Simpsonlar'da hayvan karakterler listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Bu, Simpsonlar televizyon dizisindeki hayvan karakterlerin listesidir.

Ana hayvanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Santa's Little Helper[değiştir | kaynağı değiştir]

Amerikan animsayon dizisi Simpsonlar'da yer alan kurgusal bir köpektir. Simpson ailesinin evcil hayvanıdır ve türü tazıdır. 1989-2002 yılları arasında Frank Welker tarafından seslendirilirken 2002'den günümüze kadar Dan Castellaneta, karakteri seslendirmektedir.

Snowball[değiştir | kaynağı değiştir]

Amerikan animasyon TV dizisi Simpsonlar'da Simpson ailesinin sahip olduğu beş kediyi ifade eder.

Yinelenen hayvanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Blinky[değiştir | kaynağı değiştir]

Blinky
İlk görünüm "Homer's Odyssey"
Bilgileri
Cinsiyet Erkek
Renk Turuncu
Akrabalar Benzer mutant balık
Seslendirme Yok

Blinky, üç gözlü turuncu bir balık. İlk olarak ikinci sezon dördüncü bölümü olan "Two Cars in Every Garage and Three Eyes on Every Fish"'te önemli miktara görüldü. Bundan önce Blinky, "Homer's Odyssey" bölümünde kısa bir sahnede görülmüştü. Muhtemelen Springfield Nükleer Enerji Santrali'nden nehre akıtılan toksik atıklar nedeniyle mutasyona uğrayan Blinky, Bart Simpson tarafından yakalandığında büyük bir haber galine geldi. Bay Burns balığı savundu ve ekstra bir gözün evrimin bir sonraki adımı olduğunu iddia etti. Daha sonra Bay Burns, valilik adaylığı için propagandasını yapmak için Simpsonların evine gider. Burns'un rakibi Mary Bailey'in bir destekçisi olan Marge, akşam yemeğinde Blinky'i servis eder. Burns balığı tükürür ve bundan sonra seçimi kaybeder.

Blinky'nin türünün diğer üyeleri, o zamandan beri çeşitli başka cameo görüntüler yapar, "Homer's Paternity Coot" bölümündeki gibi. Bu, nükleer santralin çevresel etkileri hakkında yinelenen bir şaka halini aldı. Bu doğrultuda diğer 3, 4 ve 6 gözlü balıkların görüldü. "Future-Drama" bölümünün sonunda Blinky'ye benzer şekilde 3-gözlü bir balina görüldü. "Rednecks and Broomsticks"'te birçok Blinky, Springfield Nehri'nde ay ışığı nedeniyle kör olur. Blinky ayrıca, Simpsonlar'ın yaratıcısı Matt Groening'in yaratıcılarından olduğu Futurama'nın pilot bölümünde kısa bir sahnede görüldü.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]