Hans Moleman

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Simpsonlar karakteri
Hans Moleman
Cinsiyeti Erkek
Mesleği Çeşitli işler
Akrabaları Bilinmiyor
Seslendiren Dan Castellaneta
İlk görünüm
Simpsonlar " Principal Charming"

Hans Moleman, animasyon TV dizisi Simpsonlar'da yer alan kurgusal bir karakterdir. Dan Castellaneta tarafından seslendirilmektedir[1] ve ilk kez "Principal Charming" bölümünde göründü. Genellikle, ölüme yaklaşan talihsiz olaylara uğradığı şakada serisinde görülür.

Biyografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yaşlı görünmesine rağmen sadece 31 yaşında olduğunu iddia etmektedir (1993'teki "Selma's Choice" bölümünde, sürücü kimliği Hans'ın 2 Ağustos 1961 doğumlu olduğunu göstermektedir ve "Duffless" bölümünde, Adsız Alkolikler Derneği'nde gerçek yaşını itiraf eder), onuncu sezonun "The Old Man and the "C" Student" bölümünde Emeklikler Evi'nde kalır ve " Little Girl in the Big Ten" bölümünde ise Moleman, seksen yaşında olduğunu açıklar.[2]. Hans'ın kataraktı vardır ve neredeyse tamamen kördür[3] ve tıbbi esrar kullanmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Lawson, Tim (2004). The Magic Behind the Voices: A Who's Who of Cartoon Voice Actors. University Press of Mississippi. ss. s. 118. ISBN 1578066964. 
  2. ^ Stern, David M.; Reardon, Jim (1993-02-13). "Duffless". Simpsonlar. 4. sezon. Fox. 
  3. ^ Turner, Chris (2005). Planet Simpson: How a Cartoon Masterpiece Defined a Generation. De Capo Press. s. 269. ISBN 030681448X.