2003 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2003 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası, her yıl düzenlenen Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonaları'nın 2003 yılında düzenlenen yarışması. Uluslararası Paten Birliği'a üye ülkelerin patencileri katılmaktadır. Bir önceki yılında 1 Temmuzunda 13 yaşını doldurmuş patenciler ile henüz 19 yaşında olmayan patenciler katılabilmektedir. Çiftler, erkekler ve buz dansında yaş limiti 21'e yükselmektedir. Patenciler dört disiplinde; erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmaktadır.

2003 yılında şampiyona Ostrava, Çek Cumhuriyeti'nde 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında Palace of Culture and Sports'da düzenlenmiştir.

İlk zorunlu dans Westminster Waltz, ikincisi ise Blues'dur.

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

 Sıra  Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Rusya 2 0 1 3
2  Çin 1 1 0 2
 Japonya 1 1 0 2
 ABD 0 1 1 2
3  Macaristan 0 1 0 1
 Fransa 0 0 1 1
 Macaristan 0 0 1 1

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke Fact. Places QB QA SP FS
1 Alexander Shubin  Rusya 3.2 1 3 1
2 Evan Lysacek  ABD 3.4 2 1 2
3 Alban Preaubert  Fransa 6.6 3 4 3
4 Kazumi Kishimoto  Japonya 8.0 1 6 4
5 Sergei Dobrin  Rusya 8.8 4 2 6
6 Shawn Sawyer  Kanada 10.6 2 8 5
7 Anton Kovalevski  Ukrayna 12.6 4 5 8
8 Wu Jialiang  Çin 14.4 5 9 7
9 Daniel D'inca  İtalya 17.0 7 7 10
10 Damien Djordjevic  Fransa 18.0 6 11 9
11 Martin Liebers  Almanya 20.2 3 10 13
12 Ryo Shibata  Japonya 21.2 5 12 12
13 Ken Rose  Kanada 21.6 7 13 11
14 Yannick Ponsero  Fransa 27.2 6 18 14
15 Mikko Minkkinen  Finlandiya 28.8 12 15 15
16 Sergei Shiliaev  Beyaz Rusya 29.0 9 14 17
17 Tomas Janecko  Çek Cumhuriyeti 31.6 9 20 16
18 Yi Rui  Çin 31.6 10 16 18
19 Adrian Schultheiss  İsveç 34.4 13 17 19
20 Andrei Dobrokhodov  Azerbaycan 36.2 12 19 20
21 Lee Dong-Whun  Güney Kore 39.2 8 25 21
22 Hirokazu Kobayashi  Japonya 39.8 8 21 24
23 Przemyslaw Domanski  Polonya 41.4 14 23 22
24 Ivan Kincik  Slovakya 41.8 14 22 23
Free Skate Not Reached
25 Damjan Ostojic  Slovenya 15 24
26 Sergei Kotov  İsrail 11 27
27 Ma Yingdi  Çin 10 28
28 Luka Cadez  Slovenya 14 26
29 Matthew Wilkinson  Birleşik Krallık 11 30
30 Juan Legaz  İspanya 13 29
Short Program Not Reached
31 Michael Chrolenko  Norveç 16
31 Bertalan Zakany  Macaristan 16
33 Adrian Matei  Romanya 17
33 Alper Ucar  Türkiye 17
35 Dmitri Antoni  Estonya 18
35 Sean Carlow  Avustralya 18
37 Edward Ka-Yin Chow  Hong Kong 19
37 Tomas Katukevicius  Litvanya 19
39 Konrad Giering  Güney Afrika 20
39 Jamal Othman  İsviçre 20
41 Marc Casal  Andorra 21
41 Tristan Thode  Yeni Zelanda 21
43 Peter Lee Chinese Taipei Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 22
43 Miguel Angel Moyron  Meksika 22
45 Gegham Vardanyan  Ermenistan 23
WD Parker Pennington  ABD

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Rank Name Nation Fact. Places QB QA SP FS
1 Yukina Ota  Japonya 2.6 1 2 1
2 Miki Ando  Japonya 5.0 3 3 2
3 Carolina Kostner  İtalya 6.0 1 1 5
4 Mai Asada  Japonya 8.0 2 7 3
5 Ye Bin Mok  ABD 9.8 2 5 6
6 Beatrisa Liang  ABD 11.2 3 10 4
7 Xu Binshu  Çin 13.6 5 6 8
8 Lina Johansson  İsveç 14.0 4 9 7
9 Kristina Oblasova  Rusya 14.4 5 4 10
10 Louann Donovan  ABD 18.0 6 11 9
11 Jenna McCorkell  Birleşik Krallık 21.8 10 8 13
12 Viktoria Pavuk  Macaristan 22.0 8 13 11
13 Meghan Duhamel  Kanada 23.6 11 12 12
14 Candice Didier  Fransa 27.8 7 15 16
15 Olga Naidenova  Rusya 28.6 8 19 14
16 Signe Ronka  Kanada 28.6 4 20 15
17 Amanda Billings  Kanada 30.0 6 16 18
18 Choi Ji Eun  Güney Kore 30.6 13 14 17
19 Kiira Korpi  Finlandiya 33.0 7 17 20
20 Giorgia Carrossa  İtalya 35.8 10 18 21
21 Sara Falotico  Belçika 36.0 11 21 19
22 Evgenia Melnik  Beyaz Rusya 40.8 14 22 22
23 Irina Lukianenko  Ukrayna 41.6 9 25 23
24 Gintare Vostrecovaite  Litvanya 42.6 12 23 24
25 Veronika Benesova  Çek Cumhuriyeti 48.2 16 28 25
Free Skate Not Reached
26 Katharina Haecker  Almanya 9 27
27 Anja Bratec  Slovenya 14 24
28 Simona Ocelkova  Slovakya 15 26
29 Viviane Kaeser  İsviçre 12 29
30 Laura Fernandez  İspanya 13 31
31 Joelle Bastiaans  Hollanda 15 30
Short Program Not Reached
32 Jennifer Leguilloux  Avusturya 16
32 Fleur Maxwell  Lüksemburg 16
34 Jenna-Anne Buys  Güney Afrika 17
35 Zeljka Krizmanic  Hırvatistan 18
35 Magdalena Leska  Polonya 18
37 Ana Cecilia Cantu  Meksika 19
37 Jekaterina Frolova  Estonya 19
39 Simona Punga  Romanya 20
39 Sonia Radeva  Bulgaristan 20
41 Emilia Ahsan  Avustralya 21
41 Milessandre Fuentes  Andorra 21
43 Beril Bektas  Türkiye 22
43 Elena Kovalova  Letonya 22
45 Maria Mastrogiannopoulou  Yunanistan 23
45 Keren Shua Haim  İsrail 23
47 Alix-Myra Anderson  Avustralya 24
47 Nina Bates  Bosna-Hersek 24
WD Kristel Popovic  Sırbistan-Karadağ

