2018 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
2018 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası
Tip: ISU Şampiyonası
Tarih: 19-25 Mart 2018
Sezon: 2017–18
Yer: Milano, İtalya
Venue: Mediolanum Forum
Şampiyonlar
Tek erkekler
Amerika Birleşik Devletleri Nathan Chen
Tek kadınlar
Kanada Kaetlyn Osmond
Çiftler
Almanya Aliona Savchenko / Bruno Massot
Buz dansı
Fransa Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
Navigation
Önceki: 2017 Dünya Şampiyonası
Sonraki: 2019 Dünya Şampiyonası

2018 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası 19-25 Mart 2018 tarihleri ​​arasında İtalya'nın Milano kentinde Mediolanum Forum'da düzenlendi.[1][2]

Rekorlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu yarışma sırasında aşağıdaki yeni ISU en iyi puanları kırıldı:

Eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

Yaş ve minimum TES gereksinimleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Patenciler, 1 Temmuz 2017'den önce 15 yaşını doldurmuşlarsa ve minimum teknik elemanlar puan şartlarını yerine getirmişse 2018 Dünya Şampiyonası için katılmaya uygundur. ISU, şampiyonanın ilk resmi uygulama gününden en az 21 gün önce, büyükler seviyesinde ISU tarafından tanınmış uluslararası yarışmalarda elde edilmişse puanları kabul eder.[3]

Minimum teknik puanlar (TES)[3]
Disiplin SP / SD FS / FD
Erkekler 34 64
Kadınlar 27 47
Çiftler 25 43
Buz dansı 29 39
Devam eden veya önceki sezonda ISU tarafından tanınmış uluslararası bir etkinlikte gerçekleştirilmelidir.
SP ve FS puanları farklı etkinliklerde elde edilebilir.

Disiplin başına sporcu sayısı[değiştir | kaynağı değiştir]

2017 Dünya Şampiyonası'nın sonuçlarına göre, her bir ISU üyesi ülke, disiplin başına bir ila üç sporcu ile katılabilir.

Sayı Erkekler Kadınlar Çiftler Buz dansı
3  Japonya
 ABD
 Rusya
 Kanada
 ABD
 Çin
 Rusya
 Kanada
 Kanada
 ABD
2  Çin
 İspanya
 Kanada
 Rusya
 İsrail
 Japonya
 İtalya
 Kazakistan
 Güney Kore
 Almanya
 Fransa
 İtalya
 ABD
 Fransa
 Rusya
 İtalya
Yukarıda listelenmemişse, bir sporcuya izin verilir.

Program[değiştir | kaynağı değiştir]

Gün Tarih Başlangıç Bitiş Disiplin Etkinlik
1. Gün 21 Mart 10:45 16:36 Kadınlar Kısa program
17:30 18:00 Açılış töreni
18:20 23:00 Çiftler Kısa program
2. Gün 22 Mart 10:05 15:43 Erkekler Kısa program
18:55 21:54 Çiftler Serbest program
Çiftler Madalya töreni
3. Gün 23 Mart 11:00 15:57 Buz dansı Kısa dans
18:35 22:25 Kadınlar Serbest program
Kadınlar Madalya töreni
4. Gün 24 Mart 10:00 14:04 Erkekler Serbest program
Erkekler Madalya töreni
15:20 18:36 Buz dansı Serbest dans
Buz dansı Madalya töreni
5. Gün Mart 25 14:30 17:00 Gala

Not: Tüm saatler yerel saate göredir (21 Mart'tan 24 Mart'a kadar UTC + 1 ; 25 Mart'ta ise UTC + 2).

Katılan sporcular[değiştir | kaynağı değiştir]

Üye ülkeler Aralık 2017'de seçimlerini duyurmaya başladılar. Uluslararası Paten Birliği, 28 Şubat 2018'de tam listeyi yayınladı.

