Kullanıcı mesaj:Hantpc

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Merhaba Hantpc, herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

 • Vikipedi sayfalarında yaptığınız değişiklikleri bu sayfadan tüm Vikipedistler inceleyebiliyor ve herhangi bir sayfada yanlışlık yapsanız bile, siz veya herhangi bir vikipedist işlemi geri alabiliyor. Bu yüzden hata yapmaktan korkmayın, cesur olun!
 • Herhangi bir maddeye gidip sayfanın üst kısmındaki Değiştir veya Kaynağı değiştir butonuna basarak, o sayfaya yeni bilgiler ekleyebilir, yanlış ve kaynaksız bazı bilgileri çıkartabilir veya hatalı kısımları düzeltebilirsiniz.
 • Denemelerinizi deneme tahtasında yapabilirsiniz. Vikipedi'de şu an hangi kullanıcıların hangi değişiklikleri yaptığını görmek için sol menüde bulunan son değişikliklere tıklayabilirsiniz.
 • Yardım ve SSS sayfalarını okuduktan sonra Vikipedi ile ilgili sorularınız varsa danışma masasına, bilge sayfasına veya son değişikliklerde gördüğünüz herhangi bir Vikipediste mesaj yolu ile danışabilirsiniz. Tüm Vikipedistleri ilgilendiren konularda ise toplu mesaj atmak yerine köy çeşmesinde ilgili kısma mesaj bırakabilirsiniz.
 • Tartışma ve kullanıcı mesaj sayfalarında mesajlarınızın sonuna, "~~~~" yazarak imza atmayı unutmayın!.
Son olarak!
 • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz. (Sizin kullanıcı sayfanız sitenin en üstünde yer alan isminize basınca çıkan buradaki sayfadır.)
 • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri ekleyemiyoruz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz.
 • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Maddelerde değişiklik yaparken, lütfen tarafsız bir bakış açısıyla ve ansiklopedik bir dilde yazmaya özen gösterin, engelleme politikası, oy kullanımı gibi politika ve yönergelerini vakit buldukça mutlaka okuyun.
Haydi başlayın!
 • Vikipedi'yi daha iyi kullanabilmek için buradaki bilgileri ara ara okuyabilirsiniz. Birkaç gün içinde ne kadar basit olduğunu anlayacaksınız. Vikipedi'de yazılan tüm bilgilerin belirli editör veya yazarlar tarafından değil, Vikipedi'ye yeni kayıt olan tüm kullanıcılar tarafından yazıldığını unutmayın!

Kolay gelsin!

--Karşılayıcı (mesaj) 18.48, 12 Haziran 2020 (UTC)

Yasin Kartoğlu[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Birazdangelicem. Oluşturduğun Yasin Kartoğlu maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Telif ihlali" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. ----BirazdangelicemMsj 22.10, 18 Mart 2021 (UTC)

Emre Kayır silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Emre Kayır) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Emre Kayır sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Sakhalinio (mesaj - e-posta) 08.36, 30 Mart 2021 (UTC)


Emre Kayır sayfası[kaynağı değiştir]

Emre Kayır sayfası için silinmeye aday gösterildi demişsiniz. Bunun sebebi nedir acaba? Yeteri kadar kaynak koydum ve Emre Kayır Türkiye'nin en ünlü e spor oyuncularından biri. Bu imzasız yazı Hantpc (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.44, 30 Mart 2021 (UTC)

Sayın Hantpc, bende kararsız kaldığım için topluluğun görüşüne sundum. Topluluk konu hakkında karar verecektir. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 13.34, 30 Mart 2021 (UTC)

Hantpc Merhaba[kaynağı değiştir]

Vikipediye önemli katkılar vereceğinizi düşünüyorum ancak bazı maddelerde usul ve kaynak gerektiren güncel durumlara biraz daha hassasiyet göstermenizi sizlerden rica edeceğim. Özellikle geri aldığım değişiklikleri lütfen geri almamaya özen gösterin tabi ki ekleme yapılacak durumları saymıyorum ancak amacım sizlerin aramızda daha etkin ve sağlıklı maddeler oluşturma ve güncel tutma konusunda desteklerimi sunuyorum. İyi vikiler (Pipapo7 (mesaj) 16.52, 1 Nisan 2021 (UTC))

