NHK Trophy

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

NHK Kupası (Japonca: NHK杯国際フィギュアスケート競技大会 / NHK Hai Kokusai Figyua Sukēto Kyōgi Taikai), ISU Grand Prix Finalleri'ne gidecek sporcuları belirlemek için yapılan yarışmalardan biridir. Erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmalar düzenlenir. ISU Grand Prix Finalleri serilerindeki yarışmaların 6.'sı ve sonuncusudur. Yarışmalar 1979'dan bu yana düzenlenmekte ve 1995'ten beri Grand Prix serilerileri içinde yer almaktadır.

Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Men's Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1979 Tokyo, JPN Birleşik Krallık Robin Cousins Japonya Fumio Igarashi Amerika Birleşik Devletleri David Santee
1980 Sapporo, JPN Japonya Fumio Igarashi Amerika Birleşik Devletleri Robert Wagenhoffer Amerika Birleşik Devletleri Allen Schramm
1981 Kobe, JPN Japonya Fumio Igarashi Batı Almanya Norbert Schramm Fransa Jean-Christophe Simond
1982 Tokyo, JPN Amerika Birleşik Devletleri Scott Hamilton Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev Polonya Grzegorz Filipowski
1983 Sapporo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viktor Petrenko Kanada Marc Ferland Amerika Birleşik Devletleri Tom Cierniak
1984 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev Kanada Brian Orser Amerika Birleşik Devletleri Brian Boitano
1985 Kobe, JPN Amerika Birleşik Devletleri Brian Boitano Kanada Brian Orser Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viktor Petrenko
1986 Tokyo, JPN Amerika Birleşik Devletleri Angelo D'Agostino Japonya Makoto Kano Fransa Philippe Roncoli
1987 Kushiro, JPN Amerika Birleşik Devletleri Christopher Bowman Amerika Birleşik Devletleri Paul Wylie Japonya Makoto Kano
1988 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev Çek Cumhuriyeti Petr Barna Kanada Kurt Browning
1989 Kobe, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viktor Petrenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexander Fadeev Kanada Kurt Browning
1990 Asahikawa, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viktor Petrenko Polonya Grzegorz Filipowski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viacheslav Zagorodniuk
1991 Hiroshima, JPN Polonya Grzegorz Filipowski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Viacheslav Zagorodniuk Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Alexei Urmanov
1992 Tokyo, JPN Fransa Philippe Candeloro Kanada Elvis Stojko Rusya Alexei Urmanov
1993 Chiba, JPN Fransa Philippe Candeloro Ukrayna Viacheslav Zagorodniuk Rusya Alexei Urmanov
1994 Morioka, JPN Amerika Birleşik Devletleri Todd Eldredge Fransa Philippe Candeloro Ukrayna Viacheslav Zagorodniuk
1995 Nagoya, JPN Kanada Elvis Stojko Rusya Igor Pashkevitch Fransa Philippe Candeloro
1996 Osaka, JPN Kanada Elvis Stojko Rusya Ilia Kulik Ukrayna Dmitri Dmitrenko
1997 Nagano, JPN Rusya Ilia Kulik Amerika Birleşik Devletleri Scott Davis Çin Halk Cumhuriyeti Guo Zhengxin
1998 Sapporo, JPN Rusya Evgeni Plushenko Japonya Takeshi Honda Almanya Andrejs Vlascenko
1999 Nagoya, JPN Rusya Evgeni Plushenko Amerika Birleşik Devletleri Timothy Goebel Rusya Ilia Klimkin
2000 Asahikawa, JPN Rusya Evgeni Plushenko Rusya Ilia Klimkin Çin Halk Cumhuriyeti Li Chengjiang
2001 Kumamoto, JPN Japonya Takeshi Honda Kanada Jeffrey Buttle Bulgaristan Ivan Dinev
2002 Kyoto, JPN Rusya Ilia Klimkin Japonya Takeshi Honda Çin Halk Cumhuriyeti Li Chengjiang
2003 Asahikawa, JPN Kanada Jeffrey Buttle Amerika Birleşik Devletleri Timothy Goebel Çin Halk Cumhuriyeti Gao Song
2004 Nagoya, JPN Amerika Birleşik Devletleri Johnny Weir Amerika Birleşik Devletleri Timothy Goebel Fransa Frederic Dambier
2005 Osaka, JPN Japonya Nobunari Oda Amerika Birleşik Devletleri Evan Lysacek Japonya Daisuke Takahashi