Ülke Erkekler[4] Kadınlar[5] Çiftler[6] Buz dansı[7]
 Ermenistan Slavik Hayrapetyan Tina Garabedian / Simon Proulx-Sénécal
 Avustralya Brendan Kerry Kailani Craine Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor Chantelle Kerry / Andrew Dodds
 Avusturya Alisa Stomakhina Miriam Ziegler / Severin Kiefer
 Azerbaycan Larry Loupolover
 Beyaz Rusya Viktoria Kavaliova / Yurii Bieliaiev
 Belçika Loena Hendrickx
 Brezilya Isadora Williams
 Bulgaristan Teodora Markova / Simon Daze
 Kanada[8][9][10] Keegan Messing
Nam Nguyen
Larkyn Austman
Gabrielle Daleman
Kaetlyn Osmond
Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro
Camille Ruest / Andrew Wolfe
Julianne Séguin / Charlie Bilodeau
Piper Gilles / Paul Poirier
Carolane Soucisse / Shane Firus
Kaitlyn Weaver / Andrew Poje
 Çin Jin Boyang Li Xiangning Peng Cheng / Jin Yang
Yu Xiaoyu / Zhang Hao
Wang Shiyue / Liu Xinyu
Chinese Taipei Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei Chih-I Tsao Amy Lin
 Hırvatistan Nicholas Vrdoljak Lana Petranović / Antonio Souza-Kordeiru
 Çekya Michal Březina Eliška Březinová Anna Dušková / Martin Bidař Cortney Mansour / Michal Češka
 Estonya Gerli Liinamäe
 Finlandiya Valtter Virtanen Viveca Lindfors Cecilia Törn / Jussiville Partanen
 Fransa Romain Ponsart Laurine Lecavelier Lola Esbrat / Andrei Novoselov
Vanessa James / Morgan Ciprès
Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac
Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron
 Gürcistan Morisi Kvitelashvili
 Almanya Paul Fentz Nicole Schott Annika Hocke / Ruben Blommaert
Aliona Savchenko / Bruno Massot
Kavita Lorenz / Joti Polizoakis
 Macaristan Ivett Tóth Elizaveta Kashitsyna / Márk Magyar Anna Yanovskaya / Ádám Lukács
 İsrail Oleksii Bychenko
Daniel Samohin
Paige Conners / Evgeni Krasnopolski Adel Tankova / Ronald Zilberberg
 İtalya Matteo Rizzo Carolina Kostner
Elisabetta Leccardi
Nicole Della Monica / Matteo Guarise
Valentina Marchei / Ondřej Hotárek
Anna Cappellini / Luca Lanotte
Charlène Guignard / Marco Fabbri
 Japonya[11] Keiji Tanaka
Kazuki Tomono
Shoma Uno
Wakaba Higuchi
Satoko Miyahara
Miu Suzaki / Ryuichi Kihara Kana Muramoto / Chris Reed
 Kazakistan Abzal Rakimgaliev Elizabet Tursynbayeva
 Letonya Deniss Vasiļjevs Angelīna Kučvaļska
 Litvanya Elžbieta Kropa Allison Reed / Saulius Ambrulevičius
 Malezya Julian Yee
 Meksika Donovan Carrillo
 Kuzey Kore Ryom Tae-ok / Kim Ju-sik
 Norveç Anne Line Gjersem
 Polonya Ihor Reznichenko Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev
 Güney Kore Kim Jin-seo Choi Da-bin
Kim Ha-nul
Kim Kyu-eun / Alex Kangchan Kam Yura Min / Alexander Gamelin
 Rusya Dmitri Aliev
Mikhail Kolyada
Stanislava Konstantinova
Maria Sotskova
Alina Zagitova
Kristina Astakhova / Alexei Rogonov
Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov
Natalya Zabiyako / Alexander Enbert
Alexandra Stepanova / Ivan Bukin
Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro
 Sırbistan Antonina Dubinina
 Slovakya Nicole Rajičová Lucie Myslivečková / Lukáš Csölley
 Slovenya Daša Grm
 İspanya[12] Javier Raya Laura Barquero / Aritz Maestu Olivia Smart / Adrià Díaz
 İsveç Alexander Majorov Anita Östlund
  İsviçre Stéphane Walker Alexia Paganini Ioulia Chtchetinina / Mikhail Akulov
 Türkiye Burak Demirboğa Alisa Agafonova / Alper Uçar
 Ukrayna Ivan Pavlov Oleksandra Nazarova / Maxim Nikitin
 Birleşik Krallık[13] Phillip Harris Natasha McKay Zoe Jones / Christopher Boyadji Lilah Fear / Lewis Gibson
 ABD[14] Max Aaron
Nathan Chen
Vincent Zhou
Mariah Bell
Mirai Nagasu
Bradie Tennell
Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim
Deanna Stellato / Nathan Bartholomay
Madison Chock / Evan Bates
Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker
Madison Hubbell / Zachary Donohue
 Özbekistan Misha Ge

Değişiklikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Duyurulma tarihi Ülke Disiplin İlk Yerine geçen Nedeni/
Diğer notlar
 Kanada Erkekler Patrick Chan Nam Nguyen[4] Chan olimpiyatlardan sonra emekli oldu.[9]
16 Şubat  Kanada Çiftler Meagan Duhamel / Eric Radford Camille Ruest / Andrew Wolfe[6] Duhamel/Radford olimpiyatlardan sonra emekli oldu.[10] Ilyushechkina/ Moscovitch ilk alternatiflerdi ancak reddetti.[8]
20 Şubat  Kanada Buz dansı Tessa Virtue / Scott Moir[15] Carolane Soucisse / Shane Firus[7] Virtue/Moir olimpiyatlardan sonra emekli oldu.
20 Şubat  İspanya Erkekler Javier Fernández Yok[6] Yorgunluk
25 Şubat  Rusya Çiftler Ksenia Stolbova / Fedor Klimov Kristina Astakhova / Alexei Rogonov[6] Stolbova'nın bacak sakatlığı.[16]
28 Şubat  Rusya Buz dansı Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro Yorgunluk[17]
 Birleşik Krallık Buz dansı Penny Coomes / Nicholas Buckland Lilah Fear / Lewis Gibson Coomes'in diz sakatlığı rehabilitasyonu.[18]
2 Mart  ABD Erkekler Adam Rippon Max Aaron[19] Jason Brown ve Ross Miner davetleri reddetti.[19]
2 Mart  ABD Buz dansı Maia Shibutani / Alex Shibutani Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker[19]
7 Mart  Japonya Erkekler Yuzuru Hanyu Kazuki Tomono[4] Hanyu'nun sağ ayak bileği ağrısı.[20] Takahito Mura reddetti ve emekli oldu.[21]
7 Mart  Filipinler Kadınlar Alisson Perticheto Yok[5]
9 Mart  Çin Çiftler Sui Wenjing / Han Cong Yok[6] Sui'nin ayağındaki stres kırığı.[22]
13 Mart  Rusya Kadınlar Evgenia Medvedeva Stanislava Konstantinova Sağ ayakta stres kırığı.[23]
13 Mart  Ukrayna Kadınlar Anna Khnychenkova Yok[5]
16 Mart  ABD Kadınlar Karen Chen Mariah Bell Ashley Wagner declined an invitation.[24]
16 Mart  ABD Çiftler Tarah Kayne / Daniel O'Shea Deanna Stellato / Nathan Bartholomay[24]
16 Mart  Azerbaycan Çiftler Sofiya Karagodina / Semyon Stepanov Yok
16 Mart  Kazakistan Erkekler Denis Ten Abzal Rakimgaliev[4]

