Vikipedi:Seçkin liste adayları/FA Cup finalleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

FA Cup finalleri listesi[kaynağı değiştir]

İngilizce sürümde Seçkin liste. Konusunu iyi açıklayan bir liste. Seçkin liste olabileceğini düşünüyorum.--Sait* 16.26, 3 Şubat 2020 (UTC)

  • Bir süredir çalışmam olan, sonrasında dönmek için sırasını bekleyen bir maddeydi. Diğer benzer maddelere uyumlu olması açısından yaptığım düzenlemeler geri alınmış. Doğru bulmadığımı belirteyim @SAİT71. İletişim kurmadan aday gösterilmesi önemli değil ama standartlaşma düzenlemelerinin geri alınması ve "İngilizce nasılsa öyle" anlayışını doğru bulmuyorum genel olarak. Emeği geçenlerin emeklerine sağlık.--NanahuatlEfendim? 00.00, 4 Şubat 2020 (UTC)
  • @Nanahuatl, üzerinde çalıştığından haberim yoktu, olsaydı pinglerdim. Bugüne kadar böyle bir şey yaşanmadı. Maddeyi güncelledim, eklemeler yaptım. İngilizce nasılsa öyle gibi bir düşünceyle yapmadım.--Sait* 04.49, 4 Şubat 2020 (UTC)
  • Değişikliğimi geri aldım, adaylık madde hazır olana kadar kapatılabilir. Ben adaylıktan çekiyorum maddeyi.--Sait* 04.54, 4 Şubat 2020 (UTC)
Öyle şey olur mu @SAİT71? Ne demek adaylıktan çekiyorum? :D Yalnızca geri alma nedenini anlamadım, o kadar. Yoksa sen göstermişsin, ben göstermişim mühim değil kesinlikle. O zaman şöyle diyeyim, EFL Cup finalleri listesi ile uyumlu yapmıştım. Yapalım mı tekrar?--NanahuatlEfendim? 05.28, 4 Şubat 2020 (UTC)
Bu madde ile alakalı çalışma yapmayı düşünmüyorum. Üzerinde çalıştığını farketmemiştim, madde son yaptığın değişiklikleri içerir halde şuan. Bu kısımdan itibaren çalışmaya devam edebilirsin. Maddeyi değerlendiririz sonra.Sait* 16.18, 4 Şubat 2020 (UTC)
  • Destek Destek Ellerinize sağlık. Seçkin liste olmaması için bir sebebe rastlayamadım.--Madrox❯❯❯ mesaj? 21.37, 18 Mart 2020 (UTC)
  • @SAİT71, bir konuda fikrini almak istiyorum. Listedeki anahtarı, renklendirmeyi falan düzenliyordum da (standart yakalama adına). Bir şey aklıma takıldı. Şimdi, bazı finallerin ilk maçının normal süresi berabere bitmiş. Bunların bazılarında uzatma oynamışlar ve yine beraberlik korunmuş, bazılarında ise uzatma oynamadan bitirmişler. Her iki durumda da tekrar maçı oynamışlar. 1874-75 sezonuna bakarsan örneğin, ilk maçta uzatma oynanmış ve yine berabere olduğundan maçı tekrar etmişler. 1885-86 sezonunda ise uzatma oynamamışlar. İngilizce Vikipedi'deki liste, tekrar oynansa da oynanmasa da uzatma oynanan maçları işaretlemiş. Bu doğru mu sence? Benim fikrim, "kazananın uzatmalar sonucunda belirlendiği" maçları işaretlemek. Bu bağlamda 1874-75 sezonunun ilk maçını işaretlemiyoruz, zira uzatma oynansa da kazanan belli olmuyor ve tekrar maçı oynanıyor. @𐰇𐱅𐰚𐰤'nın düşüncesini de duymak isterim.--NanahuatlEfendim? 22.25, 25 Mart 2020 (UTC)
    Amaç uzatmalar sonucunda kazananı işaretlemekse mantıken dediğin gibi yapmalıyız. Onlar biraz ezbere işaretlemişler galiba.Sait* 22.42, 25 Mart 2020 (UTC)
İşte o kısım sorun @SAİT71 :D İngilizce Vikipedi "uzatma sonucu" olan skorları işaretlemiş. İlk maçta zaten kazanan takım belirlenmemiş, uzatma sonucunu işaretleyerek bence kafa karışıklığı oluyor. En sağda notlar sütunu var, orada "uzatma süresi sonucu" notu düşebiliriz. Şu an "†" sembolüyle arama yapınca "uzatma sonucunda kazanan takımlar" değil "uzatma süresi oynanmış maçlar" gözüküyor. Sen hangisinin doğru olduğunu düşünüyorsun?--NanahuatlEfendim? 22.46, 25 Mart 2020 (UTC)
Bence bu tip listelerin amacı kim şampiyon oldu, skor neydi vb sonucun özetini anlatmak. Dolayısı ile uzatmalara giden maçlar yerine sadece uzatmaların sonucunda kazanılan maçları göstermek daha mantıklı geliyor bana. Direk sonucu özetlemek babında.Sait* 22.51, 25 Mart 2020 (UTC)
  • Destek Destek @SAİT71, bahsettiğim düzenlemeleri yaptım, bakabilir misin zaman bulduğunda? Kriterleri karşıladığını düşünüyorum.--NanahuatlEfendim? 02.40, 26 Mart 2020 (UTC)
  • Destek Destek olmaması için bir sebep yok.--Elenktra (mesaj) 13.13, 26 Mart 2020 (UTC)
  • Destek Destek Kriterleri karşılıyor.--Emyilmesaj 16.42, 5 Nisan 2020 (UTC)