2018 Rosmalen Çim Kort Şampiyonası - Tek kadınlar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tek Kadınlar
2018 Rosmalen Çim Kort Şampiyonası
Şampiyon Sırbistan Aleksandra Krunić
İkinci Belçika Kirsten Flipkens
Final skoru 6-7(0-7), 7-5, 6-1
Detaylar
Eşleşmeler 32 (6Q / 3WC)
Seribaşları 8
Etkinlikler
Tekler erkekler kadınlar
Çiftler erkekler kadınlar
← 2017 · Rosmalen Çim Kort Şampiyonası · 2019 →

Anett Kontaveit turnuvanın son şampiyonuydu, ancak ilk turda Veronika Kudermetova'ya kaybetti.

Finalde Kirsten Flipkens'i 6-7(0-7), 7-5, 6-1'lik setlerle mağlup eden Aleksandra Krunić, kariyerinin ilk WTA tekler şampiyonluğunu kazanmıştır.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Amerika Birleşik Devletleri CoCo Vandeweghe (Yarı final)
  2. Belçika Elise Mertens (İkinci tur)
  3. Hollanda Kiki Bertens (İkinci tur)
  4. Estonya Anett Kontaveit (İlk tur)
  5. Çin Zhang Shuai (İlk tur)
  6. Belçika Alison Van Uytvanck (İkinci tur)
  7. Sırbistan Aleksandra Krunić (Şampiyon)
  8. Beyaz Rusya Arına Sabalenka (Çeyrek final)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
                         
  1  Amerika Birleşik Devletleri CoCo Vandeweghe 6 64 61  
7  Sırbistan Aleksandra Krunić 2 77 77  
  7  Sırbistan Aleksandra Krunić 60 7 6
   Belçika Kirsten Flipkens 77 5 1
   Belçika Kirsten Flipkens 7 67 6
     Slovakya Viktória Kužmová 5 79 4    

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
1  Amerika Birleşik Devletleri C Vandeweghe 6 77  
 Beyaz Rusya A Sasnoviç 2 61     1  Amerika Birleşik Devletleri C Vandeweghe 77 6  
 Hollanda A Rus 65 6 79    Hollanda A Rus 64 3  
 Rusya Y Aleksandrova 77 4 67       1  Amerika Birleşik Devletleri C Vandeweghe 78 3 714  
 Almanya T Maria 4 62        Amerika Birleşik Devletleri A Riske 66 6 612  
 Amerika Birleşik Devletleri A Riske 6 77      Amerika Birleşik Devletleri A Riske 77 6
Q  Macaristan F Stollár 6 6   Q  Macaristan F Stollár 61 2  
5  Çin S Zhang 3 3       1  Amerika Birleşik Devletleri C Vandeweghe 6 64 61
4  Estonya A Kontaveit 4 64       7  Sırbistan A Krunić 2 77 77
Q  Rusya V Kudermetova 6 77     Q  Rusya V Kudermetova 6 2 6  
 İsviçre B Bencic 6 6    İsviçre B Bencic 2 6 3  
LL  Çek Cumhuriyeti T Martincová 2 4       Q  Rusya V Kudermetova 2 2
 Almanya C Witthöft 4 5       7  Sırbistan A Krunić 6 6  
WC  Hollanda B Schoofs 6 7     WC  Hollanda B Schoofs 5 2
Q  Yunanistan V Grammatikopulu 1 0   7  Sırbistan A Krunić 7 6  
7  Sırbistan A Krunić 6 6  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
8  Beyaz Rusya A Sabalenka 0 7 6  
 Çek Cumhuriyeti M Vondroušová 6 5 3     8  Beyaz Rusya A Sabalenka 3 77 6  
 Çek Cumhuriyeti Kr Plíšková 6 63 2    Avustralya A Tomljanović 6 65 0  
 Avustralya A Tomljanović 4 77 6       8  Beyaz Rusya A Sabalenka 4 4  
WC  Rusya A Kalinskaya 3 0        Belçika K Flipkens 6 6  
 Belçika K Flipkens 6 6      Belçika K Flipkens 6 66 6
 Rusya N Vihlyantseva 7 3 65   3  Hollanda K Bertens 4 78 1  
3  Hollanda K Bertens 5 6 77        Belçika K Flipkens 7 67 6
6  Belçika A Van Uytvanck 6 6        Slovakya V Kužmová 5 79 4
WC  Hollanda R Hogenkamp 1 2     6  Belçika A Van Uytvanck 6 64 2  
Q  Rusya M Melnikova 2 2    Slovakya V Kužmová 3 77 6  
 Slovakya V Kužmová 6 6        Slovakya V Kužmová 6 6
Q  Rusya A Blinkova 2 6 2       Q  Almanya A Lottner 3 2  
Q  Almanya A Lottner 6 3 6     Q  Almanya A Lottner 7 6
 Slovenya P Hercog 2 4   2  Belçika E Mertens 5 3  
2  Belçika E Mertens 6 6  

Eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Rusya Anna Blinkova (Elemeleri geçti)
  2. Almanya Antonia Lottner (Elemeleri geçti)
  3. Çek Cumhuriyeti Tereza Martincová (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
  4. Macaristan Fanny Stollár (Elemeleri geçti)
  5. Rusya Veronika Kudermetova (Elemeleri geçti)
  6. Yunanistan Valendini Grammatikopulu (Elemeleri geçti)
  7. Avusturya Barbara Haas (İlk tur)
  8. Hollanda Lesley Kerkhove (Eleme yarışması)
  9. Meksika Renata Zarazúa (Eleme yarışması)
  10. Amerika Birleşik Devletleri Victoria Duval (Eleme yarışması)
  11. Avustralya Ellen Perez (İlk tur)
  12. Rusya Marina Melnikova (Elemeleri geçti)

Elemeleri geçen tenisçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Rusya Anna Blinkova
  2. Almanya Antonia Lottner
  3. Rusya Marina Melnikova
  4. Macaristan Fanny Stollár
  5. Rusya Veronika Kudermetova
  6. Yunanistan Valendini Grammatikopulu

Şanslı kaybeden[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Çek Cumhuriyeti Tereza Martincová

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  1  Rusya Anna Blinkova 6 6  
   İsviçre Amra Sadiković 3 4  
  1  Rusya Anna Blinkova 6 6
  10  Amerika Birleşik Devletleri Victoria Duval 1 4
   Gürcistan Oksana Kalaşnikova 4 1
  10  Amerika Birleşik Devletleri Victoria Duval 6 6    

İkinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  2  Almanya Antonia Lottner 2 7 7  
WC  Polonya Urszula Radwańska 6 5 5  
  2  Almanya Antonia Lottner 6 6
  9  Meksika Renata Zarazúa 3 3
WC  Hollanda Kelly Versteeg 3 0
  9  Meksika Renata Zarazúa 6 6    

Üçüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  3  Çek Cumhuriyeti Tereza Martincová 77 6  
   İsveç Cornelia Lister 62 4  
  3  Çek Cumhuriyeti Tereza Martincová 62 2
  12  Rusya Marina Melnikova 77 6
   Beyaz Rusya Lidziya Marozava 3 6 65
  12  Rusya Marina Melnikova 6 2 77    

Dördüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  4  Macaristan Fanny Stollár 6 6  
WC  Hollanda Demi Schuurs 3 3  
  4  Macaristan Fanny Stollár 6 6
  8  Hollanda Lesley Kerkhove 3 2
WC  Hollanda Rosalie van der Hoek 3 2
  8  Hollanda Lesley Kerkhove 6 6    

Beşinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  5  Rusya Veronika Kudermetova 6 7  
   Hırvatistan Darija Jurak 2 5  
  5  Rusya Veronika Kudermetova 6 6
     Beyaz Rusya Svetlana Pirajenka 2 3
   Beyaz Rusya Svetlana Pirajenka 77 6
  11  Avustralya Ellen Perez 64 4    

Altıncı eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur Eleme yarışması
                         
  6  Yunanistan Valendini Grammatikopulu 6 6  
WC  Hollanda Dewi Dijkman 3 1  
  6  Yunanistan Valendini Grammatikopulu 6 6
     Polonya Katarzyna Piter 4 4
   Polonya Katarzyna Piter 6 6
  7  Avusturya Barbara Haas 3 4    

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]