2018 Connecticut Açık - Tekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tekler
2018 Connecticut Açık
Şampiyon Beyaz Rusya Arına Sabalenka
İkinci İspanya Carla Suárez Navarro
Final skoru 6-1, 6-4
Detaylar
Eşleşmeler 30
Etkinlikler
Tekler Çiftler
← 2017 · Connecticut Açık · 2019 →

Darya Gavrilova turnuvanın son şampiyonuydu,[1] ancak ikinci turda Arına Sabalenka'ya kaybetti.

Sabalenka, finalde Carla Suárez Navarro'yu 6-1, 6-4'lük setlerle mağlup ederek kariyerinin ilk WTA Tour şampiyonluğunu kazandı. Suárez Navarro, ilk dört turda sadece bir tamamlanmış maç oynamasına rağmen finale kaldı.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk iki seribaşı tenisçi ilk turu bay geçerek maç yapmadan ikinci tura yükseldi.

  1. Romanya Simona Halep (Çekildi)
  2. Fransa Caroline Garcia (Çeyrek final)
  3. Çek Cumhuriyeti Petra Kvitová (Çeyrek final, maçtan çekildi)
  4. Çek Cumhuriyeti Karolína Plíšková (İlk tur)
  5. Almanya Julia Görges (Yarı final)
  6. Avustralya Ashleigh Barty (Çekildi)
  7. Hollanda Kiki Bertens (Çekildi)
  8. Çek Cumhuriyeti Barbora Strýcová (İlk tur)
  9. Avustralya Darya Gavrilova (İkinci tur)

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı final Final
                         
     Beyaz Rusya Arına Sabalenka 6 77  
5  Almanya Julia Görges 4 63  
     Beyaz Rusya Arına Sabalenka 6 6
     İspanya Carla Suárez Navarro 1 4
   İspanya Carla Suárez Navarro 4
  Q  Porto Riko Monica Puig 4r    

Üst yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
 
    LL  İsviçre B Bencic 6 6  
Q  Romanya A Bogdan 3 2     Q  İtalya C Giorgi 4 4  
Q  İtalya C Giorgi 6 6       LL  İsviçre B Bencic 3 2  
LL  Avustralya S Stosur 3 2        Beyaz Rusya A Sabalenka 6 6  
 Beyaz Rusya A Sabalenka 6 6      Beyaz Rusya A Sabalenka 6 66 7
 Romanya I-C Begu 2 1     9  Avustralya D Gavrilova 3 78 5  
9  Avustralya D Gavrilova 6 6        Beyaz Rusya A Sabalenka 6 77
4/WC  Çek Cumhuriyeti Ka Plíšková 1 3       5  Almanya J Görges 4 63
 Rusya Y Makarova 6 6      Rusya Y Makarova 2 6 6  
 Slovakya M Rybáriková 2 6 2      Slovakya M Rybáriková 6 3 3  
WC  Amerika Birleşik Devletleri C Vandeweghe 6 4 3r        Rusya Y Makarova 4 2
Q  Ukrayna D Yastremska 6 6       5  Almanya J Görges 6 6  
WC  Amerika Birleşik Devletleri D Collins 0 3     Q  Ukrayna D Yastremska 4 6 4
 Slovakya D Cibulková 3 1     5  Almanya J Görges 6 3 6  
5  Almanya J Görges 6 6  

Alt yarı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk tur   İkinci tur   Çeyrek final   Yarı final
8  Çek Cumhuriyeti B Strýcová 66 4  
 İspanya C Suárez Navarro 78 6      İspanya C Suárez Navarro w/o  
PR  Almanya L Siegemund 2 5      Birleşik Krallık J Konta  
 Birleşik Krallık J Konta 6 7        İspanya C Suárez Navarro 6 0  
 Yunanistan M Sakkari 4 3       3  Çek Cumhuriyeti P Kvitová 3 0r  
Q  Kazakistan Z Diyas 6 6     Q  Kazakistan Z Diyas 1 7 2
 Polonya A Radwańska 1 63     3  Çek Cumhuriyeti P Kvitová 6 5 6  
3  Çek Cumhuriyeti P Kvitová 6 77        İspanya C Suárez Navarro 4
LL  Fransa P Parmentier 6 2 2       Q  Porto Riko M Puig 4r
 Estonya A Kontaveit 3 6 6      Estonya A Kontaveit 4 3  
Q  Porto Riko M Puig 7 6     Q  Porto Riko M Puig 6 6  
PR  İsviçre T Bacsinszky 5 1       Q  Porto Riko M Puig 7 1 6
Q  Beyaz Rusya A Sasnoviç 78 63 6       2  Fransa C Garcia 5 6 2  
 Fransa K Mladenovic 66 77 2     Q  Beyaz Rusya A Sasnoviç 77 2 4
    2  Fransa C Garcia 62 6 6  
 

Eleme turu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Beyaz Rusya Alyaksandra Sasnoviç (Elemeleri geçti)
  2. Belçika Alison Van Uytvanck (İlk tur)
  3. İtalya Camila Giorgi (Elemeleri geçti)
  4. Tayvan Hsieh Su-wei (İkinci tur)
  5. İsviçre Belinda Bencic (Eleme yarışması, Şanslı kaybeden)
  6. Belçika Kirsten Flipkens (İkinci tur)
  7. Kazakistan Yuliya Putintseva (İlk tur)
  8. Hırvatistan Petra Martić (İlk tur, maçtan çekildi)
  9. Çek Cumhuriyeti Kateřina Siniaková (Çekildi, hala Cincinnati'de yarışıyor)
  10. Slovakya Viktória Kužmová (İlk tur)
  11. Polonya Magda Linette (İkinci tur)
  12. Romanya Monica Niculescu (İlk tur)

