Mai-HiME

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Mai-HiME
[[Dosya:|280px|]]
舞-HiME
(Mai-HiME)
TürFantezi, macera, mahō shōjo
TV anime
Yönetmen Masakazu Obara
Müzik Yuki Kajiura
Stüdyo Sunrise
Kanal TV Tokyo
Gösterim 30 Eylül 2004-31 Mart 2005
Bölüm sayısı 26
Manga
Yazar Noboru Kimura
Çizer Kenetsu Satō
Demografik Shōnen
Yayımcı Akita Shoten
Yayımlandığı dergiler Weekly Shōnen Champion
Yayın tarihi 11 Kasım 20047 Temmuz 2005
Cilt sayısı 5
Light novel
Mai-HiME Destiny
Yazar Hideaki Ibuki
Çizer Sankichi Meguro
Yayımcı Hobby Japan
Demografik Seinen
Baskı Novel JAPAN
Charano!
Yayım tarihleri 28 Mart 200729 Mart 2008
Cilt sayısı 2
OVA
Mai-HiME: The Black Dance/The Last Supper
Yönetmen Seiji Kishi
Stüdyo Sunrise
Çıkış tarihi 27 Ocak 2010
Manga
My-HiME EXA
Demografik Shōnen
Yayımcı ASCII Media Works
Yayımlandığı dergiler Dengeki Daioh
Yayın tarihi 2010 – devam ediyor
İlgili eserler

Mai-HiME (Japonca舞-HiME), Sunrise tarafından hazırlanan 2004 yapımı bir anime serisidir. Seri, Eylül 2004-Mart 2005 tarihleri arasında yayınlandı. Serinin hikâyesi, Fuka Akademisi'nde gizli bir amaç için toplanan ve fotonları gerçekleştirme kapasitesine sahip kızlar olan HiME'lerin hayatlarına odaklanmaktadır.

Anime serisine ek olarak alternatif bir hikâyeye sahip manga serisi, Mai-Otome adlı bir yan hikâye, Mai-HiME: Unmei no Keitōju adlı bir PlayStation 2 oyunu, Mai-HiME Bakuretsu! Fuuka Gakuen Gekitoushi?! adlı bir PlayStation Portable oyunu, Mai-HiME Destiny adlı bir light novel ile Mai-HiME EXA adlı ikinci bir manga serisi bulunmaktadır.[1]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Mai Tokiha, ailesinin ölümünden sonra hasta olan erkek kardeşinin sorumluluğu ile birlikte yaşam mücadelesi veren lise öğrencisi genç bir kızdır. Derslerinde oldukça çok başarılı olan Mai, Fuka Akademisi'nden burs kazanır. Ancak Fuka Akademisi'nin verdiği burs, yalnızca derslerinde başarılı olduğu için değildir. Akademi, HIME (Highly-Advanced Materialising Equipment) adı verilen özel güçlere sahip genç kızların toplandığı bir kurumdur. Kendisindeki bu güçten haberi olmayan Mai'nin hayatı, Fuka Akademisi'ne doğru yaptığı yolculuk sırasında Mikoto ve Natsuki ile karşılaşmasıyla birlikte tamamen değişir ve bundan sonra artık bir HIME olarak yaşamaya alışması ve güçlerini sevdiklerini korumak için kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Gerçekte kimi sevdiğini anlaması ise çok uzun zamanını alacaktır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "舞-HiME・舞-乙HiMEシリーズ公式HP". www.my-zhime.net. 11 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Nisan 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]