Groundskeeper Willie

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Simpsonlar karakteri
Willie
Cinsiyeti Erkek
Mesleği Springfield İlköğretim Okulu hademesi
Akrabaları

Kuzeni: Gravedigger Billy

Ebeveynleri: İsimsiz
Seslendiren Dan Castellaneta
İlk görünüm
Simpsonlar "Principal Charming"

Groundskeeper Willie, Simpsonlar'da tekrarlanan kurgusal bir karakterdir. Dan Castellaneta tarafından seslendirilmektedir. Willie İskoçyalı bir göçmendir ve ülkesiyle oldukça gurur duymaktadır. Kızıl saçı ve sakalı ile stereotip İskoç aksanı ile kolayca tanımlanabilir.

Springfield İlköğretim Okulu'nda hademe olarak çalışmaktadır ve buradaki bir kulübede yaşamaktadır. Karakterin figürleri, World of Springfield için Playmates Toys tarafından yaratıldı: Willie, her zamanki görünüşü ile tasvir edildi ve 2001 yılındaki 4. dalgada satışa çıktı.[1] "Ripped Willie", 8. dalganın bir parçası olarak[2] ve "Kilted Willie" ise 2003 yılında 14. dalgada satışa sunuldu.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Series 4". The Simpsons Action Figure Information Station. 27 Ağustos 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Kasım 2008. 
  2. ^ "Series 8". The Simpsons Action Figure Information Station. 27 Ağustos 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Kasım 2008. 
  3. ^ "Series 14". The Simpsons Action Figure Information Station. 27 Ağustos 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Kasım 2008.