Tartışma:Home Sweet Homediddly-Dum-Doodily

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Cscr-featured2-candidate.png
Bu madde şu anda bir kaliteli madde adayıdır. Kaliteli bir madde; konuları hakkında iyi yazılmış, nesnel gerçekliğe ve doğrulanabilirliğe sahip, kalıcı olmalıdır ve bu nedenle bazı kriterleri sağlaması beklenir. Lütfen maddeyle ilgili tartışmaya katılın.
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje Televizyon dizileri (B-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Televizyon dizileri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Televizyon dizileri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Çizgi film (B-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Çizgi film maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Çizgi film kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri (B-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Amerika Birleşik Devletleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Bazı kaynaklarn kaldırılması gerektiği[kaynağı değiştir]

Maddedeki 3 numaralı, 4 numaralı ve 6 numaralı kaynakların kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. 3 numaralı kaynak herkesin değişiklik yapabileceği (aynen Vikipedi Türkçe'de Vikipedi İngilizce'yi kaynak göstermek gibi) bir site. 4 numaralı kaynak normal bir izleyicinin kişisel görüşlerinden oluşan bir blog. 6 numaralı kaynakta 3 numaralı kaynak ile aynı gerekçe. Robingunes 21.17, 22 Şubat 2021 (UTC)

Teşekkürler Robingunes. O kaynakları kaldırdım. hulusi bey hadi bana mesaj at 21.24, 22 Şubat 2021 (UTC)
Kaynaklarda oynama olduğundan numaralar karışmış, ben yukarıdaki değerlendirmeye göre numaralandırarak yazıyorum :) 3 numaralı kaynak şu. Bazı Wiki tabanlı siteler, resmî siteler, yani her önüne gelen değişiklik yapamıyor. Mesela burada da değişiklik yapmak kısıtlanmış. Olabilir bence. Güzel bir arşiv gibi gözüküyor 4 numaralı kaynak (şurası) ancak güvenilirliği sorgulanabilir. Bloglar "genel olarak" güvenilir kabul edilmese de şunun gibi yazarı belli ve güvenilir olan bloglar bu kapsamın dışında. Bu maddedeki blog, yalnızca bölüm özeti sunduğundan bence kalabilir, pek bir sorun olmaz. Burada belirtilmemiş ama 5 numaralı kaynak (şu) ise maddedeki cümle için bir kaynak değil ki. 300 m falan denilmiş cümlede, kaynakta öyle bir şey yok :) Tamamen alakasız, tek cümlelik bir bölüm özeti verilmiş o kadar. 6 numaralı kaynakta (şurası) da ben keza değişiklik yapamadım, onun da çalışma prensibine bakmak lazım. NanahuatlEfendim? 21.33, 22 Şubat 2021 (UTC)
6 numaralı kaynakta üyelik açtıktan bir kaç saat kadar sonra edit yapmaya başlayabiliyorsanız. Robingunes 21.56, 22 Şubat 2021 (UTC)
O zaman güvenilir kaynak değildir @Robingunes. Kaldırıyorum, tespitin için teşekkürler. @Superyetkin'den spam listesine eklemesini dahi isteyebiliriz, ileride de kaynak olarak kullanılmasın bilinmeden. NanahuatlEfendim? 07.58, 24 Şubat 2021 (UTC)