Penis ve testis işkencesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Penis ve testis işkencesi; penise veya testislere çeşitli yöntemlerle baskı uygulayarak acı vermeye dayanan bir cinsel aktivitedir. En bilindik yöntemleri arasında genital piercing, mum damlatmak, şaplak atmak, sıkıştırmak, kırbaçlamak, üretral sondaj, gıdıklamak, elektrik vermek, tekme atmak ve yumruklamak yer alır.[1] Bu tarz eylemler dominant kişilere sadomazoşist bir keyif verirken işkenceye maruz kalan kişilerde ise aşağılanma ve acı çekmeye dayalı duygusal tatmin sağlar. Fakat kullanılan yöntemlerin pek çoğu ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek derecede risklidir.[2]

Kullanılan alet ve yöntemler[değiştir | kaynağı değiştir]

Penisin sertleşmesini sağlayan metal yüzükler
Testislerini iple bağlamış bir erkek

Diğer pek çok cinsel aktivitede olduğu gibi penis ve testis işkencelerinde de çeşitli oyuncak ve aletler kullanılabilir.[3][4]

Testis gergileri ve penis yüzükleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Testis gergileri ve penis yüzükleri, testis torbasını sündürerek kişiye testisleri çekiştiriliyormuş hissi yaşatan seks oyuncaklarıdır. Testislerini büyütmek ve sarkık hale getirmek isteyen erkekler tarafından da kullanılır. Fakat uzun süreli kullanımlarda kan dolaşımını yavaşlatma hatta durmasına sebep olma riski taşıdıkları için sağlık açısından tehlikelidir. Deri gergiler en yaygın oyuncak çeşidiyken, metal yüzükler veya çeşitli ipler de kullanılabilir.[5] Fakat el yapımı ip-halat gergiler daha ciddi yaralanmalara yol açabilirler. Kişi, duymak istediği acı doğrultusunda ve testislerini istediği boyutlara getirene kadar bu tür oyuncakların sıkılığını ayarlayabilir.

Paraşüt tekniği[değiştir | kaynağı değiştir]

Paraşüt tekniği; testislere bağlanarak asılan, genellikle deriden imal edilmiş, ucunda ağırlık bulunan ve testisleri aşağı doğru çekerek uzamasını sağlayan oyuncaklarla yapılır. Gergiler ve yüzüklerle aynı amaca hizmet eden bu oyuncaklar, kişinin isteğine göre farklı ağırlıklara sahip olabilir.

Testistlerine humbler takılmış bir erkek

Humbler[değiştir | kaynağı değiştir]

Humbler, özellikle BDSM etkinliklerinde boyun eğici rolündeki erkeklerin hareket özgürlüğünü kısıtlamak amacıyla kullanılan bir alettir. Bir tür kelepçe olan humbler, testisleri sıkıştırarak kıç bölgesine doğru kaldırır. Erkeği köpek pozisyonunda beklemeye zorlayan bu alet, herhangi bir hareket etme girişiminde testisleri penisten şiddetle ayıracağı için tutsak kişiye ekstrem seviyede bir acı yaşatır.

Elektrik verme[değiştir | kaynağı değiştir]

Kişiye testislerinde gerilim yaratarak acı vermenin bir başka yolu ise elektrostimülasyon aletlerinin kullanılmasıdır. Penise ve testislere bağlanan bir düzenek sayesinde uzaktan kumanda edilebileceği gibi çeşitli şok tabancalarıyla doğrudan müdahale de edilebilir.

Fiziksel şiddet[değiştir | kaynağı değiştir]

Testislere ve penise çeşitli oyuncaklar vasıtasıyla müdahale edilebileceği gibi doğrudan fiziksel şiddet de uygulanabilir. En yaygın yöntemler arasında testisleri yumruklama, tekme atma, dizle vurma, ayakkabıyla ezme, ısırma ve tokatlama gibi eylemler yer alır.

Galeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Darren, Langdridge (2008). Safe, sane, and consensual: contemporary perspectives on sadomasochism. Palgrave Macmillan. s. 174. ISBN 978-0-230-51774-5. 20 Haziran 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ekim 2016. 
  2. ^ Sydney Lee (29 Ocak 2017). Ballbusting 101. 4 Şubat 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mayıs 2019. 
  3. ^ Thomas, Sophie Saint. "Why Some Men Love Getting Their Penises Tortured". www.refinery29.com (İngilizce). 2 Mayıs 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mayıs 2019. 
  4. ^ Krishnan, Manisha (14 Mart 2017). "We Asked a Cock and Ball Torture Expert About the Art of Dilating Urethras". Vice (İngilizce). 2 Mayıs 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mayıs 2019. 
  5. ^ Nina, Hartley (2006). Nina Hartley's Guide to Total Sex. Avery. s. 136. ISBN 978-1-58333-263-4. 20 Haziran 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ekim 2016.