Kullanıcı mesaj:Einstein1955

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vikipedi'ye Hoş Geldiniz![kaynağı değiştir]

Vikipedi'ye hoş geldiniz

Merhaba Einstein1955. Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Aklınıza takılan sorular varsa ve danışma gereği duyuyorsanız yardım ve sıkça sorulan sorular sayfalarına bakabilirsiniz. Ayrıca sorularınızı Danışma masası ve Köy çeşmesinde de belirtebilirsiniz. Maddelerde değişiklik yapmak için bu sayfaya ve bu sayfaya bakmanızda yarar var. Ses, animasyon, fotoğraf, vb. dosyaları Vikipediye yüklemek için önce mutlaka bu sayfayı okumalısınız. Vikipedistlerle mesajlaşmak isterseniz size her konuda yardımcı olmak isteyeceklerdir. Mesaj atmak istediğiniz kullanıcının mesaj sayfasına girip, üstteki "+" butonuna tıklayıp, çıkan değişiklik sayfasında konuyu, mesajı yazıp sonunda da 4 tilde ile (~~~~) imza atmayı lütfen unutmayınız!
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri eklemiyoruz. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız.

Unutmayın![kaynağı değiştir]

  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin Kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Politika ve yönergeleri okuduysanız, değişiklik yapmayı ve Vikipedide neler yapabileceğinizi artık biliyorsanız cesur olun ve değişiklik yapmaya başlayın!...
Haydi kolay gelsin!

Reality (tartışma) 23:50, 7 Mart 2012 (UTC)

İlk patlamalı motor[kaynağı değiştir]

  • Merhaba burada ilk patlamalı motorun Karl Benz tarafından yapıldığı söyleniyor. Siz ise burada Henry ford'un ( Soyadı büyük harfle başlar [[Henry Ford gibi) yaptığını söylemişsiniz. Buna dair bir kaynağınız var mıdır acaba? Kolay gelsin....--i.е. vposta 08:14, 16 Mayıs 2012 (UTC)

Işık maddesi hakkında[kaynağı değiştir]

Işık maddesinde tanımın yetersiz olduğunu belirterek yeni tanım yapmışsınız ancak sizin yaptığınız tanım da pek yeterli değil.


"Işık bir etkileşim sonucu ortaya çıkan ışımadır." Henüz ışığı tanımlamadan ışıma sözcüğünü kullanmak pek doğru olmaz sanırım, "bir etkileşim" lafı da net olmayan, ucu açık bir ifade. Bir önceki tanımın daha ansiklopedik olduğunu düşünerek yaptığınız değişikliği geri alıyorum, değişmesini istediğiniz şeyleri maddenin tartışma sayfasına yazarsanız orada tartışabiliriz. Emresulun93 (mesaj) 11:24, 10 Eylül 2012 (UTC)

Işık Hızı[kaynağı değiştir]

Google'da light speed olarak arama yapıldığında ve İngilizce Wikipedia'da ışık hızı 299 792 458 m / s olarak verilmektedir. Yani km hızı değil m hızı kullanılmaktadır. Lütfen detaylı araştırma yapmadan maddelerde değişiklik yapmayınız. Aynı maddeyi ısrarla defalarca değiştirmek yerine kuşkularınızı lütfen maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Gezginrocker (mesaj) 21:57, 7 Ekim 2012 (UTC)