2006 Nagano, JPN Japonya Daisuke Takahashi Japonya Nobunari Oda Japonya Takahiko Kozuka
2007 Sendai, JPN Japonya Daisuke Takahashi Çek Cumhuriyeti Tomáš Verner Amerika Birleşik Devletleri Stephen Carriere
2008 Tokyo Japonya Nobunari Oda Amerika Birleşik Devletleri Johnny Weir Fransa Yannick Ponsero
2009 Nagano Fransa Brian Joubert Amerika Birleşik Devletleri Johnny Weir Çek Cumhuriyeti Michal Březina
2010 Nagoya Japonya Daisuke Takahashi Amerika Birleşik Devletleri Jeremy Abbott Fransa Florent Amodio

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ladies Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1979 Tokyo, JPN Japonya Emi Watanabe Amerika Birleşik Devletleri Lisa-Marie Allen Amerika Birleşik Devletleri Sandy Lenz
1980 Sapporo, JPN İsviçre Denise Biellmann Doğu Almanya Katarina Witt Amerika Birleşik Devletleri Melissa Thomas
1981 Kobe, JPN Finlandiya Katarina Wegelius Amerika Birleşik Devletleri Vikki de Vries Kanada Charlene Wong
1982 Tokyo, JPN Almanya Katarina Witt Amerika Birleşik Devletleri Rosalynn Sumners Amerika Birleşik Devletleri Tiffany Chin
1983 Sapporo, JPN Almanya Karin Hendschke Doğu Almanya Simone Koch Japonya Midori Ito
1984 Tokyo, JPN Japonya Midori Ito Amerika Birleşik Devletleri Debi Thomas Japonya Juri Ozawa
1985 Kobe, JPN Japonya Midori Ito Kanada Cynthia Coull Japonya Juri Ozawa
1986 Tokyo, JPN Almanya Katarina Witt Japonya Midori Ito Japonya Juri Ozawa
1987 Kushiro, JPN Almanya Katarina Witt Japonya Midori Ito Amerika Birleşik Devletleri Tonya Harding
1988 Tokyo, JPN Japonya Midori Ito Amerika Birleşik Devletleri Kristi Yamaguchi Batı Almanya Marina Kielmann
1989 Kobe, JPN Japonya Midori Ito Amerika Birleşik Devletleri Kristi Yamaguchi Amerika Birleşik Devletleri Tonia Kwiatkowski
1990 Asahikawa, JPN Japonya Midori Ito Amerika Birleşik Devletleri Tonya Harding Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larisa Zamotina
1991 Hiroshima, JPN Japonya Midori Ito Fransa Surya Bonaly Çin Halk Cumhuriyeti Lu Chen
1992 Tokyo, JPN Fransa Surya Bonaly Japonya Kumiko Koiwai Japonya Yuka Sato
1993 Chiba, JPN Fransa Surya Bonaly Japonya Yuka Sato Çin Halk Cumhuriyeti Lu Chen
1994 Morioka, JPN Çin Halk Cumhuriyeti Lu Chen Amerika Birleşik Devletleri Tonia Kwiatkowski Japonya Junko Yaginuma
1995 Nagoya, JPN Çin Halk Cumhuriyeti Lu Chen Japonya Hanae Yokoya Rusya Olga Markova
1996 Osaka, JPN Rusya Maria Butyrskaya Amerika Birleşik Devletleri Tonia Kwiatkowski Azerbaycan Yulia Vorobieva
1997 Nagano, JPN Almanya Tanja Szewczenko Rusya Maria Butyrskaya Çin Halk Cumhuriyeti Lu Chen
1998 Sapporo, JPN Özbekistan Tatiana Malinina Rusya Irina Slutskaya Ukrayna Elena Liashenko
1999 Nagoya, JPN Rusya Maria Butyrskaya Rusya Victoria Volchkova Özbekistan Tatiana Malinina
2000 Asahikawa, JPN Rusya Irina Slutskaya Rusya Maria Butyrskaya Özbekistan Tatiana Malinina
2001 Kumamoto, JPN Özbekistan Tatiana Malinina Japonya Yoshie Onda Ukrayna Elena Liashenko
2002 Kyoto, JPN Japonya Yoshie Onda Rusya Irina Slutskaya Japonya Shizuka Arakawa
2003 Asahikawa, JPN Japonya Fumie Suguri Ukrayna Elena Liashenko Japonya Yoshie Onda
2004 Nagoya, JPN Japonya Shizuka Arakawa Japonya Miki Ando Rusya Elena Sokolova
2005 Osaka, JPN Japonya Yukari Nakano Japonya Fumie Suguri Ukrayna Elena Liashenko
2006 Nagano, JPN Japonya Mao Asada Japonya Fumie Suguri Japonya Yukari Nakano
2007 Sendai, JPN İtalya Carolina Kostner İsviçre Sarah Meier Japonya Nana Takeda
2008 Tokyo Japonya Mao Asada Japonya Akiko Suzuki Japonya Yukari Nakano
2009 Nagano Japonya Miki Ando Rusya Alena Leonova Amerika Birleşik Devletleri Ashley Wagner
2010 Nagoya İtalya Carolina Kostner Amerika Birleşik Devletleri Rachael Flatt Japonya Kanako Murakami

