2018 ASB Classic - Tek kadınlar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tek Kadınlar
2018 ASB Classic
Şampiyon   Almanya Julia Görges
İkinci   Danimarka Caroline Wozniacki
Final skoru   6-4, 7-6(7-4)
Detaylar
Eşleşme 32 (4Q / 3WC)
Seribaşı sayısı 8
Etkinlikler
Tekler erkekler kadınlar
Çiftler erkekler kadınlar
2017 · WTA Auckland Açık · 2019
Ana madde: 2018 ASB Classic

Amerikalı tenisçi Lauren Davis turnuvanın son şampiyonuydu, ancak ilk turda vatandaşı Sachia Vickery'ye kaybetti.

Alman tenisçi Julia Görges, finalde Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki'yi 6–4, 7–6(7–4)'lık setlerle mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Turnuvanın başında WTA tekler sıralamasında dünya 1 numarası olmak için mücadele eden Wozniacki, Simona Halep'in Shenzhen'deki turnuvada çeyrek finale yükselmesiyle bunu başaramadı.[1]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Danimarka Caroline Wozniacki (Final)
  2. Almanya Julia Görges (Şampiyon)
  3. Çek Cumhuriyeti Barbora Strýcová (Çeyrek final)
  4. Polonya Agnieszka Radwańska (Çeyrek final)
  5. Amerika Birleşik Devletleri Lauren Davis (İlk tur)
  6. Kazakistan Yulia Putintseva (İlk tur)
  7. Almanya Mona Barthel (İlk tur)
  8. Hırvatistan Donna Vekić (İlk tur)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
                         
  1  Danimarka Caroline Wozniacki 6 6  
Q  Amerika Birleşik Devletleri Sachia Vickery 4 4  
  1  Danimarka Caroline Wozniacki 4 64
  2  Almanya Julia Görges 6 77
   Tayvan Hsieh Su-wei 1 4
  2  Almanya Julia Görges 6 6    

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
1  Danimarka C Wozniacki 6 6  
 Amerika Birleşik Devletleri M Brengle 3 0     1  Danimarka C Wozniacki 6 6  
   Hırvatistan P Martić 77 6    Hırvatistan P Martić 2 2  
 Çek Cumhuriyeti M Vondroušová 62 3       1  Danimarka C Wozniacki 4 6 6  
WC  Amerika Birleşik Devletleri S Kenin 6 6       WC  Amerika Birleşik Devletleri S Kenin 6 2 4  
Q  Hırvatistan J Fett 4 4     WC  Amerika Birleşik Devletleri S Kenin 6 78
 Amerika Birleşik Devletleri V Lepchenko 6 6    Amerika Birleşik Devletleri V Lepchenko 4 66  
7  Almanya M Barthel 2 2       1  Danimarka C Wozniacki 6 6
4  Polonya A Radwańska 6 4 6       Q  Amerika Birleşik Devletleri S Vickery 4 4
 Brezilya B Haddad Maia 2 6 2     4  Polonya A Radwańska 6 7  
 Amerika Birleşik Devletleri C McHale 6 4 4    Amerika Birleşik Devletleri T Townsend 3 5  
 Amerika Birleşik Devletleri T Townsend 1 6 6       4  Polonya A Radwańska 2 2
 Paraguay V Cepede Royg 6 6       Q  Amerika Birleşik Devletleri S Vickery 6 6  
 İspanya L Arruabarrena 3 3      Paraguay V Cepede Royg 2 4
Q  Amerika Birleşik Devletleri S Vickery 6 6   Q  Amerika Birleşik Devletleri S Vickery 6 6  
5  Amerika Birleşik Devletleri L Davis 1 2  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
6  Kazakistan Y Putintseva 3 3  
Q  Belçika Y Bonaventure 6 6     Q  Belçika Y Bonaventure 4 3  
 Japonya N Hibino 0 3    Tayvan S-w Hsieh 6 6  
 Tayvan S-w Hsieh 6 6        Tayvan S-w Hsieh 0 6 6  
 Japonya K Nara 65 3       3  Çek Cumhuriyeti B Strýcová 6 2 2  
 İsveç J Larsson 77 6      İsveç J Larsson 1 77 2
WC  İtalya S Errani 4 77 4   3  Çek Cumhuriyeti B Strýcová 6 63 6  
3  Çek Cumhuriyeti B Strýcová 6 63 6        Tayvan S-w Hsieh 1 4
8  Hırvatistan D Vekić 65 6 4       2  Almanya J Görges 6 6
 Belçika K Flipkens 77 3 6      Belçika K Flipkens 4 2  
 Slovenya P Hercog 6 7    Slovenya P Hercog 6 6  
 Belçika A Van Uytvanck 4 5        Slovenya P Hercog 4 4
WC  Yeni Zelanda J Lewis 4 3       2  Almanya J Görges 6 6  
Q  Slovakya V Kužmová 6 6     Q  Slovakya V Kužmová 4 0
 Porto Riko M Puig 4 6 2   2  Almanya J Görges 6 6  
2  Almanya J Görges 6 4 6  

Eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Hırvatistan Jana Fett (Elemeleri geçti)
  2. Hollanda Richèl Hogenkamp (İlk tur)
  3. İsviçre Viktorija Golubic (İlk tur)
  4. Birleşik Krallık Naomi Broady (İkinci tur)
  5. Japonya Risa Ozaki (İkinci tur)
  6. Avustralya Arina Rodionova (Eleme yarışması)
  7. Amerika Birleşik Devletleri Sachia Vickery (Elemeleri geçti)
  8. Japonya Miyu Kato (Eleme yarışması)

Elemeleri geçen tenisçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Hırvatistan Jana Fett
  2. Belçika Ysaline Bonaventure
  3. Amerika Birleşik Devletleri Sachia Vickery
  4. Slovakya Viktória Kužmová

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  1  Hırvatistan Jana Fett 6 6  
   Bulgaristan Elitsa Kostova 2 1  
  1  Hırvatistan Jana Fett 7 6  
     Hollanda Bibiane Schoofs 5 1  
WC  Yeni Zelanda Paige Mary Hourigan 3 4
     Hollanda Bibiane Schoofs 6 6  
    1  Hırvatistan Jana Fett 6 6
  8  Japonya Miyu Kato 3 4
     İspanya Sílvia Soler Espinosa 6 6  
   Japonya Eri Hozumi 2 3  
     İspanya Sílvia Soler Espinosa 2 6 4
  8  Japonya Miyu Kato 6 1 6  
   Japonya Miharu Imanishi 1 77 1
  8  Japonya Miyu Kato 6 64 6  

İkinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  2  Hollanda Richèl Hogenkamp 1 77 4  
   Belçika Ysaline Bonaventure 6 63 6  
     Belçika Ysaline Bonaventure 6 6  
     Birleşik Krallık Katie Boulter 1 1  
WC  Avustralya Sacha Jones 6 1 1
     Birleşik Krallık Katie Boulter 2 6 6  
       Belçika Ysaline Bonaventure 6 6
  6  Avustralya Arina Rodionova 3 4
  WC  Yeni Zelanda Erin Routliffe 6 1 3  
   Amerika Birleşik Devletleri Jamie Loeb 4 6 6  
     Amerika Birleşik Devletleri Jamie Loeb 3 4
  6  Avustralya Arina Rodionova 6 6  
   İsrail Julia Glushko 1 5
  6  Avustralya Arina Rodionova 6 7  

Üçüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  3  İsviçre Viktorija Golubic 6 5 2  
   Hırvatistan Tereza Mrdeža 3 7 6  
     Hırvatistan Tereza Mrdeža 1 4  
     İtalya Deborah Chiesa 6 6  
   İtalya Deborah Chiesa 3 6 6
  Alt  Birleşik Krallık Suzy Larkin 6 2 1  
       İtalya Deborah Chiesa 4 3
  7  Amerika Birleşik Devletleri Sachia Vickery 6 6
     İsviçre Conny Perrin 6 6  
   Belçika Maryna Zanevska 4 3  
     İsviçre Conny Perrin 3 0
  7  Amerika Birleşik Devletleri Sachia Vickery 6 6  
   Polonya Magdalena Fręch 5 3
  7  Amerika Birleşik Devletleri Sachia Vickery 7 6  

Dördüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  4  Birleşik Krallık Naomi Broady 6 6  
   Amerika Birleşik Devletleri Louisa Chirico 3 3  
  4  Birleşik Krallık Naomi Broady 2 4  
     Slovakya Viktória Kužmová 6 6  
   Slovakya Viktória Kužmová 6 6
  PR  Çek Cumhuriyeti Barbora Štefková 3 3  
       Slovakya Viktória Kužmová 6 1 6
     Hollanda Arantxa Rus 4 6 2
     Hollanda Arantxa Rus 6 6  
WC  Yeni Zelanda Joanna Carswell 1 0  
     Hollanda Arantxa Rus 6 2 6
  5  Japonya Risa Ozaki 3 6 1  
   Amerika Birleşik Devletleri Asia Muhammad 3 4
  5  Japonya Risa Ozaki 6 6  

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]