Vikipedi:Seçkin madde adayları/Samsun 19 Mayıs Stadyumu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Samsun 19 Mayıs Stadyumu[kaynağı değiştir]

Geçen yıl maddeyi şu hâlden alıp peyderpey eklemelerle şimdiki hâline getirdim. Stadyumla ilgili medyada verilen bütün bilgileri derlediğimi düşünüyorum. Onun üzerine kendi takip ettiğim istatistikleri de ekledim. İstatistikler kısmındaki bazı yerlerin kaynaksız olması da kendi derlemem olduğundan dolayı, oradaki çoğu bilgiyi başka bir yerde bulamıyoruz. Aday göstermek için @SAİT71'in güncel oturma planını hazırlamasını bekliyordum, sağolsun iki yıldır isteklerimi geri çevirmiyor. Her şey tamam diye düşünerek aday gösteriyorum.

Şu an maddede aksaklık olarak gördüğüm üç kısım var. Birincisi 85 numaralı kaynağın arşivsiz olması. Zamanında arşiv engelli olduğundan arşivleyememiş, TFF'nin de dosyayı kaldıracağını düşünmediğim için indirip saklamaya gerek görmemiştim. TFF dosyayı kaldırmış, işin kötüsü internette de hiçbir yerde bulamadım. İkincisi bilgi kutusundaki "Turkey'in haritasını göster" ve "Samsun'in haritasını göster" cümleleri. Bunları nerede düzelteceğimizi bulamadım. Üçüncüsü Samsun haritasında -sanırım- haritanın ölçülerinde hata olduğundan konum işareti biraz daha denize yakın görünüyor. Bu harita mevzusunu yıllardır çözemedik. Bu üç konuda da yardım çok makbule geçer. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 17.52, 26 Ağustos 2019 (UTC)

SM adaylık süreleri çok uzuyor. @BSRF, @Yzkoc, @Turgut46, @Kibele, @Hedda Gabler normalde adetim değil ama yorum yapmanızı rica ederek sesleniyorum sizlere de. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 18.04, 30 Ağustos 2019 (UTC)

  • Destek Destek İçeriğini okumaya enerjim yok ama vakit bulursam okuyup içeriği değerlendireceğim. Ayrıca şu tanım doğrudan dikkatimi çekti: "Son teknoloji donanımlarla inşa edilen stadyumun diğer...". Son teknoloji lafzı biraz göreceli ve ispatlanması olanaksız, verilen kaynak da kulüp başkanına ait. Bu ve buna benzer ifadeler olmamalı bence. Dikkat ettiğim diğer kriterler başlıklar, kaynak kullanımı, görsellerin dağıtımı, maddeyle ilgili diğer maddelerin açılması vs. şeylerdi, bu açıdan bir problem yok. Online mimarlık dergilerinden bir şeyler bulunabilir miydi, bilmiyorum. Yukarıda sayılan eksikler de çok önemli değil. Maddeye ilişkin internet kaynaklarındaki bütün bilgilerin aktarılması ve kişisel istatistiklerin tutulması oldukça önemli. Bu nedenle seçkin madde adaylığını destekliyorum, emeğine sağlık.--Kingbjelica (mesaj) 17.59, 1 Eylül 2019 (UTC)
Haklı bir eleştiri, ifadeyi düzelttim. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 20.39, 1 Eylül 2019 (UTC)
  • Emeği geçenlerin emeğine sağlık. Elimizde emsal olarak Türk Telekom Stadyumu örneği var, doğal olarak orayla kıyaslıyorum. O maddede stadyumda düzenlenen etkinlikler, tarihçe kısmında değil "Diğer kullanımları" başlığında verilmiş. Başlık ismi tartışılabilir -ki "diğer kullanım" denilerek aslında "Galatasaray'ın iç saha maçları dışındaki kullanımları" kastedilmiş- ancak mantık olarak stadyumda gerçekleştirilen etkinliklerin, tarihçe başlığından ayrı bir başlık olması gerektiğini düşünüyorum. Zira tarihçe başlığında stadyumun yapısal tarihi konu ediliyor. "Özellikleri" başlığı -ki TT Stadyumu maddesinde de aynı başlık var- "mimari ve teknik özellikleri" olarak anlaşılabilir ve daha teknik hâle getirilebilir. "Eksikler" kullanımından emin değilim, "eksik" olarak tanımlama yapmamız ne kadar doğru? "Artıları" gibi bir kullanımdan farkı gözükmüyor. Bilet fiyatlarının aşırı detay olduğunu düşünüyorum, müze maddelerine mesela giriş fiyatı vermek gibi. Bir de sezon sezon verilmiş, İnönü için on yıllarca farklı takımlar için fiyat bilgisi verebilir miyiz? Stadda en çok kart gören takım, oyuncu gibi istatistikler çok fazla detay, stadyumla pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Takibi zaten imkansıza yakın, "en çok faul yapan futbolcu"ya, en çok taç atana kadar yolu var. Genel bir inceleme sonucunda gözüme bunlar çarptı, detaylı inceleme ve değerlendirmeyi yapacağım. Tekrardan emeği geçenlerin emeğine sağlık.--NanahuatlEfendim? 05.59, 30 Eylül 2019 (UTC)