Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Etnospor

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın hızlı kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 15.07, 23 Kasım 2020 (UTC)

Etnospor[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 1 gün, 5 saat ve 39 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 6 gün, 5 saat ve 39 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Victor Trevor (mesaj) 14.28, 21 Kasım 2020 (UTC)

  • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Net kayda değer kaynakçayı geliştireceğim.--Kadıköylümesaj 18.50, 21 Kasım 2020 (UTC)
  • Daha çok Dünya Etnospor Konfederasyonunun ortaya attığı, bunun dışında bir geçerliliği olmayan bir terim gibi gözüktü. @Sayginer daha iyi bir değerlendirmede bulunabilir belki.--NanahuatlEfendim? 19.30, 21 Kasım 2020 (UTC)
  • Hızlı kalsın. Kesinlikle Dünya Etnospor Konfederasyonu çerçevesinde olan bir konu değil. Hatta maddede yer alan konfederasyonla ilgili cümleyi de reklam niteliğinde olduğu için kaldırdım, bağlantı okunursa nedeni anlaşılacaktır, şu yazı da okunabilir bağımsız kaynak olarak. Rus antropolog Kılasov'un domine ettiği bir çalışma alanı olduğu belli olsa da Google Akademik'ten bakıldığında kendisinden bağımsız yazarlarca da hatırı sayılır sayıda çalışmanın ortaya çıktığı görülüyor. Burada önemli bir bağımsız bilimsel incelemesi yer alıyor. Keza şurası incelenebilir. Maddenin İngilizcesi de var bu arada, intervikisini ekledim. Yalnız ansiklopedik bir işleyiş olması için küresel bir bakış açısıyla ele alınıp mevzubahis konfederasyonun odağı dışında incelenmesi gerekiyor. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.42, 21 Kasım 2020 (UTC)
  • Seksen'in yorumları ışığında Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın diyorum. --iazak (mesaj) 11.36, 23 Kasım 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.