Mein Teil

Vikipedi, özgür ansiklopedi
  • Madde işaretli liste ögesi
Mein Teil
Reise, Reise albümünden
Rammstein single
Yayımlanma 27 Temmuz 2004
Format CD
Tarz Neue Deutsche Härte, Endüstriyel Metal
Süre 23:12
Şirket Motor Music Records
Yazar Rammstein
Yapımcı Jacob Hellner
Rammstein single kronolojisi
"Feuer Frei!"
(2002)
"Mein Teil" "Amerika"
(2004)

"Mein Teil" (Almanca: Benim Parçam), Rammstein adlı Alman Neue Deutsche Härte türü müzik grubunun dördüncü albümleri olan Reise, Reise için yaptıkları ilk single çalışmasıdır. Parça Türkçeye hikâyesinden de yola çıkarak Benim şeyim (penisim) olarak da çevrilebilir.

Single İçeriği[değiştir | kaynağı değiştir]

CD "Mein Teil" adlı çıkış parçası ve farklı DJ'ler tarafından düzenlenmiş 3 remix'ten oluşmaktadır.

  1. Mein Teil ("Benim Parçam") – 4:23
  2. Mein Teil (You Are What You Eat Edit) Remix by Pet Shop Boys 4:07
  3. Mein Teil (The Return To New York Buffet Mix) Remix by Arthur Baker 7:22
  4. Mein Teil (There Are No Guitars On This Mix) Remix by Pet Shop Boys 7:20

Parçanın konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkı 2001 yılında Almanya'da, 43 yaşındaki Armin Meiwes adlı bir seri katilin "Der Metzgermeister" takma adıyla internete bıraktığı sesli bir ilanla kendisine kurban aramasını konu almaktadır. Zaten parçanın girişinde duyulan konuşma da Armin Meiwes'in internette kendi sesiyle bıraktığı ilandır.İlanın metni şu şekildedir:

"Suche gut gebauten 18 bis 30-jährigen zum schlachten"
Der Metzgermeister
Kesilmek üzere, yapılı, 18-30 yaşlarında biri aranıyor.
Usta Kasap

Bu ses kaydına cevap veren Bernd Jürgen Brandes ile Armin Meiwes uzunca bir süre yazıştı ve ona neler yapmak istediğini açıkça anlattı. Jürgen'in "penisini kesip birlikte yemek" gibi bazı talepleri vardı ve bu konuda anlaştılar. 9 Mart 2001'de Rothenbug tren istasyonunda buluştular ve oradan Armin'in evine gidip çatı katına çıktılar. Jürgen, yanında getirdiği uyku ilaçlarıyla birkaç şişe içki aldıktan sonra Meiwes, kurbanının penisini kesti ve birlikte yediler. Meiwes, her şeyi video kameraya çekti. Sabaha karşı, Jürgen kan kaybından öldü. Meiwes, kurbanının boğazını keserek yemeğe devam etti. Kalanını poşetlere sararak buzdolabına dizdi. Kemikleri de bahçeye gömdü.

Wiesbaden'deki Federal Kriminal Dairesi'nin yaptığı bir baskınla Armin Meiwes yakalandı.

Kassel Eyalet Mahkemesi, bilirkişi raporlarına ve Meiwes'in çektiği 2.5 saatlik video kaydına dayanarak, akıl hastası olmadığına karar verdi. Yamyamlıkla ilgili detaylı yasalar içermeyen Alman Yasalarındaki hukuki boşluklardan yararlanılması sonucu Armin Meiwes önce 8.5 yıl daha sonra ise müebbet hapse mahkûm edildi.