Kullanıcı mesaj:Tunc89

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hoş geldin Tunc89![kaynağı değiştir]

Face-smile.svg ilk adımlar

Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

Face-angel.svg Yardım bulmak

Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
  • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak imzalamayı unutma!.
  • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
  • Telif hakkı ile korunan hiç bir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
  • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
  • Yaptığın katkının başka katılımcılarca değiştirilmesini ya da özgürce ve sınırsızca başka yerlere dağıtılmasını istemiyorsan, katkıda bulunmayabilirsin.
Mediawiki.png Kardeş Projeler

VikiSözlük
Özgür Sözlük

VikiKitap
Özgür Kitaplar

VikiKaynak
Özgür Kütüphane

VikiSöz
Özdeyişler

Commons
Çoklu ortam paylaşım

Meta-Wiki
Viki Merkez

Bahar (yine ben!) 18:27, 25 Mart 2007 (UTC)

Telif hakkı ihlali yapmayınız[kaynağı değiştir]

Nuvola apps important.svg

Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, fakat ne yazık ki Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler!

Metal Militia ileti 10:40, 29 Ağustos 2007 (UTC)

Telif hakkı ihlali ![kaynağı değiştir]

Nuvola apps important.svg

Lütfen telif hakkı saklı metin eklemeyiniz. Vikipedi'de telif hakkı saklı içerikler kullanılamaz. Unutmayın ki; Vikipedi Amerika Birleşik Devletleri Telif Hakkı Kanunu'na tabidir ve söz konusu kanuna göre; yayımlanmış her türlü çalışma (aksi belirtilmediği sürece), sahibine otomatik olarak telif hakkı kazandırır. Sadece özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) kaynaklardan içerik aktarmanız mümkündür. Daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. Unutmayınız ki uyarılara rağmen ısrarla telif hakkı saklı içerik eklemek bir Vikipedi suçudur ve Vikipedi kuralları (madde 8) gereği engellenebilirsiniz. Teşekkürler, iyi değişiklikler!

Metal Militia ileti 22:43, 22 Eylül 2007 (UTC)


Vikipedi topluluğu için önemi nedeniyle, e-posta ve cevabı buraya alındı[kaynağı değiştir]

iyi çalışmalar padi maddesine yaptığım büyük bir eklemeyi neden eski haline geri aldığınızı merak ediyorum ben o sayfayı düzeltmeden önce tamamen bir taslaktı 8 satırdan oluşuyodu.. şimdi yaptıım katkı sayesinde düzgün bir maddeye dönüştüğünü düşünüyorum üstelik doğruluklarında tamamen eminim neden madde eski haline dönmekte bu kadar ısrarcı davranılıyo..? Tunc89

  • Merhaba, adıgeçen maddeye yaptığınız ekleme bu siteden birebir alıntı, dolayısıyla da telif ihlalidir. Yukarıda size gelen uyarı mesajlarında da bu durum belirtilmektedir. Lütfen Vikipedi politikalarına uygun katkılarda bulununuz. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Metal Militia ileti 07:19, 23 Eylül 2007 (UTC)

Engellendiniz[kaynağı değiştir]

Daha önce defalarca uyarılmış olmanıza rağmen başka sitelerden aldığınız içeriği aynen Vikipedi'ye kopyalayarak telif ihlali yapmaya devam etmeniz sebebiyle Vikipedi'de değişiklik yapmanız 24 saat süre ile engellenmiştir.--Eldarionileti 21:45, 4 Şubat 2008 (UTC)

Mesaj[kaynağı değiştir]

Merhaba bir kullanıcıya mesaj yazmak istediğinizde o kullanıcının tartışma sayfasının en altına mesajınızı yazabilirsiniz. İyi çalışmalar, Teşekkürler.--Torchlight help icon.svgbora006ileti 12:28, 31 Mayıs 2008 (UTC)

Lisans (telif) ve/veya kaynak bilgisi eksik veya yanlış resim(ler) yüklediniz![kaynağı değiştir]

Resim uyarı.svg RESİM YÜKLEME UYARISI!

Lisans (telif) ve/veya kaynak bilgisi eksik veya yanlış resim(ler) yüklediniz!. Vikipedi olarak telif haklarına en üst seviyede önem vermekteyiz. Vikipedide kullanılabilecek bir lisans ve kaynak bilgisine sahip olmayan ya da bu bilgileri yanlış girilmiş olan resimler silinmektedir. Yüklemiş olduğunuz resmin ya da resimlerin lisans ve kaynak bilgileri vikipedi telif hakları kurallarına uygun ise lütfen bu bilgileri ekleyiniz ya da değiştiriniz. Aksi taktirde yüklediğiniz resim(ler) silinecektir.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantılardan bilgi edinebilir ya da bu konuda deneyimli bir kullanıcıya veya medya inceleme timi üyelerine danışabilirsiniz:

Resim Kullanım Politikası - Resim Telif Etiketleri - Telif Hakları (genel) - Telif hakları (SSS) - GNU Özgür Belgeleme Lisansı

--Yabancımsj 06:50, 2 Haziran 2008 (UTC)

Copyright-problem.svg
Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, fakat ne yazık ki Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! --

--DsMuratileti 16:37, 7 Temmuz 2008 (UTC)


Yüklediğiniz resimler[kaynağı değiştir]

Yabancımsj 13:44, 1 Mart 2009 (UTC)

Yabancımsj 13:44, 1 Mart 2009 (UTC)

  • Merhaba. Kaynak belirtmişsiniz, tıklandığında resim de açılıyor. Ancak sayfada resmin lisansıyla ilgili bir bilgiye ulaşılamıyor. Verilen kaynanağın bu bilgiyi de içermesi gerektiği için resim kaynak bilgisi eksik olarak işaretlendi. Eksikliğin giderilmesi gerek. --Yabancımsj 20:33, 5 Mart 2009 (UTC)