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke Toplam puanlar SP FS
1 Nathan Chen  ABD 321.40 1 101.94 1 219.46
2 Shoma Uno  Japonya 273.77 5 94.26 2 179.51
3 Mikhail Kolyada  Rusya 272.32 2 100.08 4 172.24
4 Alexei Bychenko  İsrail 258.28 7 90.99 7 167.29
5 Kazuki Tomono  Japonya 256.11 11 82.61 3 173.50
6 Deniss Vasiļjevs  Letonya 254.86 9 84.25 5 170.61
7 Dmitri Aliev  Rusya 252.30 13 82.15 6 170.15
8 Keegan Messing  Kanada 252.30 6 93.00 11 159.30
9 Misha Ge  Özbekistan 249.57 8 86.01 9 163.56
10 Michal Březina  Çekya 243.99 17 78.01 8 165.98
11 Max Aaron  ABD 241.49 15 79.78 10 161.71
12 Alexander Majorov  İsveç 237.79 10 82.71 13 155.08
13 Keiji Tanaka  Japonya 236.66 14 80.17 12 156.49
14 Vincent Zhou  ABD 235.24 3 96.78 19 138.46
15 Paul Fentz  Almanya 230.92 12 82.49 16 148.43
16 Romain Ponsart  Fransa 229.20 16 79.55 14 149.65
17 Matteo Rizzo  İtalya 225.44 18 77.43 17 148.01
18 Brendan Kerry  Avustralya 223.85 19 74.99 15 148.86
19 Jin Boyang  Çin 223.41 4 95.85 23 127.56
20 Daniel Samohin  İsrail 214.01 20 72.78 18 141.23
21 Julian Zhi Jie Yee  Malezya 209.03 21 72.43 20 136.60
22 Donovan Carrillo  Meksika 200.76 24 68.13 21 132.63
23 Slavik Hayrapetyan  Ermenistan 199.72 23 68.18 22 131.54
24 Phillip Harris  Birleşik Krallık 187.69 22 68.59 24 119.10
Serbest programa katılamayanlar
25 Nam Nguyen  Kanada 67.79 25 67.79 Yok
26 Morisi Kvitelashvili  Gürcistan 67.01 26 67.01 Yok
27 Stéphane Walker   İsviçre 65.79 27 65.79 Yok
28 Burak Demirboğa  Türkiye 65.43 28 65.43 Yok
29 Ivan Pavlov  Ukrayna 64.18 29 64.18 Yok
30 Chih-I Tsao Chinese Taipei Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 64.06 30 64.06 Yok
31 Larry Loupolover  Azerbaycan 61.82 31 61.82 Yok
32 Abzal Rakimgaliev  Kazakistan 61.19 32 61.19 Yok
33 Kim Jin-seo  Güney Kore 60.72 33 60.72 Yok
34 Nicholas Vrdoljak  Hırvatistan 59.74 34 59.74 Yok
35 Valtter Virtanen  Finlandiya 55.49 35 55.49 Yok
36 Ihor Reznichenko  Polonya 51.70 36 51.70 Yok
37 Javier Raya  İspanya 50.00 37 50.00 Yok

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke Toplam puanlar SP FS
1 Kaetlyn Osmond  Kanada 223.23 4 72.73 1 150.50
2 Wakaba Higuchi  Japonya 210.90 8 65.89 2 145.01
3 Satoko Miyahara  Japonya 210.08 3 74.36 3 135.72
4 Carolina Kostner  İtalya 208.88 1 80.27 5 128.61
5 Alina Zagitova  Rusya 207.72 2 79.51 7 128.21
6 Bradie Tennell  ABD 199.89 7 68.76 4 131.13
7 Gabrielle Daleman  Kanada 196.72 6 71.61 8 125.11
8 Maria Sotskova  Rusya 196.61 5 71.80 9 124.81
9 Loena Hendrickx  Belçika 192.31 10 64.07 6 128.24
10 Mirai Nagasu  ABD 187.52 9 65.21 11 122.31
11 Elizabet Tursynbayeva  Kazakistan 186.85 11 62.38 10 124.47
12 Mariah Bell  ABD 174.40 17 59.15 12 115.25
13 Nicole Schott  Almanya 174.13 12 61.84 14 112.29
14 Laurine Lecavelier  Fransa 173.23 15 59.79 13 113.44
15 Kim Ha-nul  Güney Kore 170.68 14 60.14 15 110.54
16 Viveca Lindfors  Finlandiya 166.23 13 60.18 16 106.05
17 Kailani Craine  Avustralya 154.41 20 56.90 18 97.51
18 Eliška Březinová  Çekya 153.14 18 58.37 19 94.77
19 Stanislava Konstantinova  Rusya 153.03 16 59.19 20 93.84
20 Alexia Paganini   İsviçre 149.66 19 57.86 22 91.80
21 Elisabetta Leccardi  İtalya 149.17 23 51.13 17 98.04
22 Daša Grm  Slovenya 144.51 22 52.43 21 92.08
23 Ivett Tóth  Macaristan 136.87 24 50.63 23 86.24
WD Choi Da-bin  Güney Kore 55.30 21 55.30 Yok
Serbest programa katılamayanlar
25 Larkyn Austman  Kanada 50.17 25 50.17 Yok
26 Li Xiangning  Çin 50.06 26 50.06 Yok
27 Nicole Rajičová  Slovakya 49.87 27 49.87 Yok
28 Amy Lin Chinese Taipei Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 49.31 28 49.31 Yok
29 Anita Östlund  İsveç 48.99 29 48.99 Yok
30 Alisa Stomakhina  Avusturya 48.71 30 48.71 Yok
31 Elžbieta Kropa  Litvanya 46.53 31 46.53 Yok
32 Natasha McKay  Birleşik Krallık 45.89 32 45.89 Yok
33 Anne Line Gjersem  Norveç 45.25 33 45.25 Yok
34 Gerli Liinamäe  Estonya 45.14 34 45.14 Yok
35 Isadora Williams  Brezilya 42.16 35 42.16 Yok
36 Antonina Dubinina  Sırbistan 41.40 36 41.40 Yok
37 Angelīna Kučvaļska  Letonya 35.78 37 35.78 Yok

