Jessie

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jessie
FormatAile/ Gençlik sitcomu
Proje tasarımcısıPamela Eells O'Connell
BaşrolDebby Ryan
Peyton List
Cameron Boyce
Karan Brar
Skai Jackson
Kevin Chamberlin
Tema müziği bestecisiToby Gad & Lindy Robbins
Açılış müziği"Hey Jessie", Besteci Debby Ryan
BesteciJohn Adair & Steve Hampton
ÜlkeABD
Diliİngilizce
Sezon sayısı4
Bölüm sayısı101 (bölümleri listesi)
Yapım
Yönetici yapımcıPamela Eells O'Connell
MekânNew York, New York
Hollywood Center Studios, Hollywood, California (Çekim yeri)
KameraMulti Kamera
Gösterim süresi22-24 dakika
Yapım şirketiIt's a Laugh Productions
Bon Mot Productions
Disney Channel Original Productions
Yayın bilgileri
KanalDisney Channel
Resim formatı480i (SDTV)
720p (HDTV)
Yayın tarihi30 Eylül 2011 (2011-09-30) - 16 Ekim 2015 (2015-10-16)
Dış bağlantılar

Jessie, başrolünü Debby Ryan'ın oynadığı 2011-2015 yılları arasında yayımlanan Disney Channel orijinal dizisi. Dizinin konusu Teksas'tan New York'a iş bulmak için taşınan Jessie'nin beklenmedik bir şekilde bakıcı olarak işe alınmasıyla başlar. Jessie, farklı kültürlerden gelmiş dört çocuğa bakıcılık edecektir ve bakıcılık konusunda sıkıntıları vardır. Luke Jessie'den hoşlanmaktadır, Zuri'nin hayali arkadaşları vardır, Emma telefon bağımlısıdır ve Ravi'nin dev bir kertenkelesi ayrıca çok ayrı bir kültürü vardır.

Ana Karakterler

Jessie Prescott: Jessie eğlenceli ve sıcakkanlı, 18 yaşında bir Teksaslı. New York'la ilgili büyük hayalleri var ve bu hayallerini gerçekleştirmek istiyor.4 çocuğa bakıcılık yapıyor.

Luke Ross: 12 yaşında. Ross ailesinde yaramazlığı başlatmayı seven, kendinden emin bir genç. Dans etmeyi ve hayatındaki bayanları etkilemeyi seviyor.Patentini almayı düşündüğü bir yemek var "Çikogetti" . Detroit'ten evlat edilen bir çocuktur ama herkese Kriptonlu olduğunu söyler.

Emma Ross: Emma yaptığı her işte elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan şen şakrak bir genç. Ünlü film yönetmeni Babası Morgan ve eskiden süper model olan, daha sonra iş kadınlığına soyunan Annesi Christina'nın ikinci biyolojik çocuğu.14 yaşında.

Ravi Ross:Ravi Ross ailesinde evlat edinilen en son çocuk. Çok sevdiği ana vatanı Hindistan ile olan tek bağı, yedi ayaklı Asya Su Monitör Kertenkelesi Bay (Daha Sonra Bayan) Kipling olup 11 yaşındadır.

Zuri Ross: Zuri, doğduktan hemen sonra evlat edinilmiş ve görebileceğiniz en sevgi dolu ve hayalperest kız! Kardeşlerini çok seviyor ama biraz yaramazlık yapmaktan da zevk alır, 8 yaşındadır. Okuldan ve ev ödevlerinden nefret eder. Ugandalıdır.

Bertram: Bertram evin uşağıdır. Tembel ve üşengeçtir. En sevdiği şey uyumak ve peynirlerdir.