Söylediklerinizi dikkate alacağım. Yeni olduğum için bilmediğim bazı şeyler oluyor bu yüzden yanlış yapıyorsam özür dilerim. Profilimde yaptığınız değişikliği geri almamda bir sakınca yoktur umarım? Hantpc (mesaj) 17.18, 1 Nisan 2021 (UTC)

Her zaman destek vermeye hazırım özürlük yada kusurluk bir durum söz konusu zaten olamaz sadece ilk ısınma zamanlarında bu tarz durumlar olabilir özellikle spor tarafında desteklerinizi bekliyorum daima :) ayrıca ben profilinizde onay bekleyenleri incelediğim için değiştirdim bana sormanıza gerek yok daima istediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz profilinizde :) iyi vikiler (Pipapo7 (mesaj) 20.57, 1 Nisan 2021 (UTC))

Teşekkür ederim :) Hantpc (mesaj) 21.35, 1 Nisan 2021 (UTC)

Ayrıntılı telif açıklaması[kaynağı değiştir]

Merhaba,
Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemenizi takdir ve teşekkürle Tournesol.png karşılıyorum; çünkü sayısız kişiye karşılıksız bilgi sunan bu ansiklopedi, gönüllülük kavramıyla ayakta durabilmektedir. Ve en önemli konulardan Beş temel taşımızdan üçüncüsü; telif hakları konusudur. Vikipedi; ana sloganı olan Özgür ansiklopedi kavramına yakışır bir şekilde yaşamak istediği için, telif konusuna özen göstermektedir. Herhangi bir kurum, kuruluş ya da kişinin, telif ihlali nedeniyle yasal yaptırım uygulama hakkının olmaması için, özgür içerik kullanmaya çalışıyoruz.

Eğer herhangi bir sitede; özgürce alıntı yapılabileceğine, değiştirilebileceğine ve ticari amaçla da olsa dahi kullanılabileceğine dair açık ve net bir ifade yoksa, kopyalama yapamamaktayız. Site sayfalarında bu konuda herhangi bir açıklama ya da uyarı yoksa, bu durum da onun yasalar tarafından otomatik olarak korunduğunun göstergesidir. Özellikle de, "Copyright, Red copyright.svg , Her hakkı saklıdır, TM" vb. yazı ve uyarı işaretleri varsa, zaten bu durumda kesinlikle o site sahibinin Vikipedi'ye izni olmadan alıntı, kopyalama yapamıyoruz. Unutmayın; alıntılarınıza kaynak göstermeniz tek başına yeterli değildir. Fakat alternatifler var elbet:

 • Alıntı yaptığınız site size aitse ya da site yetkililerinden izin aldıysanız; ilgili web sayfasının yüklü olduğu sunucuya bağlı yetkili bir e-posta adresinden, permissions-tr@wikimedia.org adresine; kendi web sayfalarından yapılacak her türlü içerik alıntısının Vikipedi'de kullanılmasına Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım lisansı çerçevesinde izin verildiğini belirten bir e-posta yazılması bir çözümdür. Ya da;
 • Gerek cümleleri değiştirerek, gerekse kendimizden birşeyler katıp, yeni cümleler oluşturarak o sayfayı yazabiliriz. Hem böylece emeğimiz geçerek gerçek bir katkıda bulunur, hem de telif hakları ihlali yapmamış oluruz.
 • Telif yasalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

İyi bir yazar olamayabiliriz, hatalardan da korkmamalıyız, çünkü her gün yüzlerce hatayı düzelten birçok vikipedist var. Bu anlamda silinen (ya da geri alınan) maddeyi/içeriği yeniden kendiniz yazarak Vikipedi'ye katkıda bulunacağınızı umuyorum. Herhangi bir durumda yardım istemekten çekinmeyin. Ben ve diğer vikipedist arkadaşlarım her konuda elimizden gelen her şeyi yaparız. Tekrar hoş geldiniz, iyi çalışmalar.
Sakhalinio (mesaj - e-posta) 20.25, 2 Nisan 2021 (UTC)


Makine çevirisi[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Vikipedi'de, anlaşılmayan makine çevirisiyle oluşturulan içeriğe yer vermiyoruz ve bu tip içerikler M9 kriteri gereğince hızlı siliniyor. İleride bu tarz içeriğe yer vermemeni tavsiye ederim :) Konuyla ilgili olarak @Seksen iki yüz kırk beş'e de bildirim göndermek isterim. İyi günler dilerim. NanahuatlEfendim? 15.11, 12 Nisan 2021 (UTC)

