Kullanıcı mesaj:Ugurlieano

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Hoş geldin Ugurlieano![kaynağı değiştir]

ugurlieano


Face-smile.svg İlk adımlar

Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

Face-angel.svg Yardım bulmak

Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

Face-wink.svg For non-Turkish speakers
Deutsch: Sprechen Sie kein Türkisch? Klicken Sie hier.
English: Don't speak Turkish? Click here.
español: ¿No hablas turco? Cliquea aquí.
français: Ne parlez vous pas turc? Cliquez ici.
русский: Не разговаривай турецкий? Нажмите сюда.
Andere Sprachen   Other languages   Otros idiomas   Autres langues   Другие языки
Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
  • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak ya da değiştirme panelinin sol üst onuncu sekmesini Edycja-18.png
kullanarak imzalamayı unutma!.
  • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
  • Telif hakkı ile korunan hiç bir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
  • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
  • Vikipedi'nin bazı önemli politikaların özetlerini okuyarak Vikipedi'nin işleyişini öğrenmende yarar var.
MediaWiki logo without tagline.png Kardeş Projeler

VikiSözlük
Özgür Sözlük

VikiKitap
Özgür Kitaplar

VikiKaynak
Özgür Kütüphane

VikiSöz
Özdeyişler

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki Merkez

Uyarı
Kullanıcı sayfanızı veya kullanıcı mesaj sayfanızı "adını değiştir" sekmesine basarak değiştirmemeniz önemle rica olunur.

Bu işlem gerçek anlamda kullanıcı adınızı değiştirmez, sadece kullanıcı sayfanızı başka bir sayfaya yönlendirir.

Kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız bu bağlantıya gözatabilirsiniz. Sadece imzanızı değiştirmek için, sayfanın üstündeki tercihlerim sekmesini kullanabilirsiniz. Teşekkürler. --Muratsahinileti 21:40, 31 Ekim 2008 (UTC)
Muratsahinileti 21:41, 31 Ekim 2008 (UTC)

Muratsahinmesaj 07:57, 27 Aralık 2008 (UTC)

Hatalı kaynak bilgisi[kaynağı değiştir]

Merhaba,
Aşağıdaki resmin kaynak bilgisi hatalı, o linkte başka bir resim mevcut.

İyivikiler... homonihilis // ileti 01:01, 28 Aralık 2008 (UTC)

Adil kullanım hataları[kaynağı değiştir]

Merhaba,
Aşağıdaki resimlerin ve ses dosyalarının Yonderboi maddesindeki kullanımı adil kullanım politikasına uygun değildir. Edil kullanım dosyaları, söz konusu nesneden etraflıca bahsedilmeyen maddelerde kullanılamaz. Ayrıca bir maddede kullaılan adil kullanım dosyası sayısı da asgari düzeyde olmalıdır. Bu albüm kapaklarını ilgili albüm maddelerinde, ses dosyalarını ise iligli şarkının maddesinde kullanmanız daha doğru olacaktır.

İyivikiler... homonihilis // ileti 01:10, 28 Aralık 2008 (UTC)

  • Lütfen size yukarıda yapılmış olan uyarılara dikkat ediniz. Hatalı adil kullanımda ısrar etmeniyiniz ve resimleri maddeye yeniden eklemeyiniz. Adil kullanım politikasını dikkatle incelemenizi öneriyorum. İyivikiler... homonihilis // ileti 10:00, 28 Aralık 2008 (UTC)
İyi de, bu konuda, sizin düzenlemenizin bitmiş olup olmaması önemli değil. Onlarca adil kullanım resmini bu maddede bu şekilde kullanamazsınız. Düzenlemeniz bitmiş olsa da olmasa da o resimlerin o maddedeki kulanımı politikayı ihlal ediyor. İyivikiler... homonihilis // ileti 10:07, 28 Aralık 2008 (UTC)
Lütfen politika ihlalinde ısrar etmeyiniz. Size Vikipedi:Üç geri-dönüş kuralını hatırlatmak isterim. İyivikiler... homonihilis // ileti 10:08, 28 Aralık 2008 (UTC)
Bakın,
Konu resmin lisanslı ya da kaynaklı olması değil. Konu, o resmin adil kullanım çerçevesinde o maddede kullanılamayacağı. Son eklediğiniz resim bir albüm kapağı. Albm kapakları, çok istisnai durumlar dışında, sadece albüm maddelerinde kullanılır. Sanatçı maddelerinde kullanılmaz. Dolayısıyla o resmi o maddeye eklerseniz, hem adil kullanım politikasını hem de Vikipedi:Üç geri-dönüş kuralını ihlal etmiş olursunuz. Lütfen kuralları öğrenmeye ve uygulamaya çalışınız. Kurallar haricinde yapacağınız davranışların Vikipedi'ye yarardan çok zarar getireceğini unutmayınız. İyivikiler... homonihilis // ileti 10:15, 28 Aralık 2008 (UTC)
Öncelikle şunu söyleyeyim, "sorun benim tarafımdan" değil :). Bunlar Vikipedi'nin uygulanagelen kuralları. Siz madde üzerindeki çalışmalarınız bitirin, ondan sonra konuyu tekrar ele alalım isterseniz. Kurallar dahilinde hangi dosyaları kullanabileceğimize daha net şekilde karar verebiliriz o zaman. Ama bu halinde o dosyaları maddede barındırmak mümkün değil. İyivikiler... homonihilis // ileti 10:23, 28 Aralık 2008 (UTC)
Albüm kapaklarının o maddede kullanılabileceğini düşünmüyorum hâlâ. Albümlerin kendi maddelerini açarsanız, o maddelerde resimleri kullanabilirsiniz. İyivikiler... homonihilis // ileti 19:25, 1 Ocak 2009 (UTC)
Eğer aynı isme sahip başka bir madde yoksa, maddenin ismi olarak albüm ismini kullanabilirsiniz, yani Splendid Isolation olarak açabilirsiniz. Ama albüm adı başka anlamlara da geliyorsa "(albüm)" eklemesi yapmak gerekir. (Örneğin Madonna ve Madonna (albüm)) İyivikiler... homonihilis // ileti 19:39, 1 Ocak 2009 (UTC)
  • Açmış olduğunuz her maddeye, sadece o maddedeki albümün kapağını koyarsanız, sorun olmaz. İyivikiler... homonihilis // ileti 22:06, 1 Ocak 2009 (UTC)

Reality 17:39, 24 Eylül 2011 (UTC)