İçeriğe atla

"Arrow (dizi)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

düzeltme, yazış şekli: bir çok → birçok AWB ile
(düzeltme, yazış şekli: bir çok → birçok AWB ile)
| imdb_id = 2193021
}}
'''''Arrow''''' [[Greg Berlanti]], [[Marc Guggenheim]] ve [[Andrew Kreisberg]] tarafından geliştirilen bir Amerikan aksiyon-macera dizisidir. Bu dizi [[DC Comics]] tarafından yayımlanan [[Green Arrow]] çizgi romanındaki kostümlü suç mücadelecisi süper kahramana dayanır. [[2012]]'nin geç vakitlerinde, 10 Ekim 2012 tarihinde [[Kuzey Amerika]]'da [[The CW]] kanalında gerçekleşen uluslararası yayınla televizyonda gösterildi. Dizi Lian Yu ismindeki ıssız bir adada beş yıl mahsur kaldıktan sonra ülkesine dönüp suç ve yolsuzlukla mücadele eden [[Oliver Queen]]'in ([[Stephen Amell]]) hayatını konu alır. 22 Ekim 2012 tarihinde [[The CW]] kanalından tam sezon için onay almış ve günümüzde de devam etmektedir.
 
== Konu ==
Babasının verdiği defterdeki hedefleri seçen Öliver, sırayla şehre karşı büyük suçlar işleyenlerin peşine düşer. Starling şehri artık onu "Arrow" olarak tanır.
 
2.sezondan İtibaren Oliver İlerme kayderek gittikçe Bir Kahraman olmaya adım adım dahada yaklaşır 5 yıllık gizemli geçmişininde Yaptığı Yolcuklar zaman zaman gün yüzüne çıkar Vucüdündaki bir çokbirçok dövme geçmişinden kalmadır ve hepsinin bir özelliği bulunmaktadır. Sezon İçerisinde Barry Allen (Grant Gustin) Dizinin 8.bölümünde meydana çıkar . Barry Starling Şehrine Aşırı Güçlü bir adamı araştırmaya gelmiştir . Senaristlerin Asıl Amacı Karakteri hem tanıtmak hemde Daha başlamamış Olan Flash'ın temelini atmaktır. Arrow'un bir diğer özelliği Sezon içerisinde Ana Kötü denilen bir karakter vardır . Bu sezonda Lian Yu ' dan çok eski bir dostu ve çizgi romanlarda Baş Düşmanı Olan Slade Wilson ( Manu Bennent) Diğer bir adıyla DeathStroke Oliver'ın sevdiği herşeyi almak için Starling Şehrine geliyor.
 
3.Sezon Oliver Artık başkalarına İlham Olmaya başlamıştır Sezon içerisinde yeni süper kahramanlar ortaya çıkmıştır. Speed - Arsenal - Roy Harper ( Colton Haynes ) Oliver'ın kendi eğitti çizgi romanlarda sıkça bulunan bir karakterdir . Sezonun Ana Konusu Sara Lance ' in Suikastçiler birliğine dönmesinden sonra Starling Şehrinde öldürülmesidir Oliver 'ın bu konuyu League Of Assasin ( Suikastçiler Birliği) ile Sorun yaşamadan halletmeye çalışmasını konu alır . Sezonun Kötüsü Ras Al Ghul'dur