Hangi maddelerde böyle bir çevirim oldu, düzeltebilirim? Hantpc (mesaj) 15.12, 12 Nisan 2021 (UTC)

Zaqistan gibi Nutopia gibi çeviri yoluyla açtığın maddelerin tamamında benzer durum söz konusu ne yazık ki. İş birliği projesi sorumluları @Anerka ile @LostMyMind'ı da bilgilendireyim.--NanahuatlEfendim? 23.53, 12 Nisan 2021 (UTC)
Zaqistan ve Nutopia maddelerinde dediğiniz gibi bir çeviriyi ya ben göremiyorum ya da yok. Gayet normal çevirmişim. Ayrıca bir sorun görüyorsanız sizde Vikipedi'ye yardım amaçlı düzeltebilir veya bana söylersiniz ben düzeltirim. Emeklerimi hemen çöpe atmanıza gerek yok... Hantpc (mesaj) 11.03, 13 Nisan 2021 (UTC)
@Nanahuatl teşekkürler.
Hantpc merhaba,
Zaqistan maddesini açtım, baktım. Daha ilk cümlede "kendi ilan ettiği başkan" diye bir tabir var mesela. Bunun Türkçe'de bir anlamı yok, başka bir biçimde ifade edilmesi lazım ki anlamlı gelsin. Ya da bir sonraki cümle; "Landsberg, anıtlar ve bir sınır devriye kapısı yerleştirmesine rağmen, üzerinde sakini veya binası olmayan arazi için emlak vergisi ödemektedir." diyor, sakin kafayla konu hakkında bir şey bilmeden, cümlenin orijinalini görmemiş gibi bir oku lütfen.
Başkasının çevirdiği bir cümleyi okurken ne denmek istediğini benim ekstradan düşünmem, üzerine kafa yormam gerekmemeli. Cümle okunduğunda doğrudan anlamı verebilmeli. Yani Vikipedi'nin Türkçe sürümünde olan bir maddeyi anlamak için çevrildiği dile gidip oradan okuma yapmamalıyız.
Bugün Salı. Seslenilmiş olan hizmetlimiz @Seksen iki yüz kırk beş'ten de rica ederek madem "emeklerimi çöpe atmayın" diyorsun, senden ricam açtığın maddeleri maksimum Perşembe gününe dek tekrar okuyup doğal bir Türkçe ile anlama uygun şekilde düzenlemen ve bizlere tekrar göz atmamız için seslenmen. Perşembe günü bu saatlerde bir çalışma yapmamış veya yeterli düzeltmeyi yapamamış olursan bunu takiben @LostMyMind'a da danışarak uygun görürse iş birliği projesinin diğer katılımcılarına bu maddelerin Türkçe'ye uygun bir şekilde baştan oluşturulması veya bu hallerinin düzenlenip kurtarılması durumunda maddeyi baştan oluşturmuş gibi (ya da oldukça yakın) bir puan alacaklarını iletmeye niyetliyim.
Bir maddeyi oluştururken eksiklerin olması anlaşılabilir bir durum, çoğumuz maddeleri seçkin içerik seviyesinde açmıyoruz, insanlar üstüne koyuyor ve madde giderek gelişiyor, ancak şu durum maddede bir "eksiklik" değil. Maddenin üzerine koyacak bir şey yok çünkü altyapıda karmaşık ve anlaşılamaz ifadeler bulunuyor. Lütfen bir kitap ya da gazete okurken denk gelmeyeceğin kadar farklı yapı ve kullanımları sırf çeviri aracı cümleyi öyle çevirdi diye o şekilde bırakma. İyi vikiler diliyorum. --anerka'ya söyleyin 14.24, 13 Nisan 2021 (UTC)
@Anerka ve @Nanahuatl'a teşekkürler. Esas konuda söylenmesi gerekenler söylenmiş, ben de M9 ve silinme konusunda not düşeyim. Mademki iş birliği projesi çerçevesinde bu maddelerin düzenlenmesinin puanlamaya dahil edilmesi planı var, bu hafta boyunca herhangi bir şekilde maddelere dokunmayacağım. Pazar akşamı projenin sonlanmasından sonra, hâlen üzerinde çalışılmamış ve niteliksiz çeviri içeren maddeleri M9 kriterinden hızlı sileceğim. Hantpc'ye bir not olarak da belirtmek isterim ki, bu açıklamaların ardından yeni açtığı ve niteliksiz makine çevirisiyle oluşturulmuş maddeleri, M9 kriteri uygulanabildiği sürece herhangi bir uyarıda bulunmadan hızlı silmeye başlayacağım. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 15.30, 13 Nisan 2021 (UTC)

