Gökcen Özdoğan Enç

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
26. Dönem Antalya Milletvekili
Gökcen Özdoğan Enç
Seçim Bölgesi Antalya
Kişisel bilgiler
Doğum 16 Mart 1976 (1976-03-16) (43 yaşında)
Bucak, Burdur
Milliyeti Türk
Partisi Adalet ve Kalkınma Partisi
Yaşadığı yer Antalya
Bitirdiği okul Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
Mesleği Halkla İlişkiler
Hükümeti 24, 25 ve 26. dönem Antalya Milletvekili
Komiteleri Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi
Dini İslam

Gökcen Özdoğan Enç (16 Mart 1976), Türk siyasetçi.

Aslen Burdur Bucak’lıdır. İlkokulu ve ortaokulu Antalya Serik ilçesinde, liseyi Antalya Çağlayan Lisesi'nde tamamladı.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’na devam etmektedir. Halkla İlişkiler Uzmanı olarak Kamu ve özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulundu. İngilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

2004 yılında AK Parti Antalya İl Kadın Kolları kongresi ile yönetime girdi. Sırasıyla Tanıtım ve Medya Başkanlığı, sonrasında Teşkilat Başkanlığı görevlerini gerçekleştirdikten sonra 2008 - 2011 tarihleri arasında AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı. 12 Haziran 2011, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 24. – 25. ve 26. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçildi.

24. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi, TBMM Anayasa Komisyonu üyesi, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu üyesi ve Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu üyesi olarak görev aldı. 24. Dönemde TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır. Ayrıca TBMM Türkiye-Kosta Rika Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yerine getirmiştir.

26. Dönemde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi olarak görevine devam etmektedir. Türk Parlamenterler Birliği üyesidir. Ayrıca Aralık 2014 tarihinden itibaren AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği üyesidir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]