Bosna-Hersek Radyo Televizyonu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
212.252.98.155 (mesaj) tarafından oluşturulmuş 20.20, 8 Ocak 2017 tarihli sürüm (ingilizce kısım çıkarıldı)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Radio-televizija Bosne i Hercegovine
Logo of BHRT (1998-).png
Kuruluş 1932 (radyo)
1992 (incorporation)
1992 (televizyon)
Ülke Bosna-Hersek Bosna-Hersek
Websitesi http://www.bhrt.ba

Radio-televizija Bosne i Hercegovine (BHRT, yerel Radiotelevizija Bosne I Hercegovine olarak da bilinir) önceden PBSBiH olarak (Kamu Yönetim Servis Bosna-Hersek) bilinen bir şemsiye yayın organizasyon ve Bosna-Hersek'ten Avrupa Yayın Birliği'nin tek üyesi.

Bu RTVBiH olarak (Radyo-Televizija Bosne I Hercegovine) 1992 - 1998, geçerli hizmeti yeniden olduğu kadar biliniyordu. 1 Ocak 1993 tarihinde RTVBiH Avrupa Yayın Birliği aktif bir üyesi olarak kabul edildi. Üyelik 2000'de yeni ebeveyn yayın örgütü PBSBiH nakledildi.

RTVBiH (ve dolayısıyla BHRT) RTV Saraybosna 1992 yılında, dışarı büyüyen bir eski Yugoslavya'nın sekiz temel yayın merkezleriymiş, başkalarının RTV Ljubljana, RTV Zagreb, RTV Beograd, RTV Novi Sad, RTV Titograd, RTV Priština ve RTV Üsküp olabilirdi.

BHRT şu anda üç kamu yayın kuruluşlarından oluşur:

BHRT (Radiotelevizija Bosne I Hercegovine) olan ve ulusal radyo servisi (BH Radio 1), ulusal televizyon kanalı (BHT1) çalışmasına kuruldu ulusal bir kamu yayın kuruluşu. RTVFBiH (Radiotelevizija Federacije Bosne I Hercegovine) ile kendi kanalları ve frekansları Bosna-Hersek Federasyonu taraf ve yayın of Boşnakça ve Hırvatça üzerinde çalışır. RTRS (Radiotelevizija Republike Srpske'nin) ile kendi kanalı ve Sırp Cumhuriyeti taraf, Sırpça yayın olarak frekanslar üzerinde çalışır.

Dış bağlantılar