GS Futbol takımı[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Gs futbol takımı sayfasında yaptığınız çok sayıda kaynaksız ve mevcut bilgiler yer almakta ayrıca diğer maddelerde olmayan gereksiz bilgiler yer almakta lütfen kaynakçalı ve minimum özette bilgiler eklemenizi rica ederim(Pipapo7 (mesaj) 20.38, 12 Nisan 2021 (UTC))

Galatasaray Futbol Takımında tarihçede 2011-2014 sezonları tek bir başlık altında toplanması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü en az 99-00 sezonu kadar önemli ve üstünde durulması gereken yıllar. 2014'den sonra da kendini tam anlamıyla toplayamamış olmasından istinaden 2014-günümüz başlığı altında toplanması gerekiyor diye düşünüyorum. Ayrıca 2019-20 sezonuna kadar bilgileri girdim şuan da sayfada 2016-17'den 2020'ye kadar küçük küçük bilgiler var.

Bunların yanı sıra Avrupa'da Galatasaray başlığını güncel versiyonu ile değiştirdim. Sayfadaki bilgiler 2019 sonuna ait. Takımın en pahalı transferlerinin eklenmesinin de gereksiz olmadığının kanaatindeyim. Sponsor listesinin kaldırılmasını anlayabiliyorum ama yaptığım diğer değişikliklerin kalması gerektiğini düşünmekteyim. Zira rekor transferler dışında diğer bilgilerin hepsi, kendi uydurduğum veya eklediğim değil, güncellenmiş bilgilerdir. Kaynak yok demişsiniz. Sponsorların hepsine ve rekor transferlerin hepsine kaynak ekledim. Tarihçeye sonradan kaynakça ekleyecektim orada düzenlerken eklemeyerek hata yaptım ama tarihçenin geri kalanında kaynakça sayısı zaten çok az. Maddeye çok emek vermiştim, saatlerce uğraşmıştım. Tarihçeye de kaynak eklemediğimi yazsaydınız eklerdim. Geri almanız beni çok üzdü. Hantpc (mesaj) 21.14, 12 Nisan 2021 (UTC)

Öncelikle sizlere yazılan mesajları silmemenizi sadece arşive kaldırmanız gerektiğini hatırlatmak isterim. Yeni ve genç bir vikipedistiniz katkılarınızı yakından ve beğenerek izliyorum. Ancak lütfen geri alınan değişikliği şahsi algılamayın vikipedi bizim düşüncelerimiz ile hareket ettiğimiz bir platform değil zamanla bu demek istediğimi değişiklik yaptıkça bazı maddeler geri alındıkça anlayacaksınız bu yüzden futbol sayfasına ekleme yaparken daha detaylı kaynakçalı ve objektif değişiklikler yapmanız gerekmektedir. Galatasaray'lı olabilirsiniz yada olmayadabilirsiniz ben şahsen Galatasaray'lıyım ama önceliğimiz doğru tarafsız ve kaynaklı bilgiler ile hareket etmemiz olacaktır. Demin de belirttiğim gibi şahsi bir geri alış olarak algılamayın daha yapıcı daha nesnel ifadeler eklemeyi unutmamanızı rica ederim. İyi vikiler(Pipapo7 (mesaj) 17.13, 16 Nisan 2021 (UTC))

Anladım, açıklamanız ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Daha dikkatli olacağım. Hantpc (mesaj) 18.06, 16 Nisan 2021 (UTC)

Paribu[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Birazdangelicem. Oluşturduğun Paribu maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Reklam" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. ----BirazdangelicemMsj 14.40, 15 Nisan 2021 (UTC)

Avrupa Süper Ligi (Futbol)[kaynağı değiştir]