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Pairs Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1979 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Vorobieva / Igor Lisovsky Amerika Birleşik Devletleri Vicki Heasley / Robert Waggenhoffer Amerika Birleşik Devletleri Sheryl Franks / Michael Botticelli
1980 Sapporo, JPN Kanada Barbara Underhill / Paul Martini Amerika Birleşik Devletleri Maria DiDomenico / Burt Lancon Japonya Toshimi Ito / Takashi Mura
1981 Kobe, JPN Amerika Birleşik Devletleri Kitty Carruthers / Peter Carruthers Almanya Birgit Lorenz / Knut Schubert Amerika Birleşik Devletleri Maria DiDomenico / Burt Lancon
1982 Tokyo, JPN Kanada Barbara Underhill / Paul Martini Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Vorobieva / Igor Lisovsky Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Avstriskaya / Yuri Kvashnin
1983 Sapporo, JPN Almanya Manuela Landgraf / Ingo Steuer Amerika Birleşik Devletleri Susan Dungjen / Jason Dungjen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Olga Neizvestnaya / Sergei Hudiakov
1984 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Veronika Pershina / Marat Akbarov Almanya Birgit Lorenz / Knut Schubert Kanada Cynthia Coull / Mark Rowsom
1985 kobe, JPN Amerika Birleşik Devletleri Gillian Wachsman / Todd Waggoner Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Veronika Pershina / Marat Akbarov Kanada Denise Benning / Lyndon Johnston
1986 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Valova / Oleg Vassiliev Amerika Birleşik Devletleri Jill Watson / Peter Oppegard Amerika Birleşik Devletleri Natalie Seybold / Wayne Seybold
1987 Kushiro, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Leonova / Gennady Krasnitsky Amerika Birleşik Devletleri Gillian Wachsman / Todd Waggoner Amerika Birleşik Devletleri Katy Keely / Joseph Mero
1988 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larissa Selezneva / Oleg Makarov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Bechke / Denis Petrov Amerika Birleşik Devletleri Kristi Yamaguchi / Rudy Galindo
1989 Kobe, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Larissa Selezneva / Oleg Makarov Kanada Christine Hough / Doug Ladret
1990 Asahikawa, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Bechke / Denis Petrov Kanada Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Mishkutionok / Artur Dmitriev
1991 Hiroshima, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Evgenia Shishkova / Vadim Naumov Çek Cumhuriyeti Radka Kovarikova / Rene Novotny Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Eltsova / Andrei Bushkov
1992 Tokyo, JPN Rusya Evgenia Shishkova / Vadim Naumov Rusya Marina Eltsova / Andrei Bushkov Amerika Birleşik Devletleri Calla Urbanski / Rocky Marval
1993 Chiba, JPN Kanada Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler Çek Cumhuriyeti Radka Kovarikova / Rene Novotny Japonya Yukiko Kawasaki / Alexei Tikhonov
1994 Morioka, JPN Rusya Marina Eltsova / Andrei Bushkov Çek Cumhuriyeti Radka Kovarikova / Rene Novotny Almanya Mandy Wotzel / Ingo Steuer
1995 Nagoya, JPN Rusya Evgenia Shishkova / Vadim Naumov Almanya Mandy Wotzel / Ingo Steuer Rusya Natalia Krestianinova / Alexei Torchinsky
1996 Osaka, JPN Amerika Birleşik Devletleri Jenni Meno / Todd Sand Rusya Evgenia Shishkova / Vadim Naumov Amerika Birleşik Devletleri Kyoko Ina / Jason Dungjen
1997 Nagano, JPN Çin Halk Cumhuriyeti Shen Xue / Zhao Hongbo Amerika Birleşik Devletleri Jenni Meno / Todd Sand Almanya Peggy Schwartz / Mirko Muller
1998 Sapporo, JPN Rusya Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze Çin Halk Cumhuriyeti Shen Xue / Zhao Hongbo Kanada Jamie Sale / David Pelletier