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke Toplam puanlar SP FS
1 Aliona Savchenko / Bruno Massot  Almanya 245.84 1 82.98 1 162.86
2 Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov  Rusya 225.53 2 81.29 2 144.24
3 Vanessa James / Morgan Ciprès  Fransa 218.36 3 75.32 3 143.04
4 Natalya Zabiyako / Alexander Enbert  Rusya 207.88 4 74.38 6 133.50
5 Nicole Della Monica / Matteo Guarise  İtalya 206.06 5 72.53 5 133.53
6 Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro  Kanada 204.33 10 70.49 4 133.84
7 Yu Xiaoyu / Zhang Hao  Çin 203.36 9 71.31 7 132.05
8 Kristina Astakhova / Alexei Rogonov  Rusya 202.16 7 71.62 9 130.54
9 Peng Cheng / Jin Yang  Çin 202.07 6 71.98 10 130.09
10 Valentina Marchei / Ondřej Hotárek  İtalya 202.02 8 71.37 8 130.65
11 Anna Dušková / Martin Bidař  Çekya 189.60 13 66.29 11 123.31
12 Ryom Tae-ok / Kim Ju-sik  Kuzey Kore 188.77 12 66.32 12 122.45
13 Annika Hocke / Ruben Blommaert  Almanya 184.83 16 63.26 13 121.57
14 Miriam Ziegler / Severin Kiefer  Avusturya 184.30 14 65.21 14 119.09
15 Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim  ABD 182.04 11 69.55 15 112.49
16 Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor  Avustralya 177.46 15 65.02 16 112.44
Serbest programa katılamayanlar
17 Deanna Stellato / Nathan Bartholomay  ABD 61.48 17 61.48 Yok
18 Camille Ruest / Andrew Wolfe  Kanada 59.98 18 59.98 Yok
19 Paige Conners / Evgeni Krasnopolski  İsrail 58.44 19 58.44 Yok
20 Laura Barquero / Aritz Maestu  İspanya 58.36 20 58.36 Yok
21 Lana Petranović / Antonio Souza-Kordeiru  Hırvatistan 57.25 21 57.25 Yok
22 Julianne Séguin / Charlie Bilodeau  Kanada 55.68 22 55.68 Yok
23 Ioulia Chtchetinina / Mikhail Akulov   İsviçre 53.62 23 53.62 Yok
24 Miu Suzaki / Ryuichi Kihara  Japonya 53.33 24 53.33 Yok
25 Lola Esbrat / Andrei Novoselov  Fransa 51.94 25 51.94 Yok
26 Kyu-eun Kim / Alex Kangchan Kam  Güney Kore 42.85 26 42.85 Yok
27 Zoe Jones / Christopher Boyadji  Birleşik Krallık 42.02 27 42.02 Yok
28 Elizaveta Kashitsyna / Márk Magyar  Macaristan 36.33 28 36.33 Yok

