Christian Lorenz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Christian Lorenz
Christian Lorenz, 2013
Genel bilgiler
Doğum 16 Kasım 1966, Doğu Berlin, Alman Demokratik Cumhuriyeti
Başladığı yer Alman
Tarzlar Neue Deutsche Härte, industrial metal, alternative metal, punk rock, hardcore punk
Meslekler Müzisyen
Çalgılar Klavye, Vokal
Etkin yıllar 1983-günümüz
Müzik şirketi Motor Music, Republic, Slash, Universal Music Group
İlişkili hareketler Rammstein, Feeling B, Die Magdalene Keibel Combo
Resmî site Rammstein Resmi Sitesi
Önemli çalgılar
klavye

Christian Lorenz, (Lakabı olan Flake ismiyle bilinir. d. 16 Kasım 1966, Berlin), Alman müzisyen ve Rammstein adlı metal grubunun klavyecisi olarak tanınır.

Kişisel Özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Lorenz ailesi tarafından evlat edinilen Flake, iki üvey kardeşi ile büyümüştür. Küçük yaşlarda piyanoya ilk çocukluk arkadaşlarından biri piyano çalabildiği için yönelmiştir. Ailesi onu müzik okuluna göndermiş; 15 yaşındayken de doğum gününde 100 Mark'a aldıkları piyanoyu armağan etmişlerdir. Hala, büyütülmüş olduğu Prenzlauer Berg'de yaşamakta, hatta grup çalışmalarına giderken de her gün eski okulunun önünden geçmektedir.

Küçükken gazete dağıtıcısı olarak çalıştı. Aslında hep cerrah olmak istemişti ama askerliğini yapmayı reddettiği için okumasına izin verilmemiştir.

Özel yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Üç kız çocuğu sahibidir.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

1983'te, 17 yaşındayken, Paul Landers ve Aljoscha Rompe ile Feeling B adlı bir grupta çalmaya başlamış ve bu grupta yaklaşık 10 yıl kalmıştır. Bu grup 1990'ların ortalarında dağılmıştır. Ama Kasım 2000'de Rompe ölene kadar özel etkinliklerde bir araya gelmişlerdir.

1994 yılında, Till Lindemann, Richard Kruspe, Oliver Riedel ve Christoph Schneider ile katıldığı Berlin Senate Metro yarışmasını kazanarak profesyonel olarak dört demo kaydetme hakkı kazanmışlardır. Sonradan Paul Landers ve en son olarak kendisinin katılması ile Rammstein doğmuştur. Aslında başta gruba katılmak istemiyordu hatta Rammstein için onların yaptığı müziği sevmiyorum ve klavyemle bu müziğe tecavüz ediyorum demiştir. Ama sonunda kabul etmiş ve ilk albümleri Herzeleid (Kalp Ağrısı) üstünde çalışmaya başlamışlardır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]