik Devletleri Michael Weiss Japonya Naoki Shigematsu Amerika Birleşik Devletleri Jere Michael
1995 Macaristan Budapest Rusya Ilia Kulik Fransa Thierry Cerez Japonya Seiichi Suzuki
1996 Avustralya Brisbane Rusya Alexei Yagudin Japonya Takeshi Honda Çin Halk Cumhuriyeti Guo Zhengxin
1997 Güney Kore Seoul Rusya Evgeni Plushenko Amerika Birleşik Devletleri Timothy Goebel Çin Halk Cumhuriyeti Guo Zhengxin
1998 Kanada Saint John Amerika Birleşik Devletleri Derrick Delmore Rusya Sergei Davydov Çin Halk Cumhuriyeti Li Yunfei
1999 Hırvatistan Zagreb Rusya Ilia Klimkin Fransa Vincent Restencourt Japonya Yoshuke Takeuchi
2000 Almanya Oberstdorf Almanya Stefan Lindemann Fransa Vincent Restencourt Amerika Birleşik Devletleri Matthew Savoie
2001 Bulgaristan Sofia Amerika Birleşik Devletleri Johnny Weir Amerika Birleşik Devletleri Evan Lysacek Fransa Vincent Restencourt
2002 Norveç Hamar Japonya Daisuke Takahashi Belçika Kevin Van Der Perren Rusya Stanislav Timchenko
2003 Çek Cumhuriyeti Ostrava Rusya Alexander Shubin Amerika Birleşik Devletleri Evan Lysacek Fransa Alban Préaubert
2004 Hollanda The Hague Rusya Andrei Griazev Amerika Birleşik Devletleri Evan Lysacek Amerika Birleşik Devletleri Jordan Brauninger
2005 Kanada Kitchener Japonya Nobunari Oda Fransa Yannick Ponsero Rusya Sergei Dobrin
2006 Slovenya Ljubljana Japonya Takahisho Kozuka Rusya Sergei Voronov Fransa Yannick Ponsero
2007 Almanya Oberstdorf Amerika Birleşik Devletleri Stephen Carriere Kanada Patrick Chan Rusya Sergei Voronov
2008 Bulgaristan Sofia Amerika Birleşik Devletleri Adam Rippon Rusya Artem Borodulin Çin Halk Cumhuriyeti Guan Jinlin
2009 Bulgaristan Sofia Amerika Birleşik Devletleri Adam Rippon Çek Cumhuriyeti Michal Březina Rusya Artem Grigoriev
2010 Hollanda Lahey Japonya Yuzuru Hanyu Çin Halk Cumhuriyeti Nan Song Rusya Artur Gachinski
2011 Güney Kore Gangneung Kanada Andrei Rogozine Japonya Keiji Tanaka İsveç Alexander Majorov
2012 Beyaz Rusya Minsk Çin Halk Cumhuriyeti Yan Han Amerika Birleşik Devletleri Joshua Farris Amerika Birleşik Devletleri Jason Brown

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlarda madalya kazananlar
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1976 Fransa Megève Amerika Birleşik Devletleri Suzie Brasher West Germany Garnet Ostermeier United Kingdom Tracey Solomons
1977 Fransa Megève Kanada Carolyn Skoczen Avusturya Christa Jorda İsviçre Corine Wyrsch
1978 Fransa Megève Amerika Birleşik Devletleri Jill Sawyer Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Kira Ivanova West Germany Petra Ernert
1979 Almanya Augsburg Amerika Birleşik Devletleri Elaine Zayak West Germany Manuela Ruben Amerika Birleşik Devletleri Jacki Farrell
1980 Fransa Megève Amerika Birleşik Devletleri Rosalynn Sumners Kanada Kay Thomson East Germany Carola Paul
1981 Kanada London, Ontario Amerika Birleşik Devletleri Tiffany Chin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Serova Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Anna Antonova
1982 Almanya Oberstdorf East Germany Janina Wirth West Germany Cornelia Tesch Kanada Elizabeth Manley
1983 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo East Germany Simone Koch East Germany Karin Hendschke Avusturya Parthena Sarafidis
1984 Japonya Sapporo East Germany Karin Hendschke East Germany Simone Koch Japonya Midori Ito
1985 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatiana Andreeva West Germany Susanne Becher Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Gorbenko