1999 Nagoya, JPN Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov Fransa Sarah Abitbol / Stephane Bernadis Polonya Dorota Zagorska / Mariusz Siudek
2000 Asahikawa, JPN Çin Halk Cumhuriyeti Shen Xue / Zhao Hongbo Fransa Sarah Abitbol / Stephane Bernadis Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2001 Kumamoto, JPN Çin Halk Cumhuriyeti Shen Xue / Zhao Hongbo Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov Polonya Dorota Zagorska / Mariusz Siudek
2002 Kyoto, JPN Çin Halk Cumhuriyeti Shen Xue / Zhao Hongbo Polonya Dorota Zagorska / Mariusz Siudek Kanada Anabelle Langlois / Patrice Archetto
2003 Asahikawa, JPN Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov Kanada Anabelle Langlois / Patrice Archetto Polonya Dorota Zagorska / Mariusz Siudek
2004 Nagoya, JPN Rusya Maria Petrova / Alexei Tikhonov Çin Halk Cumhuriyeti Pang Qing / Jian Tong Polonya Dorota Zagorska / Mariusz Siudek
2005 Osaka, JPN Çin Halk Cumhuriyeti Zhang Dan / Zhang Hao Almanya Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Kanada Utako Wakamatsu / Jean-Sebastien Fecteau
2006 Nagano, JPN Çin Halk Cumhuriyeti Shen Xue / Zhao Hongbo Çin Halk Cumhuriyeti Zhang Dan / Zhang Hao Kanada Valerie Marcoux / Craig Buntin
2007 Sendai, JPN Almanya Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Amerika Birleşik Devletleri Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison
2008 Tokyo Çin Halk Cumhuriyeti Pang Qing / Tong Jian Amerika Birleşik Devletleri Rena Inoue / John Baldwin Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison
2009 Nagano Çin Halk Cumhuriyeti Pang Qing / Tong Jian Rusya Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov Amerika Birleşik Devletleri Rena Inoue / John Baldwin
2010 Nagoya Çin Halk Cumhuriyeti Pang Qing / Tong Jian Rusya Vera Bazarova / Yuri Larionov Japonya Narumi Takahashi / Mervin Tran

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Ice Dancing Medalists
Yıl Yer Altın Gümüş Bronz
1979 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Irina Moiseyeva / Andrei Minenkov Birleşik Krallık Jayne Torvill / Christopher Dean Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Karamisheva / Rostislav Sinitcin
1980 Sapporo, JPN Amerika Birleşik Devletleri Carol Fox / Richard Dalley Birleşik Krallık Karen Barber / Nicholas Slater Birleşik Krallık Lillian Heming / Murray Carey
1981 Kobe, JPN Birleşik Krallık Karen Barber / Nicholas Slater Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalia Karamisheva / Rostislav Sinitcin Çek Cumhuriyeti Jana Berankova / Jan Bartak
1982 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Batanova / Alexei Soloviev Amerika Birleşik Devletleri Carol Fox / Richard Dalley Birleşik Krallık Wendy Sessions / Stephen Williams
1983 Sapporo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Krikanova / Evgeny Platov Amerika Birleşik Devletleri Christina Yatsuhashi / Keith Yatsuhashi Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Svetlana Liapina / Gorsha Sur
1984 Tokyo, JPN Birleşik Krallık Karen Barber / Nicholas Slater Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Elena Batanova / Alexei Soloviev Kanada John Thomas / Kelly Johnson
1985 Kobe, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Kanada Karyn Garossino / Rod Garossino Birleşik Krallık Sharon Jones / Paul Askham
1986 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalya Bestemyanova / Andrey Bukin Amerika Birleşik Devletleri Suzanne Semanick / Scott Gregory Avusturya Kethrin Beck / Christoff Beck
1987 Kushiro, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Natalya Bestemyanova / Andrey Bukin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Svetlana Liapina / Gorsha Sur Amerika Birleşik Devletleri Susan Wynne / Joseph Druar