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke Toplam puanlar SD FD
1 Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron  Fransa 207.20 1 83.73 1 123.47
2 Madison Hubbell / Zachary Donohue  ABD 196.64 2 80.42 2 116.22
3 Kaitlyn Weaver / Andrew Poje  Kanada 192.35 3 78.31 4 114.04
4 Anna Cappellini / Luca Lanotte  İtalya 192.08 4 77.46 3 114.62
5 Madison Chock / Evan Bates  ABD 187.28 5 75.66 5 111.62
6 Piper Gilles / Paul Poirier  Kanada 186.10 6 74.51 6 111.59
7 Alexandra Stepanova / Ivan Bukin  Rusya 184.01 7 74.50 7 109.51
8 Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro  Rusya 180.42 8 72.45 8 107.97
9 Charlène Guignard / Marco Fabbri  İtalya 178.44 9 71.15 9 107.29
10 Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker  ABD 165.28 15 63.48 10 101.80
11 Kana Muramoto / Chris Reed  Japonya 164.38 10 65.65 11 98.73
12 Olivia Smart / Adrià Díaz  İspanya 162.05 12 63.73 12 98.32
13 Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac  Fransa 159.64 14 63.50 13 96.14
14 Carolane Soucisse / Shane Firus  Kanada 159.46 11 64.02 14 95.44
15 Oleksandra Nazarova / Maxim Nikitin  Ukrayna 158.40 16 63.35 15 95.05
16 Kavita Lorenz / Joti Polizoakis  Almanya 157.02 17 62.08 16 94.94
17 Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev  Polonya 151.46 13 63.70 19 87.76
18 Wang Shiyue / Liu Xinyu  Çin 150.75 19 61.18 17 89.57
19 Alisa Agafonova / Alper Uçar  Türkiye 149.05 20 60.38 18 88.67
20 Allison Reed / Saulius Ambrulevičius  Litvanya 148.30 18 61.33 20 86.97
Serbest dansa katılamayanlar
21 Yura Min / Alexander Gamelin  Güney Kore 58.82 21 58.82 Yok
22 Tina Garabedian / Simon Proulx-Sénécal  Ermenistan 58.64 22 58.64 Yok
23 Cecilia Törn / Jussiville Partanen  Finlandiya 57.96 23 57.96 Yok
24 Lilah Fear / Lewis Gibson  Birleşik Krallık 57.56 24 57.56 Yok
25 Lucie Myslivečková / Lukáš Csölley  Slovakya 55.54 25 55.54 Yok
26 Cortney Mansour / Michal Češka  Çekya 55.27 26 55.27 Yok
27 Anna Yanovskaya / Ádám Lukács  Macaristan 54.11 27 54.11 Yok
28 Viktoria Kavaliova / Yurii Bieliaiev  Beyaz Rusya 50.40 28 50.40 Yok
29 Teodora Markova / Simon Daze  Bulgaristan 47.57 29 47.57 Yok
30 Chantelle Kerry / Andrew Dodds  Avustralya 46.05 30 46.05 Yok
31 Adel Tankova / Ronald Zilberberg  İsrail 43.50 31 43.50 Yok

Madalya özeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Genel sıralama için madalyalar:

Disiplin Altın Gümüş Bronz
Erkekler Amerika Birleşik Devletleri Nathan Chen Japonya Shoma Uno Rusya Mikhail Kolyada
Kadınlar Kanada Kaetlyn Osmond Japonya Wakaba Higuchi Japonya Satoko Miyahara
Çiftler Almanya Aliona Savchenko / Bruno Massot Rusya Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov Fransa Vanessa James / Morgan Ciprès
Buz dansı Fransa Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Amerika Birleşik Devletleri Madison Hubbell / Zachary Donohue Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje

Kısa bölümde sıralama için küçük madalyalar:

Disiplin Altın Gümüş Bronz
Erkekler Amerika Birleşik Devletleri Nathan Chen Rusya Mikhail Kolyada Amerika Birleşik Devletleri Vincent Zhou
Kadınlar İtalya Carolina Kostner Rusya Alina Zagitova Japonya Satoko Miyahara
Çiftler Almanya Aliona Savchenko / Bruno Massot Rusya Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov Fransa Vanessa James / Morgan Ciprès
Buz dansı Fransa Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Amerika Birleşik Devletleri Madison Hubbell / Zachary Donohue Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje

Serbest bölümde sıralama için küçük madalyalar:

Disiplin Altın Gümüş Bronz
Erkekler Amerika Birleşik Devletleri Nathan Chen Japonya Shoma Uno Japonya Kazuki Tomono
Kadınlar Kanada Kaetlyn Osmond Japonya Wakaba Higuchi Japonya Satoko Miyahara
Çiftler Almanya Aliona Savchenko / Bruno Massot Rusya Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov Fransa Vanessa James / Morgan Ciprès
Buz dansı Fransa Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Amerika Birleşik Devletleri Madison Hubbell / Zachary Donohue İtalya Anna Cappellini / Luca Lanotte

Ülkeye göre[değiştir | kaynağı değiştir]

Genel sıralama için madalya tablosu:

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  ABD 1 1 0 2
2  Kanada 1 0 1 2
 Fransa 1 0 1 2
4  Almanya 1 0 0 1
5  Japonya 0 2 1 3
6  Rusya 0 1 1 2
Toplam 4 4 4 12

