Vikipedi:Seçkin portallikten ihraç adayları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vikipedi'deki Seçkin Portallerin İhracı

Vikipedi:Seçkin portallar sayfasındaki listelerden herhangi birinin "Seçkin portal" statüsünde olmaması gerektiğini düşünüyorsanız, bu sayfada bu durumun değiştirilmesi için aday gösterebilirsiniz. Lütfen sadece seçkin portal kriterlerine uymayan maddeleri listeleyin. İtiraz noktaları yerinde olmalıdır.

Yeni seçilen seçkin listeleri veya yeni yapılmış bir ihraç oylamasından başarılı olarak çıkmış bir maddeyi aday göstermeyiniz (bu tür şikayetler Vikipedi:Seçkin portal adayları sayfasındaki adaylık süreci sırasında dile getirilmelidir) — bu tür adaylıklar silinecektir.

Aday gösterilen listelerin ihracı için konsensus oluşmuşsa, oylama başlangıcından 2 hafta sonra Vikipedi:Seçkin portallar sayfasından çıkarılır ve eski seçkin portallar sayfasına eklenirler. Tüm tartışmalar arşivde saklanmaktadır.

Sayfayı yenilemek için önbelleğinizi boşaltın
Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin portal araçları:

Adaylık prosedürü

  1. Aday gösterilen listenin tartışma sayfasına {{SPİA}} şablonunu yerleştirin.
  2. Şablondaki "yorum ekleyin" bağlantısına tıklayın.
  3. (Eğer bir maddeyi tekrar aday gösteriyorsanız) Önceki adaylığı "adını değiştir" butonunu kullanarak arşive taşıyın. Örneğin "Vikipedi:Seçkin portallıktan ihraç adayları/Televizyon portalı" sayfasını arşivlemek için "Vikipedi:Seçkin portallıktan ihraç adayları/Televizyon portalı/Arşiv1" sayfasına taşıyın.
  4. Altsayfanın en tepesine ===[[aday gösterilen portalın ismi]]=== kodunu yerleştirin.
  5. Altına maddeyi aday gösterme gerekçenizi yazın. Listenin hangi seçkin portal kriterini sağlamadığını da ekleyin.
  6. Son olarak, {{Vikipedi:Seçkin portallıktan ihraç adayları/Aday gösterilen portalın adı}} kodunu kopyalayın, "İhraç için aday gösterilen portallar" bölümünde "değiştir"'e tıklayın ve kodu aday madde listesinin en üstüne yapıştırın, "aday gösterilen portalın adı" bölümünü aday listenin adıyla değiştirin.

Seçkin portal statüsünün alınması

  1. SLİA süreci sonunda listenin statüsünün alınmasına karar verilmişse, ilk olarak oylama altsayfasını bu sayfadan çıkartın ve arşive taşıyın.
  2. Maddenin sayfasındaki {{Seçkin portal}} şablonunu çıkartın ve bunu değişiklik özetinde belirtin.
  3. Maddenin tartışma sayfasındaki {{SP}} şablonunu silerek, yerine {{ESSP}} şablonunu ekleyin.
  4. Maddeyi Vikipedi:Seçkin portallar sayfasından çıkartıp Vikipedi:Eski seçkin portallar sayfasına ekleyin.

İhraç için aday gösterilen portallar[kaynağı değiştir]