1988 Tokyo, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Maya Usova / Alexander Zhulin Amerika Birleşik Devletleri April Sargent / Russ Witherby
1989 Kobe, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Oksana Grishuk / Evgeny Platov Kanada Jo-Anne Borlase / Martin Smith
1990 Asahikawa, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Maya Usova / Alexander Zhulin Macaristan Klara Engi / Attila Toth İtalya Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo
1991 Hiroshima, JPN Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Maya Usova / Alexander Zhulin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği Oksana Grishuk / Evgeny Platov İtalya Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo
1992 Tokyo, JPN Rusya Maia Usova / Alexander Zhulin Rusya Anjelika Krylova / Uladimr Fedorov Fransa Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy
1993 Chiba, JPN Rusya Oksana Grishuk / Evgeny Platov Ukrayna Irina Romanova / Igor Yaroshenko Özbekistan Aliki Stergiadu / Juris Razguliaiev
1994 Morioka, JPN Fransa Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Beyaz Rusya Tatiana Navka / Samvel Gezalian Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat
1995 Nagoya, JPN Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat Kanada Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz Rusya Anna Semanovich / Vladimir Fedorov
1996 Osaka, JPN Fransa Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat Ukrayna Irina Romanova / Igor Yaroshenko
1997 Nagano, JPN Rusya Pasha Grishuk / Evgeny Platov Kanada Shae-Lynn Bourne / Viktor Kraatz İtalya Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio
1998 Sapporo, JPN Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat Rusya Irina Lobacheva / Ilia Averbukh Litvanya Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
1999 Nagoya, JPN Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat Rusya Irina Lobacheva / Ilia Averbukh Litvanya Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2000 Asahikawa, JPN Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat Litvanya Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas Almanya Kati Winkler / Rene Lohse
2001 Kumamoto, JPN Fransa Marina Anissina / Gwendal Peizerat Litvanya Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas Bulgaristan Albena Denkova / Maxim Staviski
2002 Kyoto, JPN Rusya Irina Lobacheva / Ilia Averbukh Almanya Kati Winkler / Rene Lohse İsrail Galit Chait / Sergei Sakhanovsky
2003 Asahikawa, JPN Bulgaristan Albena Denkova / Maxim Staviski Ukrayna Elena Grushina / Ruslan Goncharov İsrail Galit Chait / Sergei Sakhanovsky
2004 Nagoya, JPN Bulgaristan Albena Denkova / Maxim Staviski Rusya Tatiana Navka / Roman Kostomarov Fransa Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2005 Osaka, JPN Kanada Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon Bulgaristan Albena Denkova / Maxim Staviski Ermenistan Anastasia Grebenkina / Vazgen Azrojan
2006 Nagano, JPN Kanada Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon Rusya Jana Khokhlova / Sergei Novitski Amerika Birleşik Devletleri Melissa Gregory / Denis Petukhov
2007 Sendai, JPN Fransa Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Rusya Jana Khokhlova / Sergei Novitski
2008 Tokyo İtalya Federica Faiella / Massimo Scali Fransa Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Amerika Birleşik Devletleri Emily Samuelson / Evan Bates
2009 Nagano Amerika Birleşik Devletleri Meryl Davis / Charlie White Birleşik Krallık Sinead Kerr / John Kerr Kanada Vanessa Crone / Paul Poirier
2010 Nagoya Amerika Birleşik Devletleri Meryl Davis / Charlie White Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje Amerika Birleşik Devletleri Maia Shibutani / Alex Shibutani

Kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]