Merhaba. Avrupa Süper Ligi (Futbol) maddesinin kaldırılması gerektiğini düşünmekteyim. Çünkü maddenin içindeki bilgiler Avrupa Süper Ligi maddesi altında toplanmalı ayrıca Avrupa Süper Ligi maddesi konu hakkında daha açıklayıcı bir madde. Çünkü Avrupa Süper Ligi (Futbol)'da sadece konunun tarihi detayları yer alıyor. Ben Avrupa Süper Ligi (Futbol) maddesindeki bilgileri Avrupa Süper Ligi maddesine ekleyeceğim. Eğer doğru olduğunu düşünüyorsanız Avrupa Süper Ligi (Futbol) maddesini kaldırırsınız eğer doğru değilse zaten geri alırız. Hantpc (mesaj) 19.23, 20 Nisan 2021 (UTC)

Selamlar, bu konu için lütfen acele etmeyin çünkü maddelerde tek başlık altında birleştirilmeli ibaresi her iki sayfada da mevcut. Çok güncel ve anlık olarak değişkenlik gösteren bir konu bu yüzden bunu vikipedi kuralları gereği her iki maddenin de tartışma başlıklarına düşüncelerinizi nedenleri (sizin doğrularınız olarak değil genel doğrular özelinde) ile belirtmenizi akabinde tartışma sonucu hizmetli arkadaşlarımızdan birisi bu taşımayı sağlayacaktır. Sporla aktif bir vikipedist olmama istinaden bu konuya girmiyorum çünkü çok fazla değişkenlik gösteriyor biraz sakinleştikten sonra bende sayfayı bir tarayacağım neler doğru neler objektif diye :) İyi vikiler (Pipapo7 (mesaj) 20.40, 20 Nisan 2021 (UTC))

Şuan aktif olarak gerçekleşen her olayı yazıyorum, olay durgunlaşınca da yayınlayacağım. Fikrimi tartışma kısmında belirteceğim. Yardımınız için teşekkür ederim. Hantpc (mesaj) 20.50, 20 Nisan 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Kindness Barnstar Hires.png
Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Hantpc,
15. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Mikro uluslar maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 04.22, 22 Nisan 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Barnstar Geography Hires.svg
Coğrafya Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Hantpc,
15. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Mikro uluslar maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Coğrafya Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 04.28, 22 Nisan 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Hantpc,
16. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Royal Society of Chemistry maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 07.42, 26 Nisan 2021 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Minor Barnstar Hires.png Küçük yıldız
son zamanlarda yaptığı küçük ama etkili değişikliklerine binaen Oğuzhan kardeşime 28.4.2021 tarihinde küçük yıldız ödülü tarafımca takdim edilmiştir. Diyot 15.23, 28 Nisan 2021 (UTC)


Teşekkür ederim, gururlandım. 😂 Hangi değişikliklerim sebebiyle bu yıldızı hak ettiğimi merak ettim açıkçası. 😅 hantpc; 15.31, 28 Nisan 2021 (UTC)

Uyarı[kaynağı değiştir]

Yaşayan insanların İnternetten bulduğunuz fotoğraflarını Vikipedi'ye yüklemek kesinlikle yasaktır. Eğer bu şekilde fotoğraf yüklemeye devam ederseniz engelleneceksiniz. Vikipedi:Telif hakları ve Vikipedi:Adil kullanım politikası sayfalarından konuyla ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ⓛⓐⓩ mesaj 16.06, 28 Nisan 2021 (UTC)

Uyarınızı dikkate alacağım, iyi günler. Bir yıldız da sizin için! başlığının altına eklediğiniz yazıyı kaldırıyorum. hantpc; 16.12, 28 Nisan 2021 (UTC)

Opel[kaynağı değiştir]

Opel maddesinde yaptığım değişiklik 24 gündür incelenmeyi bekliyor, bir bakar mısınız? hantpc; 15.21, 28 Nisan 2021 (UTC)

Tamamdır. İyi çalışmalar.--Math34 ileti 18.38, 28 Nisan 2021 (UTC)

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

Merhaba. Size yapılan uyarıları dikkate almanız ve şurada dile getirilenlere özen göstermeniz durumunda bir süre sonra yeniden beyaz liste hakkına sahip olabileceksiniz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 11.57, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Copyright caution-2.svg
Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz. Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, ancak Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! --Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.37, 8 Mayıs 2021 (UTC)

Söylediklerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim. hantpc; 18.38, 8 Mayıs 2021 (UTC)