Brandy ve Bay Bıyık

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Brandy & Bay Bıyık
Dizinin ana karakterleri.
FormatÇizgi Dizi
Proje tasarımcısıRussell Marcus
BaşrolKaley Cuoco
Charlie Adler
Sherri Shepherd
Tom Kenny
Alanna Ubach
Jennifer Hale
Andre Sogliuzzo
Billy West
Ülke ABD
Diliİngilizce
Sezon sayısı2
Bölüm sayısı39 (bölümleri listesi)
Yapım
Yönetici yapımcıRussell Marcus
Timothy Björklund
Bill Motz
Bob Roth
Gösterim süresi23 dakika
Yayın bilgileri
Yayın tarihi21 Ağustos 2004 - 25 Ağustos 2006
Dış bağlantılar

Brandy ve Bay Bıyık, Disney Channel kanalında yayınlanan ABD yapımı bir çizgi dizidir. Hikâye Amazon Ormanları'na düşen bir köpek (Brandy) ve bir tavşan (Bay Bıyık) hakkındadır. Brandy kendini beğenmiş ve moda düşkünüdür. Bıyık ise tam tersine iyi yürekli ama oldukça deli dolu bir tavşandır. Dizi 2004-2006 yılları arasında yayınlanmıştır, Disney Channel'da 12 Ocak 2012 gecesinden itibaren yeniden kanalda yayına başlamıştır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Brandy Harrington: Brandy, Bıyık'tan onu ormana düşürdüğü için nefret eder. Ancak Bıyık, Brandy'nin kalbine girmeyi sürekli başarır; hatta onun hayatını bile kurtarmıştır. Ama Bıyık Brandy'i ona ne kadar kızarsa kızsın ne kadar aşağılarsa aşağılasın sever. Brandy ise sürekli Florida'ya gitme umudundadır, ormandaki yaşamı hiç sevmez. Yeni yıl geldiği zaman Brandy, Ed, Lola Boa, Cheyrl, Meyrl, Bıyık, Brandy'nin evine gitmiştir; ancak Brandy kendine hakim olamaz ve arkadaşlarıyla beraber ormanda kalmaya karar verir. Böylece eve gitme şansını kaçırmış olur. Noel Baba'nın kızağıyla kendisini evine götüreceğini, şansını kaçırmadığını düşünür; ama Noel Baba onu götürmez ve ormanda kalırlar. Bu aynı zamanda çizgi dizinin son bölümüdür.
  • Bay Bıyık: Oldukça deli bir tavşandır, Brandy ile kendisinin uçaktan düşmesi onun aptallıklarının sonucudur. Her şeyi yanlış anlar, Brandy en iyi arkadaşıdır.
  • Lola Boa: Brandy'nin iyi bir dostudur.Orman hakkında ona birçok bilgi vermiştir ve her zaman onun yanında olmuştur.En büyük hayali elleri olmasıdır.
  • Ed: Bay Bıyığın en sevdiği arkadaşı ve dostudur. Ed Bay Bıyık'a her konuda yardım eder.
  • Cheyrl: Çizgi Dizideki 2 ikiz tukan kardeşlerden biridir. Brandy'ye yardım eder ama sürekli ikizi Meyrl ile kavga eder.
  • Meyrl: Çizgi Dizideki 2 ikiz tukan kardeşlerden biridir. Brandy'ye yardım eder ama sürekli ikizi Cheyrl ile kavga eder.
  • Gaspar Le Gecko: Oldukça hilekar bir kertenkeledir. Brandy ve Bay Bıyık'ı çoğu kez kandırmıştır, bir keresinde ağaç evlerinin taşınmasını sebep olmuştur; ayrıca ormandaki maymun ordusuna sahiptir. Kendini her şeyin kralı sanır ancak Bıyık ona bir bölümde dersini vermiştir.
  • Margo: Çok az da olsa Brandy'ye yardım eder. Ama çoğu bölümde Brandy'nin düşmanıdır ve çok bencildir, insanlarla dalga geçmeyi sever.Ayrıca kimseyi umursamaz.

Ayrıca bunlardan farklı olarak çizgi dizinin her bölümünde farklı karakterler de görünür. Bu arada Brandy 15, Bıyık 7 yaşındadır