1986 SFR Yugoslavia Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Gorbenko West Germany Susanne Becher Kanada Linda Florkevich
1987 Kanada Kitchener Amerika Birleşik Devletleri Cindy Bortz West Germany Susanne Becher Kanada Shannon Allison
1988 Avustralya Brisbane Amerika Birleşik Devletleri Kristi Yamaguchi Japonya Junko Yaginuma Japonya Yukiko Kashihara
1989 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Amerika Birleşik Devletleri Jessica Mills Japonya Junko Yaginuma Fransa Surya Bonaly
1990 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Japonya Yuka Sato Fransa Surya Bonaly East Germany Tanja Krienke
1991 Macaristan Budapest Fransa Surya Bonaly Amerika Birleşik Devletleri Lisa Ervin Çin Halk Cumhuriyeti Chen Lu
1992 Kanada Hull, Quebec Fransa Laetitia Hubert Amerika Birleşik Devletleri Lisa Ervin Çin Halk Cumhuriyeti Chen Lu
1993 Güney Kore Seoul Japonya Kumiko Koiwai Amerika Birleşik Devletleri Lisa Ervin Almanya Tanja Szewczenko
1994 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Amerika Birleşik Devletleri Michelle Kwan Macaristan Krisztina Czako Rusya Irina Slutskaya
1995 Macaristan Budapest Rusya Irina Slutskaya Rusya Elena Ivanova Macaristan Krisztina Czako
1996 Avustralya Brisbane Rusya Elena Ivanova Rusya Elena Pingacheva Rusya Nadejda Kanaeva
1997 Güney Kore Seoul Amerika Birleşik Devletleri Sydne Vogel Rusya Elena Sokolova Rusya Elena Ivanova
1998 Kanada Saint John Rusya Julia Soldatova Rusya Elena Ivanova Rusya Viktoria Volchkova
1999 Hırvatistan Zagreb Rusya Daria Timoshenko Amerika Birleşik Devletleri Sarah Hughes Rusya Viktoria Volchkova
2000 Almanya Oberstdorf Amerika Birleşik Devletleri Jennifer Kirk Amerika Birleşik Devletleri Deanna Stellato İsviçre Sarah Meier
2001 Bulgaristan Sofia Rusya Kristina Oblasova Amerika Birleşik Devletleri Ann Patrice McDonough Finlandiya Susanna Pöykiö
2002 Norveç Hamar Amerika Birleşik Devletleri Ann Patrice McDonough Japonya Yukari Nakano Japonya Miki Ando
2003 Çek Cumhuriyeti Ostrava Japonya Yukina Ota Japonya Miki Ando İtalya Carolina Kostner
2004 Hollanda The Hague Japonya Miki Ando Amerika Birleşik Devletleri Kimmie Meissner Amerika Birleşik Devletleri Katy Taylor
2005 Kanada Kitchener Japonya Mao Asada Güney Kore Kim Yu-Na Amerika Birleşik Devletleri Emily Hughes
2006 Slovenya Ljubljana Güney Kore Kim Yu-Na Japonya Mao Asada Amerika Birleşik Devletleri Christine Zukowski
2007 Almanya Oberstdorf Amerika Birleşik Devletleri Caroline Zhang Amerika Birleşik Devletleri Mirai Nagasu Amerika Birleşik Devletleri Ashley Wagner
2008 Bulgaristan Sofia Amerika Birleşik Devletleri Rachael Flatt Amerika Birleşik Devletleri Caroline Zhang Amerika Birleşik Devletleri Mirai Nagasu
2009 Bulgaristan Sofia Rusya Alena Leonova Amerika Birleşik Devletleri Caroline Zhang Amerika Birleşik Devletleri Ashley Wagner
2010 Hollanda Lahey Japonya Kanako Murakami Amerika Birleşik Devletleri Agnes Zawadzki Rusya Polina Agafonova
2011 Güney Kore Gangneung Rusya Adelina Sotnikova Rusya Elizaveta Tuktamysheva Amerika Birleşik Devletleri Agnes Zawadzki
2012 Beyaz Rusya Minsk Rusya Julia Lipnitskaia Amerika Birleşik Devletleri Gracie Gold Rusya Adelina Sotnikova

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Buz dansında madalya alanlar
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1976 Fransa Megève Birleşik Krallık Kathryn Winter & Nicholas Slater Birleşik Krallık Denise Best & David Dagnell Fransa Martine Olivier & Yves Tarayre
1977 Fransa Megève Birleşik Krallık Wendy Sessions & Mark Reed Birleşik Krallık Karen Barber & Kim Spreyer Kanada Marie McNeil & Robert McCall
