Springfield İlköğretim Okulu

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Springfield İlköğretim Okulu, Simpsonlar dizisinin geçtiği kurgusal Springfield yerleşimindeki okuldur. Müdürü Seymour Skinner'dır. Bart ve Lisa bu okulda okumaktadır. Okulda Bart'ın öğretmeni Edna Krabappel, Lisa'nın öğretmeni Bayan Hoover'dır. Okuldaki görevli Groundskeeper Willie'dir.

Okuldaki karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Edna Krabappel[değiştir | kaynağı değiştir]

Springfield İlkokulu'nda dördüncü sınıfta okuyan Bart Simpson'ın sınıf öğretmeni.

Dr. J. Loren Pryor[değiştir | kaynağı değiştir]

Harry Shearer'in seslendirdiği, Springfield İlköğretim Okulu'nun okul psikologu. Pryor'un tasarımı, Seymour Skinner için hazırlanan ilk tasarımlardan birine dayanmaktadır. Dr. Pryor ilk kez, Bart'ın bir sınavda kopya çekmesinden sonra onu üstün yetenekli çocuklar için yeni bir okula kaydolmasına karar verdiği "Bart the Genius" bölümünde göründü. Bart daha sonra, Springfield İlköğretim Okulu'na geri dönmek için Pryor ile konuşur. "Bart Gets an F" bölümünde ise, Bart'ın dördüncü sınıfı tekrar etmek zorunda kalabileceğini söyler. "Lisa's Sax" bölümünde, Lisa'nın özel hediyesi ve Bart'ın okuldaki sorunlarını tartıştığı flashback sahnelerinde tekrar göründü. Bu bölümde, Milhouse Van Houten'un "göze batan homoseksüel" eğilimlere sahip olduğunu sehven açıklar. Pryor, daha sonra "See Homer Run" bölümüne kadar uzun yıllar tekrar görünmez. "See Homer Run"'de Lisa'ya gelişimsel bir durumdan geçtiğini söyler. Bu bölümden sonra genellikle okulun öğretimi içinde olmak üzere birkaç sahnede göründü.

Groundskeeper Willie[değiştir | kaynağı değiştir]

Dan Castellaneta tarafından seslendirilmektedir. Willie İskoçyalı bir göçmendir ve ülkesiyle oldukça gurur duymaktadır. Kızıl saçı ve sakalı ile stereotip İskoç aksanı ile kolayca tanımlanabilir.

Otto Mann[değiştir | kaynağı değiştir]

Harry Shearer tarafından seslendirilmektedir ve ilk kez Homer's Odyssey bölümünde görülmüştür.

Seymour Skinner[değiştir | kaynağı değiştir]

Harry Shearer tarafından seslendirilmektedir. Springfield İlköğretim Okulu'nun müdürüdür ve tipik eğitim bürokratıdır.

Okuldaki diğer bazı karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]