Kısa bölümde sıralama için küçük madalya tablosu:

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  ABD 1 1 1 3
2  Fransa 1 0 1 2
3  Almanya 1 0 0 1
 İtalya 1 0 0 1
5  Rusya 0 3 0 3
6  Kanada 0 0 1 1
 Japonya 0 0 1 1
Toplam 4 4 4 12

Serbest bölümde sıralama için küçük madalya tablosu:

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  ABD 1 1 0 2
2  Fransa 1 0 1 2
3  Kanada 1 0 0 1
 Almanya 1 0 0 1
5  Japonya 0 2 2 4
6  Rusya 0 1 0 1
7  İtalya 0 0 1 1
Toplam 4 4 4 12

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "World Figure Skating Championships". isu.org. 9 Ağustos 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ocak 2017. 
  2. ^ "Venue". İtalya Buz Sporları Federasyonu. 9 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Ocak 2017. 
  3. ^ a b "Announcement". Uluslararası Paten Birliği. 9 Aralık 2017 tarihinde kaynağından Arşivlendi. 
  4. ^ a b c d "Entries: Men". International Skating Union. 28 Şubat 2018. 28 Şubat 2018 tarihinde kaynağından Arşivlendi. 
  5. ^ a b c "Entries: Ladies". International Skating Union. 28 Şubat 2018. 28 Şubat 2018 tarihinde kaynağından Arşivlendi. 
  6. ^ a b c d e "Entries: Pairs". International Skating Union. 28 Şubat 2018. 28 Şubat 2018 tarihinde kaynağından Arşivlendi. 
  7. ^ a b "Entries: Ice Dance". International Skating Union. 28 Şubat 2018. 28 Şubat 2018 tarihinde kaynağından Arşivlendi. 
  8. ^ a b "Skate Canada names teams for 2018 ISU Championships". Skate Canada. 14 Ocak 2018. 14 Ocak 2018 tarihinde kaynağından Arşivlendi. 
  9. ^ a b "Canadian figure skating star Patrick Chan announces retirement". 18 Şubat 2018. 20 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  10. ^ a b "Duhamel & Radford Confirm Retirement". 16 Şubat 2018. 18 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  11. ^ "樋口新葉は世界選手権、無良は4大陸へ/代表一覧". nikkansports.com (Japonca). 25 Aralık 2017. 25 Aralık 2017 tarihinde kaynağından Arşivlendi. 
  12. ^ "Javier Fernández, Felipe Montoya y Sara Hurtado & Kirill Khalyavin, a los Juegos" [Javier Fernández, Felipe Montoya and Sara Hurtado & Kirill Khalyavin heading to the Olympics]. Marca (newspaper) (İspanyolca). 17 Aralık 2017. 
  13. ^ "NISA Selection to World Figure Skating Championships 2018". National Ice Skating Association. 3 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Şubat 2018. 
  14. ^
  15. ^ "Virtue and Moir win second Olympic gold with world record score; Shib Sibs take bronze for Team USA". Figureskateronline. 20 Şubat 2018. 
  16. ^ Ksenia Stolbova's Instagram 25 Şubat 2018
  17. ^ "Фигуристы Боброва и Соловьёв пропустят ЧМ-2018 в Милане". Russia Today. 28 Şubat 2018. 
  18. ^ "ISU World Figure Skating Championships 2018 Selection Amendment". National Ice Skating Association. Erişim tarihi: 2 Mart 2018. 
  19. ^ a b c "Aaron, Hawayek and Baker Added to 2018 US Team". U.S. Figure Skating. 2 Mart 2018. 
  20. ^ "Figure skating: Hanyu to miss world championships due to ankle pain". Kyodo News. 7 Mart 2018. 
  21. ^ "無良崇人が現役引退 思い出の大会は昨年の全日本選手権「思い描いたスケートができた」". Sports Nippon. Mart 16, 2018. 
  22. ^ "Olympic Pairs Silver Medalists out of Worlds". NBCSports. 9 Mart 2018. 
  23. ^ "Медведева не выступит на чемпионате мира". Sport-Express. 13 Mart 2018. 
  24. ^ a b "Three Skaters Added to 2018 World Team". U.S. Figure Skating. 16 Mart 2018.