1978 Fransa Megève Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatiana Durasova & Sergei Ponomarenko Kanada Kelly Johnson & Kris Barber Fransa Nathalie Herve & Pierre Husarek
1979 Almanya Augsburg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatiana Durasova & Sergei Ponomarenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Batanova & Andrei Antonov Kanada Kelly Johnson & Kris Barber
1980 Fransa Megève Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Batanova & Alexei Soloviev Macaristan Judit Péterfy & Csaba Bálint Amerika Birleşik Devletleri Renée Roca & Andrew Ouellette
1981 Kanada London, Ontario Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Batanova & Alexei Soloviev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Annenko & Vadim Karkachev Kanada Karyn Garossino & Rodney Garossino
1982 Almanya Oberstdorf Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Annenko & Vadim Karkachev Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatiana Gladkova & Igor Shpilband Amerika Birleşik Devletleri Lynda Malek & Alexander Miller
1983 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Tatiana Gladkova & Igor Shpilband Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Novikova & Oleg Bliakhman Amerika Birleşik Devletleri Christina Yatsuhashi & Keith Yatsuhashi
1984 Japonya Sapporo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Krikanova & Evgeny Platov Amerika Birleşik Devletleri Christina Yatsuhashi & Keith Yatsuhashi Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Svetlana Liapina & Georgi Sur
1985 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Krikanova & Evgeny Platov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Svetlana Liapina & Georgi Sur Fransa Doriane Bontemps & Charles Paliard
1986 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Krikanova & Evgeny Platov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Svetlana Serkeli & Andrei Zharkov Fransa Corinne Paliard & Didier Courtois
1987 Kanada Kitchener Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ilona Melnichenko & Gennadi Kaskov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Oksana Grishuk & Alexandr Chichkov Kanada Catherine Pal & Donald Godfrey
1988 Avustralya Brisbane Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Oksana Grishuk & Alexandr Chichkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Antsiferova & Maxim Sevastianov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Maria Orlova & Oleg Ovsiannikov
1989 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Angelika Kirkhmaier & Dmitri Lagutin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Liudmila Berezova & Vladimir Federov Fransa Marina Morel & Gwendal Peizerat
1990 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Anissina & Ilia Averbukh Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Kustarova & Sergei Romashkin Kanada Marie-France Dubreuil & Bruno Yvars
1991 Macaristan Budapest Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Aliki Stergiadu & Yuri Razguliaiev Fransa Marina Morel & Gwendal Peizerat Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Kustarova & Sergei Romashkin
1992 Kanada Hall Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Anissina & Ilia Averbukh Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Yaroslava Nechaeva & Yuri Chesnichenko Kanada Amelie Dion & Alexandre Alain
1993 Güney Kore Seoul Rusya Ekaterina Svirina & Sergey Sakhnovski Polonya Sylwia Nowak & Sebastian Kolasinski Fransa Beranger Nau & Luc Moneger
