Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Joker (rapçi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 21.21, 3 Şubat 2021 (UTC)

Joker (rapçi)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

O Ses Türkiye ile ilgili haberler, kim kimdir haberleri ve şarkılarının sözlerinin bulunduğu kaynaklar dışında kayda değer olduğunu kanıtlayacak bağımsız kaynak bulunmuyor. Maddeden ayrı oluşturulmuş sanatçının kayda değer olmayan albüm maddeleri de dahil silinmesi kerektiğini düşünüyorum. Tartışılması için SAS'a taşıdım. --BirazdangelicemMsj 13.34, 26 Ocak 2021 (UTC)

  • Kalsın Kalsın Joker isimli rap müzisyeninin iki tane bandrollü albüm piyasaya sürmesi kayda değer olduğunu göstermektedir. Birinci bandrollü albümü Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle çıkan Microphone Show, ikinci bandrollü albümü ise Sony Music etiketiyle çıkarmış olduğu Element'tir. Efrah (mesaj) 14.39, 29 Ocak 2021 (UTC)
  • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Sevgili @Efrah’ın da dediği gibi iki tane bandrollü albüm sahibi bir sanatçı, artı olarak bir sürü bağımsız ve güvenilir kaynak mevcut.  Baran Ahmet  Talk? 14.23, 1 Şubat 2021 (UTC)
  • Yorum Yorum En son baktığımdan beri bandrollü albüm yapmak Kayda değerlik (müzik) kriterleri arasına girmemiş. Rap müzikte bandrollü albüm yapmak zordur diye bir genel görüş var (içeriğinde küfür, siyaset vb sözler olduğundan) ama bu Vikipedi yönergelerine göre kayda değerlik sağlamaz. SAS'ı inceleyecek Hizmetli için not düşmüş olayım. --BirazdangelicemMsj 16.31, 1 Şubat 2021 (UTC)
  • Albümlerinden birinin Sony Müzik, diğerinin ise Dokuz Sekiz Müzik aracılığıyla çıktığı bilgisi doğrultusunda, VP:MÜZİK'teki 4 numaralı "Ünlü bir müzik yayın şirketi aracılığıyla en az iki albüm yayımlamış olmalı." kriterini karşıladığını düşünüyorum. Kalsın. Ayrıca burada son albümüne dair bağımsız bir inceleme mevcut. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22.48, 1 Şubat 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.