Elemeleri geçen tenisçiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Beyaz Rusya Alyaksandra Sasnoviç
  2. Romanya Ana Bogdan
  3. İtalya Camila Giorgi
  4. Porto Riko Monica Puig
  5. Ukrayna Dayana Yastremska
  6. Kazakistan Zarina Diyas

Şanslı kaybedenler[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Avustralya Samantha Stosur
  2. İsviçre Belinda Bencic
  3. Fransa Pauline Parmentier

Eşleşmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  1  Beyaz Rusya Alyaksandra Sasnoviç 78 6  
   İsveç Johanna Larsson 66 3  
  1  Beyaz Rusya Alyaksandra Sasnoviç 6 1 6  
     Çek Cumhuriyeti Kristýna Plíšková 1 6 1  
   Çek Cumhuriyeti Kristýna Plíšková 6 6
  WC  Amerika Birleşik Devletleri Maria Mateas 1 2  
    1  Beyaz Rusya Alyaksandra Sasnoviç 6 6
     Fransa Pauline Parmentier 1 4
     Fransa Pauline Parmentier 7 6  
   Rusya Yevgeniya Rodina 5 2  
     Fransa Pauline Parmentier 7 6
     Almanya Carina Witthöft 5 2  
   Almanya Carina Witthöft 4 4
  8  Hırvatistan Petra Martić 6 1r  

İkinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  2  Belçika Alison Van Uytvanck 3 6 4  
   İsveç Rebecca Peterson 6 1 6  
     İsveç Rebecca Peterson 5 7 6  
     Amerika Birleşik Devletleri Sofia Kenin 7 5 3  
   Amerika Birleşik Devletleri Sofia Kenin 77 6
     Slovakya Anna Karolína Schmiedlová 65 4  
       İsveç Rebecca Peterson 62 3
     Romanya Ana Bogdan 77 6
  WC  Amerika Birleşik Devletleri Caroline Dunleavy 2 0  
   Rusya Anna Blinkova 6 6  
     Rusya Anna Blinkova 3 0
     Romanya Ana Bogdan 6 6  
   Romanya Ana Bogdan 6 6
  10  Slovakya Viktória Kužmová 2 2  

Üçüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  3  İtalya Camila Giorgi 1 6 6  
   Amerika Birleşik Devletleri Claire Liu 6 3 2  
  3  İtalya Camila Giorgi w/o  
  Alt  Avustralya Ellen Perez  
Alt  Avustralya Ellen Perez 77 6
     Çek Cumhuriyeti Markéta Vondroušová 62 4  
    3  İtalya Camila Giorgi 7 6
     Avustralya Samantha Stosur 5 3
     Avustralya Samantha Stosur 6 6  
   Amerika Birleşik Devletleri Christina McHale 3 2  
     Avustralya Samantha Stosur 6 0
     İsviçre Stefanie Vögele 3 0r  
   İsviçre Stefanie Vögele 6 7
  Alt  Rusya Valeriya Savinıh 3 5  

Dördüncü eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  4  Tayvan Hsieh Su-wei 6 6  
   İspanya Sara Sorribes Tormo 4 2  
  4  Tayvan Hsieh Su-wei 6 68 3  
  PR  Rusya Margarita Gasparyan 4 710 6  
PR  Rusya Margarita Gasparyan 6 6
     Slovenya Polona Hercog 2 4  
    PR  Rusya Margarita Gasparyan 7 2 2
     Porto Riko Monica Puig 5 6 6
     Almanya Andrea Petkovic 6 6  
   İspanya Lara Arruabarrena 1 2  
     Almanya Andrea Petkovic 64 1r
     Porto Riko Monica Puig 77 1  
   Porto Riko Monica Puig 77 6
  12  Romanya Monica Niculescu 65 3  

Beşinci eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  5  İsviçre Belinda Bencic 2 6 6  
   Japonya Kurumi Nara 6 4 3  
  5  İsviçre Belinda Bencic 65 6 6  
  WC  Amerika Birleşik Devletleri Whitney Osuigwe 77 2 2  
WC  Amerika Birleşik Devletleri Whitney Osuigwe 6 6
  WC  Amerika Birleşik Devletleri Asia Muhammad 3 3  
    5  İsviçre Belinda Bencic 65 63
     Ukrayna Dayana Yastremska 77 77
     Ukrayna Dayana Yastremska 6 1 6  
WC  Amerika Birleşik Devletleri Bernarda Pera 3 6 4  
     Ukrayna Dayana Yastremska 77 77
  11  Polonya Magda Linette 63 64  
   Amerika Birleşik Devletleri Sachia Vickery 4 6 0
  11  Polonya Magda Linette 6 3 6  

Altıncı eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

  İlk tur İkinci tur Eleme yarışması
                                       
  6  Belçika Kirsten Flipkens 6 6  
WC  Amerika Birleşik Devletleri Emma Davis 3 1  
  6  Belçika Kirsten Flipkens 3 2  
     Slovenya Tamara Zidanšek 6 6  
   Slovenya Tamara Zidanšek 7 77  
     Amerika Birleşik Devletleri Maria Sanchez 5 65  
       Slovenya Tamara Zidanšek 1 4
     Kazakistan Zarina Diyas 6 6
     Beyaz Rusya Vera Lapko 6 6  
   Amerika Birleşik Devletleri Emina Bektas 4 1  
     Beyaz Rusya Vera Lapko 1 6 3
     Kazakistan Zarina Diyas 6 3 6  
   Kazakistan Zarina Diyas 7 6
  7  Kazakistan Yuliya Putintseva 5 1  

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Connecticut Open Results Archive". WTA Tour. 15 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Ağustos 2018.