1994 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Polonya Sylwia Nowak & Sebastian Kolasinski Rusya Ekaterina Svirina & Sergei Sakhnovski Fransa Agnes Jacquemard & Alexis Gayet
1995 Macaristan Budapest Rusya Olga Sharutenko & Dmitri Naumkin Fransa Stephanie Guardia & Franck Laporte Polonya Iwona Filipowicz & Michal Szumski
1996 Avustralya Brisbane Rusya Ekaterina Davydova & Roman Kostomarov Fransa Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder Ukrayna Natalia Gudina & Vitaly Kurkudym
1997 Güney Kore Seoul Rusya Nina Oulanova & Mikhail Stifounin Rusya Oksana Potdykova & Denis Petukhov Polonya Oxsana Blazowska & Marcin Kozubek
1998 Kanada Saint John Amerika Birleşik Devletleri Jessica Joseph & Charles Butler Jr. İtalya Federica Faiella & Luciano Milo Rusya Oksana Potdykova & Denis Petukhov
1999 Hırvatistan Zagreb Amerika Birleşik Devletleri Jamie Silverstein & Justin Pekarek İtalya Federica Faiella & Luciano Milo Rusya Natalia Romaniuta & Danil Barantsev
2000 Almanya Oberstdorf Rusya Natalia Romaniuta & Danil Barantsev Amerika Birleşik Devletleri Emilie Nussear & Brandon Forsyth Amerika Birleşik Devletleri Tanith Belbin & Benjamin Agosto
2001 Bulgaristan Sofia Rusya Natalia Romaniuta & Danil Barantsev Amerika Birleşik Devletleri Tanith Belbin & Benjamin Agosto Rusya Elena Khaliavina & Maxim Shabalin
2002 Norveç Hamar Amerika Birleşik Devletleri Tanith Belbin & Benjamin Agosto Rusya Elena Khaliavina & Maxim Shabalin Rusya Elena Romanovskaya & Alexander Grachev
2003 Çek Cumhuriyeti Ostrava Rusya Oksana Domnina & Maxim Shabalin Macaristan Nora Hoffmann & Attila Elek Rusya Elena Romanovskaya & Alexander Grachev
2004 Hollanda The Hague Rusya Elena Romanovskaya & Alexander Grachev Macaristan Nora Hoffmann & Attila Elek Amerika Birleşik Devletleri Morgan Matthews & Maxim Zavozin
2005 Kanada Kitchener Amerika Birleşik Devletleri Morgan Matthews & Maxim Zavozin Kanada Tessa Virtue & Scott Moir Rusya Anastasia Gorshkova & Ilia Tkachenko
2006 Slovenya Ljubljana Kanada Tessa Virtue & Scott Moir Rusya Natalia Mikhailova & Arkadi Sergeev Amerika Birleşik Devletleri Meryl Davis & Charlie White
2007 Almanya Oberstdorf Rusya Ekaterina Bobrova & Dmitri Soloviev Estonya Grethe Gruenberg & Kristian Rand Kanada Kaitlyn Weaver & Andrew Poje
2008 Bulgaristan Sofia Amerika Birleşik Devletleri Emily Samuelson & Evan Bates Kanada Vanessa Crone & Paul Poirier Rusya Kristina Gorshkova & Vitali Butikov
2009 Bulgaristan Sofia Amerika Birleşik Devletleri Madison Chock & Greg Zuerlein Amerika Birleşik Devletleri Maia Shibutani & Alex Shibutani Rusya Ekaterina Riazanova & Jonathan Guerreiro
2010 Hollanda Lahey Rusya Elena Ilinykh & Nikita Katsalapov Kanada Alexandra Paul & Mitchell Islam Rusya Ksenia Monko & Kirill Khaliavin
2011 Güney Kore Gangneung Rusya Ksenia Monko / Kirill Khaliavin Rusya Ekaterina Pushkash / Jonathan Guerreiro Amerika Birleşik Devletleri Charlotte Lichtman / Dean Copely
2012 Beyaz Rusya Minsk Rusya Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin Rusya Alexandra Stepanova / Ivan Bukin Amerika Birleşik Devletleri Alexandra Aldridge / Daniel Eaton

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Çiftlerde madalya alanlar
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1976 Fransa Megève Kanada Sherri Baier & Robin Cowan Amerika Birleşik Devletleri Lorene Mitchell & Donald Mitchell Avustralya Elizabeth Cain & Peter Cain
1977 Fransa Megève Kanada Josée France & Paul Mills Güney Afrika Elga Balk & Gavin MacPherson -