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Rank Name Nation Fact. Places SP FS
1 Zhang Dan / Zhang Hao  Çin 1.5 1 1
2 Ding Yang / Ren Zongfei  Çin 3.5 3 2
3 Jennifer Don / Jonathon Hunt  ABD 5.5 5 3
4 Maria Mukhortova / Pavel Lebedev  Rusya 6.0 4 4
5 Julia Karbovskaya / Sergei Slavnov  Rusya 6.0 2 5
6 Carla Montgomery / Ryan Arnold  Kanada 10.0 8 6
7 Tatiana Volosozhar / Petro Kharchenko  Ukrayna 10.0 6 7
8 Kristen Roth / Michael McPherson  ABD 11.5 7 8
9 Jessica Dube / Samuel Tetrault  Kanada 15.0 12 9
10 Brittany Vise / Nicolas Kole  ABD 15.5 11 10
11 Veronika Havlickova / Karel Stefl  Çek Cumhuriyeti 16.0 10 11
12 Julia Beloglazova / Andrei Bekh  Ukrayna 16.5 9 12
13 Rebecca Handke / Daniel Wende  Almanya 20.0 14 13
14 Marylin Pla / Yannick Bonheur  Fransa 20.5 13 14
15 Diana Rennik / Aleksei Saks  Estonya 22.5 15 15
16 Rumiana Spassova / Staminir Todorov  Bulgaristan 24.0 16 16
17 Joanna Dusik / Patryk Szalasny  Polonya 25.5 17 17
18 Ludmila Vesiolaia / Alexei Vesioli  Letonya 27.0 18 18
WD Tatiana Kokareva / Egor Golovkin  Rusya

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke Fact. Places CD1 - QB CD2 - QB CD1 - QA CD1 - QB OD FD
1 Oksana Domnina / Maxim Shabalin  Rusya 2.0 1 1 1 1
2 Nora Hoffmann / Attila Elek  Macaristan 4.0 2 2 2 2
3 Elena Romanovskaya / Alexander Grachev  Rusya 5.6 2 2 3 3
4 Loren Galler-Rabinowitz / David Mitchell  ABD 6.8 1 1 4 4
5 Christina Beier / William Beier  Almanya 10.2 3 3 5 6
6 Natalia Mikhailova / Arkadi Sergeev  Rusya 10.4 4 5 6 5
7 Mariana Kozlova / Sergei Baranov  Ukrayna 13.0 4 5 7 7
8 Alexandra Zaretski / Roman Zaretski  İsrail 15.2 5 4 9 8
9 Alessia Aureli / Andrea Vaturi  İtalya 16.0 3 3 8 10
10 Melissa Piperno / Liam Dougherty  Kanada 17.2 7 4 10 9
11 Morgan Matthews / Maxim Zavozin  ABD 20.0 6 6 11 11
12 Kirsten Frisch / Brent Bommentre  ABD 21.6 6 6 12 12
13 Petra Pachlova / Petr Knoth  Çek Cumhuriyeti 23.2 5 7 13 13
14 Myriam Trividic / Gregory Soler  Fransa 25.2 7 7 14 14
15 Anna Zadorozhniuk / Sergei Verbilo  Ukrayna 27.4 8 9 15 15
16 Barbara Herzog / Dmitri Matsijuk  Avusturya 29.6 9 11 16 16
17 Marina Timofeieva / Evgeni Striganov  Estonya 30.8 10 8 17 17
18 Yu Xiaoyang / Wang Chen  Çin 32.6 8 11 18 18
19 Candice Towler-Green / James Phillipson  Birleşik Krallık 34.6 9 9 20 19
20 Anna Cappellini / Matteo Zanni  İtalya 36.0 11 12 19 20
21 Daniela Keller / Fabian Keller  İsviçre 37.4 11 8 21 21
22 Floriane Rokia / Damien Biancotto  Fransa 41.2 12 10 23 23
23 Zsuzsanna Nagy / Gyorgy Elek  Macaristan 41.2 10 10 22 24
24 Judith Haunstetter / Arne Hoenlein  Almanya 41.6 13 13 24 22
Serbest dansa katılamayanlar
25 Anna Galcheniuk / Alexander Cherniaev  Beyaz Rusya 12 12 25
26 Paulina Urban / Marcin Trebacki  Polonya 13 13 26
27 Kim Hey Min / Kim Min Woo  Güney Kore 14 14 27
28 Tiffany Jones / Daniel O'Hanlon  Güney Afrika 14 14 28

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]