Tartışma:Kirli Savaş

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Tarih (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tarih maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tarih kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Siyaset (Taslak-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Devlet terörü ifadesi[kaynağı değiştir]

Burada devlet terörü olgusunun tartışılması gerektiği ifade edildi. VP:TBA gereği direkt olarak terör ifadesini kullanmak hatalı bir yaklaşım, ancak "-e göre" kalıbıyla veya kimlerin bu tanımı kullandığı ile ilgili bilgileri maddede verebiliriz. Arjantin menşeili akademik kaynaklara göz attım, Arjantin resmi tarihi ve üniversitelerdeki akademik araştırmalar bu dönemi "Arjantin devlet terörü" ifadesiyle olarak anıyor. Hatta resmi anma günlerinde yetkililer bu ifadeyi kullanıyorlar falan. Bu şekilde akademik atıfta bulunabiliriz diye düşünüyorum, şöyle ya da şöyle kaynaklar bize konu hakkında bilgi verebilir. Topluluğun görüşlerini almak yararlı olur. --Ahmet Turhan (mesaj) 20.20, 30 Mayıs 2019 (UTC)

Son düzenlemeler yerinde oldu. Maddenin ilerleyen kısımlarında, kimler tarafından kullanıldığı gerekçesiyle açık bir şekilde verilmeliydi çünkü. Yalnız değişiklik özetine, Seçkin madde olan İspanyolca versiyonundan aktarım diye yazmışsınız. Orada seçkin olması maddenin genelini TBA'ya uygun yapmıyor, zira orada terörizm kelimesi serbestçe kullanılıyor. esc2003 (mesaj) 10.09, 31 Mayıs 2019 (UTC)
Evet, oradaki TBA açısından sorun teşkil edecek ifadeleri buraya aktarmadım, bakanlık, ilk bahseden vb. bilgileri aldım. Madde çok daha geliştirilebilir, sadece vakit lazım. --Ahmet Turhan (mesaj) 10.20, 31 Mayıs 2019 (UTC)
Tesadüfen tartışma sayfasına denk geldim. Maurice Flesier'in engellendiği bu konu hakkında çoklu katılım sağlanmalı. Ben de konu ile ilgili yorumumumu yapayım o zaman: "mış mış mış da muş muş muş..." ne de olsa görüşler dikkate alınmıyor...thecatcherintheryemesaj 18.24, 17 Temmuz 2019 (UTC)