1978 Fransa Megève Kanada Barbara Underhill & Paul Martini Çekoslovakya Jana Blahová & Ludek Feno Amerika Birleşik Devletleri Beth Flora & Ken Flora
1979 Batı Almanya Augsburg Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Veronika Pershina & Marat Akbarov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larisa Selezneva & Oleg Makarov Kanada Lori Baier & Lloyd Eisler
1980 Fransa Megève Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larisa Selezneva & Oleg Makarov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Nikitiuk & Rashid Kadyrkaev Fransa Kathia Dubec & Xavier Douillard
1981 Kanada London, Ontario Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larisa Selezneva & Oleg Makarov Kanada Lori Baier & Lloyd Eisler Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Nikitiuk & Rashid Kadyrkaev
1982 Batı Almanya Oberstdorf Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Avstriskaia & Yuri Kvashnin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Inna Bekker & Sergei Likhanski Doğu Almanya Babette Preussler & Torsten Ohlow
1983 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Avstriskaia & Yuri Kvashnin Doğu Almanya Peggy Seidel & Ralf Seifert Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Inna Bekker & Sergei Likhanski
1984 Japonya Sapporo Doğu Almanya Manuela Landgraf & Ingo Steuer Amerika Birleşik Devletleri Susan Dungjen & Jason Dungjen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Olga Neizvestnaia & Sergei Hudiakov
1985 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ekaterina Gordeeva & Sergei Grinkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Mironenko & Dmitri Shkidchenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Gud & Evgeni Koltun
1986 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Leonova & Gennadi Krasnitski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Mironenko & Dmitri Shkidchenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ekaterina Murugova & Artem Torgashev
1987 Kanada Kitchener Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Leonova & Gennadi Krasnitski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ekaterina Muruguva & Artem Torgashev Amerika Birleşik Devletleri Kristi Yamaguchi & Rudy Galindo
1988 Avustralya Brisbane Amerika Birleşik Devletleri Kristi Yamaguchi & Rudy Galindo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Evgenia Chernisheva & Dmitri Sukhanov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Yulia Liashenko & Andrei Bushkov
1989 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Sarajevo Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Evgenia Chernisheva & Dmitri Sukhanov Doğu Almanya Angela Caspari & Marno Kreft Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Saifutdinova & Alexei Tikhonov
1990 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Krestianinova & Alexi Torchinski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Svetlana Pristav & Vladislav Tkachenko Amerika Birleşik Devletleri Jennifer Heurlin & John Frederiksen
1991 Macaristan Budapest Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Krestianinova & Alexi Torchinski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Svetlana Pristav & Vladislav Tkachenko Amerika Birleşik Devletleri Jennifer Heurlin & John Frederiksen
1992 Kanada Hall Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Krestianinova & Alexei Torchinski Kanada Caroline Haddad & Jean-Sebastien Fecteau Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Svetlana Pristav & Vladislav Tkachenko
