Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Svmo

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Svmo[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK

Süre: Tartışma, fikir birliği sağlanması durumunda yedi günlük sürenin dolacağı 21 Ekim 2020 saat 20.58 (UTC) itibarıyla, sağlanmaması durumunda ise 26 Ekim 2020 saat 20.58 (UTC) itibarıyla kapatılabilir.

KD olup olmadığından emin olamadım. -𝓐𝓭𝓲𝓰𝓪𝓫𝓻𝓮𝓴 (Ары?) 20.58, 14 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba, iyi çalışmalar dilerim. Hayli tanınmakta olan bir rap şarkıcının Vikipedi sayfasını oluşturmaya çalışıyorum ve bunun için kaynakçalarla beraber bir sayfa oluşturdum, reklam olabilir uyarısıyla Instagram ve Twitter dış bağlantılarını da kaldırdım. Lütfen sebebini anlamam için bana yardımcı olabilir misiniz ? Bu imzasız yazı Krearon41 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 21.07, 14 Ekim 2020 (UTC)

Krearon41, VP:KD kriterlerini sağladığından emin olunmazsa sayfa silinecektir. Kolay gelsin. -𝓐𝓭𝓲𝓰𝓪𝓫𝓻𝓮𝓴 (Ары?) 21.16, 14 Ekim 2020 (UTC)

Yanıtınız için çok teşekkür ederim Adigabrek, telif hakkı ve reklam dili uyarısı için herhangi bir şey yapmama gerek var mı acaba ? Sistemin olası telif hakkı olabilir diye uyardığı haber linkini kaldırdım ve reklam dili olabilir uyarısı içinde hiç bir özel yorum da bulunmadan sadece doğum, hayat ve okul bilgileri gibi şeyleri bıraktım. Tekrardan çok teşekkürler, kolay gelsin. Bu imzasız yazı Krearon41 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 21.26, 14 Ekim 2020 (UTC)

Krearon41, Vikipedi'ye hoş geldiniz. Öncelikle yazdığınız mesajların sonunda dört adet tilde (~) işareti koyarak imza atmanız gerekmektedir. İkinci olarak, o konuda ek bir şey yapmanıza gerek yok sanırım. -𝓐𝓭𝓲𝓰𝓪𝓫𝓻𝓮𝓴 (Ары?) 21.28, 14 Ekim 2020 (UTC)
  • Silinsin Silinsin İnternette yerel medya haricinde herhangi bir kaynak bulamadım. Ayrıca şarkıcının kayda değer bir ödül aldığına veya eser ürettiğine dair de bir kaynak bulamadım. --Jelican9💬 23.02, 14 Ekim 2020 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Kayda değerlik kriterlerini karşılamıyor. Sayfayı kontrol ediyordum az önce. İşaretlemeyi düşünürken zaten aday olduğunu gördüm.— HazanEvet benim? 11.17, 15 Ekim 2020 (UTC)
  • Silinsin Silinsin aday gösteren olarak. -𝓐𝓭𝓲𝓰𝓪𝓫𝓻𝓮𝓴 (Ары?) 11.46, 15 Ekim 2020 (UTC)
  • Kaynakları incelemedim, ama yukarıda yalnızca yerel medya kaynakları olduğu söylenmiş, yerel kaynaklar elbette ki bağımsız oldukları sürece kayda değerlik tevdi edebilirler diye not düşmek istedim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 18.14, 15 Ekim 2020 (UTC)

Merhabalar tekrardan, öncelikle umarım düşüncelerimi yanlış anlaşılmaya mahal vermeden aktarabilirim. Biyografi sayfasını oluşturmaya çalıştığım kişi Kocaeli'de ve İstanbul'da hayli popülerliğe sahip yerel bir rap şarkıcısı/ söz yazarı. Kocaeli Üniversitesi'nin kendinden haberdar olup da üniversite de konser vermesini isteyeceği ve bu konsere yüzlerce öğrencinin katıldığını da eklemek isterim. En başta da söylediğim gibi umarım yanlış anlaşılmıyorumdur, amacım birisini yüceltmek ya da övmek değil, fakat bir biyografinin Vikipedi'de yer alabilmesi için daha doğrusu, kayda değerlik denilen şartı karşılayabilmesi için Türkiye'nin ilk 3 haber sitesinde yayınlanan kaynakçası mı olması gerekmekte ?

Sadece net bir şekilde anlayabilmek için bu soruları ve düşüncelerimi aktarıyorum, amacım bu platforma yıllarca emek vererek, makale oluşturarak editör olan yetkililerin kararlarını sorgulamak veya kabullenmemek değil. Sonuçta burasının bir Bilgi kaynağı olduğunu düşünüyorum ve bir ismi buraya eklemek istedikten sonra "Kayda değer değil" yazısı cidden üzücü ve anlaşılması zor bir durum.

Umarım kelimelerimi seçerken herhangi bir saygısızlık yapmamışımdır, iyi çalışmalar dilerim. Krearon41 (mesaj) 19.17, 15 Ekim 2020 (UTC)

  • Silinsin Silinsin Kayda değerlik kriterlerini karşılamıyor. Robingunes 19.20, 15 Ekim 2020 (UTC)
  • @Jelican9, ilerisini için akılda kalması ve yanlış referans olmaması adına belirtmek istiyorum, yukarıda @Seksen iki yüz kırk beş'in de dediği gibi yerel kaynaklar, güvenilir oldukları sürece kabul edilebilir, bir problem bulunmamakta.--NanahuatlEfendim? 19.25, 15 Ekim 2020 (UTC)
  • Silinsin Silinsin KD kriterlerini karşılamıyor. -Caskination ? 20.44, 15 Ekim 2020 (UTC)
  • Çekimser Çekimser Kalsın Kalsın Yerel sitelerde birkaç kaynak buldum: [1] [2] [3] [4] [5] [6]. Bir sonraki tartışmalarda sadece "yerel sitelerde kaynak buldum" demeyip kaynakların kendisinide paylaşırsanız daha iyi olur. Seksen iki yüz kırk beş'in dediklerinide göz önünde bulundurursak kayda değerlik sağlamış oluyor. ~Styyx noldu beya? 13.11, 17 Ekim 2020 (UTC)
  • Kaynaklari inceledim ve acikcasi azicik da olsa KD'ligi sagliyor gibi bu yuzden zayıf kalsın diyorum.--CanQui es-tu? 13.15, 17 Ekim 2020 (UTC)