1993 Güney Kore Seoul Rusya Inga Korshunova & Dmitry Saveliev Rusya Maria Petrova & Anton Sikharulidze Kanada Isabelle Coulombe & Bruno Marcotte
1994 Amerika Birleşik Devletleri Colorado Springs Rusya Maria Petrova & Anton Sikharulidze Kanada Caroline Haddad & Jean-Sebastien Fecteau Ukrayna Galina Maniachenko & Evgeni Gigurski
1995 Macaristan Budapest Rusya Maria Petrova & Anton Sikharulidze Amerika Birleşik Devletleri Danielle Hartsell & Steve Hartsell Ukrayna Evgenia Filonenko & Igor Marchenko
1996 Avustralya Brisbane Rusya Victoria Maxiuta & Vladislav Zhovnirski Ukrayna Evgenia Filonenko & Igor Marchenko Amerika Birleşik Devletleri Danielle Hartsell & Steve Hartsell
1997 Güney Kore Seoul Amerika Birleşik Devletleri Danielle Hartsell & Steve Hartsell Rusya Maria Petrova & Teimuraz Pouline Rusya Victoria Maxiuta & Vladislav Zhovnirski
1998 Kanada Saint John Ukrayna Julia Obertas & Dmitry Palamarchuk Rusya Svetlana Nikolaeva & Alexei Sokolov Rusya Victoria Maxiuta & Vladislav Zhovnirski
1999 Hırvatistan Zagreb Ukrayna Julia Obertas & Dmitry Palamarchuk Amerika Birleşik Devletleri Laura Handy & Paul Binnebose Rusya Victoria Maxiuta & Vladislav Zhovnirski
2000 Almanya Oberstdorf Ukrayna Aljona Savchenko & Stanislav Morozov Ukrayna Julia Obertas & Dmitry Palamarchuk Rusya Julia Shapiro & Alexei Sokolov
2001 Bulgaristan Sofia Çin Halk Cumhuriyeti Zhang Dan & Zhang Hao Japonya Yuko Kawaguchi & Alexander Markuntsov Amerika Birleşik Devletleri Kristen Roth & Michael McPherson
2002 Norveç Hamar Rusya Elena Riabchuk & Stanislav Zakarov Rusya Julia Karbovskaya & Sergei Slavnov Çin Halk Cumhuriyeti Ding Yang & Ren Zhongfei
2003 Çek Cumhuriyeti Ostrava Çin Halk Cumhuriyeti Zhang Dan & Zhang Hao Çin Halk Cumhuriyeti Ding Yang & Ren Zhongfei Amerika Birleşik Devletleri Jennifer Don & Jonathon Hunt
2004 Hollanda The Hague Rusya Natalia Shestakova & Pavel Lebedev Kanada Jessica Dube & Bryce Davison Rusya Maria Mukhortova & Maxim Trankov
2005 Kanada Kitchener Rusya Maria Mukhortova & Maxim Trankov Kanada Jessica Dube & Bryce Davison Rusya Tatiana Kokoreva & Egor Golovkin
2006 Slovenya Ljubljana Amerika Birleşik Devletleri Julia Vlassov & Drew Meekins Amerika Birleşik Devletleri Kendra Moyle & Andy Seitz Rusya Ksenia Krasilnikova & Konstantin Bezmaternikh
2007 Almanya Oberstdorf Amerika Birleşik Devletleri Keauna McLaughlin & Rockne Brubaker Rusya Vera Bazarova & Yuri Larionov Rusya Ksenia Krasilnikova & Konstantin Bezmaternikh
2008 Bulgaristan Sofia Rusya Ksenia Krasilnikova & Konstantin Bezmaternikh Rusya Lubov Iliushechkina & Nodari Maisuradze Çin Halk Cumhuriyeti Dong Huibo & Wu Yiming
2009 Bulgaristan Sofya Rusya Lubov Iliushechkina & Nodari Maisuradze Rusya Anastasia Martiusheva & Alexei Rogonov Amerika Birleşik Devletleri Marissa Castelli & Simon Shnapir
2010 Hollanda Lahey Çin Halk Cumhuriyeti Wenjing Sui & Cong Han Japonya Narumi Takahashi & Mervin Tran Rusya Ksenia Stolbova & Fedor Klimov
2011 Güney Kore Gangneung Çin Halk Cumhuriyeti Sui Wenjing / Han Cong Rusya Ksenia Stolbova / Fedor Klimov Japonya Narumi Takahashi / Mervin Tran
2012 Beyaz Rusya Minsk Çin Halk Cumhuriyeti Sui Wenjing / Han Cong Çin Halk Cumhuriyeti Yu Xiaoyu / Jin Yang Rusya Vasilisa Davankova / Andrei Deputat

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Commons-logo.svg
Wikimedia Commons'ta
Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonaları ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunmaktadır.