2008 Yaz Olimpiyatları'nda Rusya

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Olimpiyatlarda Rusya
IOC kodu  RUS
NOC Rusya Olimpiyat Komitesi
Resmî sitewww.roc.ru (Rusça)
2008 Yaz Olimpiyatları'nda
Sporcular 26 sporda 455 sporcu
Bayrak taşıyıcı Andrey Kirilenko
Madalyalar
Derece: 3
Altın
23
Gümüş
21
Bronz
29
Toplam
73
Olimpiyatlar tarihi (özet)
Yaz Olimpiyatları
1896 • 1900 • 1904 • 1908 • 1912
1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012
Kış Olimpiyatları
1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014
İlgili diğer katılımlar
 Sovyetler Birliği (1952-1988)
 Birleşik Takım (1992)

Rusya 2008 Yaz Olimpiyatları'na katıldı. Çin'in başkenti Pekin'de yapılan organizasyonda, Rus sporcular beyzbol, futbol, çim hokeyi, softbol ve taekwondo dışında tüm sporlarda mücadele etti.

Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Rusya Cumhurbaşkanı Dmitry Medvedev, madalya kazanan sporcularla Kremlin'de (Eylül 2008).
Madalya Sporcu Spor Etkinlik
11 Altın Mankiev, NazyrNazyr Mankiev Güreş Erkekler Grekoromen 55 kg
11 Altın Albiev, Islam-BekaIslam-Beka Albiev Güreş Erkekler Grekoromen 60 kg
11 Altın Khushtov, AslanbekAslanbek Khushtov Güreş Erkekler Grekoromen 96 kg
11 Altın Borchin, ValeriyValeriy Borchin Atletizm Erkekler 20 km yürüyüş
11 Altın Svetlana Boiko
Aida Chanaeva
Evgeniya Lamonova
Victoria Nikishina
Eskrim Kadınlar takım flöre
11 Altın Dementieva, ElenaElena Dementieva Tenis Tek kadınlar
11 Altın Samitova-Galkina, GulnaraGulnara Samitova-Galkina Atletizm Kadınlar 3000 m hendekli
11 Altın Yelena İsinbayeva Atletizm Kadınlar sırıkla atlama
11 Altın Batirov, MavletMavlet Batirov Güreş Erkekler serbest 60 kg
11 Altın Silnov, AndreyAndrey Silnov Atletizm Erkekler yüksek atlama
11 Altın Ilchenko, LarisaLarisa Ilchenko Yüzme Kadınlar 10 km
11 Altın Anastasia Davydova
Anastasia Ermakova
Senkronize yüzme Kadınlar düet
11 Altın Saitiev, BuvaisarBuvaisar Saitiev Güreş Erkekler serbest 74 kg
11 Altın Kaniskina, OlgaOlga Kaniskina Atletizm Kadınlar 20 km yürüyüş
11 Altın Muradov, ShirvaniShirvani Muradov Güreş Erkekler serbest 96 kg
11 Altın Moiseev, AndreyAndrey Moiseev Modern pentatlon Erkekler bireysel
11 Altın Yevgeniya Polyakova
Aleksandra Fedoriva
Yuliya Gushchina
Yuliya Çermoşanskaya
Atletizm Kadınlar 4x100 m
11 Altın Opalev, MaximMaxim Opalev Kano Erkekler C-1 500 metre
11 Altın Anastasia Davydova
Anastasia Ermakova
Maria Gromova
Natalya İşçenko
Elvira Khasyanova
Olga Kuzhela
Yelena Ovçinnikova
Anna Şorina
Svetlana Romaşina
Senkronize yüzme Kadınlar takım
11 Altın Kanayeva, YevgeniyaYevgeniya Kanayeva Jimnastik Kadınlar ritmik bireysel
11 Altın Chakhkeiv, RakhimRakhim Chakhkeiv Boks Ağır sıklet
11 Altın Margarita Aliyçuk
Anna Gavrilenko
Tatiana Gorbunova
Elena Posevina
Darya Şkurihina
Natalia Zueva
Jimnastik Kadınlar ritmik takım
11 Altın Tişçenko, AlekseyAleksey Tişçenko Boks Hafif sıklet
22 Gümüş Baroyev, KhasanKhasan Baroyev Güreş Erkekler Grekoromen 120 kg
22 Gümüş Dmitri Sautin
Yuriy Kunakov
Atlama Erkekler senkronize 3 m sıçrama tahtası
22 Gümüş Pakhalina, YuliyaYuliya Pakhalina
Anastasia Pozdnyakova
Atlama Kadınlar senkronize 3 m sıçrama tahtası
22 Gümüş Galkina, LioubovLioubov Galkina Atıcılık Kadınlar 10 m havalı tüfek
22 Gümüş Paderina, NataliaNatalia Paderina Atıcılık Kadınlar 10 m havalı tabanca
22 Gümüş Danila Izotov
Evgeny Lagunov
Nikita Lobintsev
Alexander Sukhorukov
Mikhail Polisçuk (sadece serilerde)
Yüzme Erkekler 4 x 200 m serbest
22 Gümüş Şainova, MarinaMarina Şainova Halter Kadınlar 58 kg
22 Gümüş Slivenko, OksanaOksana Slivenko Halter Kadınlar 69 kg
22 Gümüş Safina, DinaraDinara Safina Tenis Tek kadınlar
22 Gümüş Kartashova, AlyonaAlyona Kartashova Güreş Kadınlar serbest 63 kg
22 Gümüş Pakhalina, YuliyaYuliya Pakhalina Atlama Kadınlar 3 m sıçrama tahtası
22 Gümüş Lebedeva, TatyanaTatyana Lebedeva Atletizm Kadınlar üç adım atlama
22 Gümüş Klokov, DmitriyDmitriy Klokov Halter Erkekler 105 kg
22 Gümüş Akhmedov, BakhtiyarBakhtiyar Akhmedov Güreş Erkekler serbest 120 kg
22 Gümüş Çigişev, YevgeniYevgeni Çigişev Halter Erkekler +105 kg
22 Gümüş Abakumova, MariyaMariya Abakumova Atletizm Kadınlar cirit atma
22 Gümüş Lebedeva, TatyanaTatyana Lebedeva Atletizm Kadınlar uzun atlama
22 Gümüş Lukyanenko, YevgeniyYevgeniy Lukyanenko Atletizm Erkekler sırıkla atlama
22 Gümüş Aleksandr Kostoglod
Sergey Ulegin
Kano Erkekler C-2 500 metre
22 Gümüş Inna Suslina
Maria Sidorova
Yana Uskova
Ekaterina Marennikova
Emilia Turey
Elena Dmitrieva
Anna Kareeva
Liudmila Postnova
Irina Bliznova
Yelena Polenova
Oksana Romenskaya
Natalia Şipilova
Ekaterina Andryuşina
Irina Poltoratskaya
Hentbol Kadınlar
22 Gümüş Yuliya Guşçina
Lyudmila Litvinova
Tatyana Firova
Anastasiya Kapaçinskaya
Yelena Migunova
Tatyana Veşkurova
Atletizm Kadınlar 4x400 m bayrak
33 Bronz Dobroskok, DmitriyDmitriy Dobroskok
Gleb Galperin
Atlama Erkekler senkronize 10 m platform
33 Bronz Alipov, AlexeyAlexey Alipov Atıcılık Erkekler trap
33 Bronz Vyatchanin, ArkadyArkady Vyatchanin Yüzme Erkekler 100 m sırtüstü
33 Bronz Vyatchanin, ArkadyArkady Vyatchanin Yüzme Erkekler 200 m sırtüstü
33 Bronz Isakov, VladimirVladimir Isakov Atıcılık Erkekler 50 m tabanca
33 Bronz Mikhail Kuznetsov
Dmitry Larionov
Kano Erkekler slalom C-2
33 Bronz Badënov, BairBair Badënov Okçuluk Erkekler bireysel
33 Bronz Evstyukhina, NadezhdaNadezhda Evstyukhina Halter Kadınlar 75 kg
33 Bronz Çernova, TatyanaTatyana Çernova Atletizm Kadınlar heptatlon
33 Bronz Zvonareva, VeraVera Zvonareva Tenis Tek kadınlar
33 Bronz Golotsutskov, AntonAnton Golotsutskov Jimnastik Erkekler yer hareketleri
33 Bronz Akkaev, KhadjimouradKhadjimourad Akkaev Halter Erkekler 94 kg
33 Bronz Volkova, YekaterinaYekaterina Volkova Atletizm Kadınlar 3000 metre hendekli
33 Bronz Golotsutskov, AntonAnton Golotsutskov Jimnastik Erkekler vault
33 Bronz Lapikov, DmitryDmitry Lapikov Halter Erkekler 105 kg
33 Bronz Svetlana Feofanova Atletizm Kadınlar sırıkla atlama
33 Bronz Kudukhov, BesikBesik Kudukhov Güreş Erkekler serbest 55 kg
33 Bronz Ignatiev, MikhailMikhail Ignatiev
Alexei Markov
Bisiklet Madison
33 Bronz Rybakov, YaroslavYaroslav Rybakov Atletizm Erkekler yüksek atlama
33 Bronz Ketoev, GeorgyGeorgy Ketoev Güreş Erkekler serbest 84 kg
33 Bronz Nizhegorodov, DenisDenis Nizhegorodov Atletizm Erkekler 50 km yürüyüş
33 Bronz Balakshin, GeorgyGeorgy Balakshin Boks Sinek sıklet
33 Bronz Kalentieva, IrinaIrina Kalentieva Bisiklet Kadınlar kros
33 Bronz Maksim Dyldin
Vladislav Frolov
Anton Kokorin
Denis Alekseyev
Atletizm Erkekler 4x400 m bayrak
33 Bronz kadın millî basketbol takımı, RusyaRusya kadın millî basketbol takımı Basketbol Kadınlar
33 Bronz Çiçerova, AnnaAnna Çiçerova Atletizm Kadınlar yüksek atlama
33 Bronz Galperin, GlebGleb Galperin Atlama Erkekler 10 metre platform
33 Bronz erkek millî voleybol takımı, RusyaRusya erkek millî voleybol takımı Voleybol Erkekler
33 Bronz Kolobnev, AlexandrAlexandr Kolobnev Bisiklet Erkekler yol yarışı

Shooting pictogram.svg Atıcılık[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Elemeler Final
Skor Sıra Skor Sıra
Alexey Alipov Trap 121 1 TA 142 (+3) Bronze medal icon.svg
Leonid Ekimov 10 m havalı tabanca 582 5 680.5 5
25 m hızlı tabanca 581 2 TA 778.2 4
Vitaly Fokeev Double trap 130 16 Bu aşamaya geçemedi
Pavel Gurkin Trap 116 11 Bu aşamaya geçemedi
Vladimir Isakov 50 m tabanca 563 5 659.5(+9.1) Bronze medal icon.svg
Artem Khadjibekov 50 m tüfek yatarak atış 594 13 Bu aşamaya geçemedi
50 m tüfek
üç pozisyon
1167 14 Bu aşamaya geçemedi
Alexey Klimov 25 m hızlı tabanca 577 8 Bu aşamaya geçemedi
Sergei Kovalenko 50 m tüfek
üç pozisyon
1166 18 Bu aşamaya geçemedi
Sergei Kruglov 10 m havalı tüfek 595 5 TA 697.0 8
Vasily Mosin Double trap 131 14 Bu aşamaya geçemedi
Mikhail Nestruev 10 m havalı tabanca 575 29 Bu aşamaya geçemedi
50 m tabanca 552 24 Bu aşamaya geçemedi
Konstantin Prikhodtchenko 10 m havalı tüfek 595 7 TA 698.4(+10.0) 5
50 m tüfek yatarak atış 595 7 TA 699.0 5
Valeriy Shomin Skeet 115 19 Bu aşamaya geçemedi
Konstantin Tsuranov Skeet 113 23 Bu aşamaya geçemedi

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Elemeler Final
Skor Sıra Skor Sıra
Yuliya Alipava 25 m tabanca 579 18 Bu aşamaya geçemedi
Svetlana Demina Skeet 66 12 Bu aşamaya geçemedi
Olga Desyatskaya 10 m havalı tüfek 394 18 Bu aşamaya geçemedi
Lioubov Galkina 10 m havalı tüfek 399 2 TA 502.1 Silver medal icon.svg
50 m tüfek
üç pozisyon
585 8 TA 687.6 4
Tatiana Goldobina 50 m tüfek
üç pozisyon
578 18 Bu aşamaya geçemedi
İrina Lariçeva Trap 64 9 Bu aşamaya geçemedi
Natalia Paderina 10 m havalı tabanca 391 OR 1 TA 489.1 Silver medal icon.svg
25 m tabanca 579 19 Bu aşamaya geçemedi
Svetlana Smirnova 10 m havalı tabanca 383 10 Bu aşamaya geçemedi

Diving pictogram.svg Atlama[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Ön eleme Yarı final Final
Puan Sıra Puan Sıra Puan Sıra
Aleksandr Dobroskok 3 m bireysel sıçrama tahtası 431.15 17 TA 412.00 17 Bu aşamaya geçemedi
Dmitry Sautin 3 m bireysel sıçrama tahtası 474.85 4 TA 476.35 8 TA 512.65 4
Gleb Galperin 10 m bireysel platform 499.95 3 TA 508.95 4 TA 525.80 Bronze medal icon.svg
Oleg Vikulov 10 m bireysel platform 375.40 27 Bu aşamaya geçemedi
Yuriy Kunakov
Dmitri Sautin
3 m senkronize sıçrama tahtası 421.98 Silver medal icon.svg
Dmitriy Dobroskok
Gleb Galperin
10 m senkronize platform 445.26 Bronze medal icon.svg

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Ön eleme Yarı final Final
Puan Sıra Puan Sıra Puan Sıra
Svetlana Filippova 3 m bireysel sıçrama tahtası 274.20 19 Bu aşamaya geçemedi
Natalia Gonçarova 10 m bireysel platform 240.45 28 Bu aşamaya geçemedi
Yuliya Pakhalina 3 m bireysel sıçrama tahtası 358.15 2 TA 383.50 2 TA 398.60 Silver medal icon.svg
Yuliya Pakhalina
Anastasia Pozdnyakova
3 m senkronize sıçrama tahtası 323.61 Silver medal icon.svg

Athletics pictogram.svg Atletizm[değiştir | kaynağı değiştir]

Rusya Pekin'e 106 atlet gönderdi. Rusya Atletizm Federasyonu, Kazan'da yapılan ülke şampiyonasının ardından, oyunlar için 48 erkek ve 58 kadın sporcu belirledi. 31 Temmuz'da Yelena Soboleva, Tatyana Tomaşova, Yuliya Fomenko, Darya Pişçalnikova, Gulfiya Khanafeyeva hakkında IAAF tarafından tedbir kararı alındı.[1]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Seri Çeyrek final Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Denis Alekseyev 400 m 45.52 23 Bu aşamaya geçemedi
Grigoriy Andreyev Maraton 2:13:33 14
Dmitriy Bogdanov 800 m 1:47.49 30 Bu aşamaya geçemedi
Valeriy Borchin 20 km yürüyüş 1:19:01 Gold medal icon.svg
Evgeniy Borisov 110 m engelli 13.90 35 Bu aşamaya geçemedi
Yuriy Borzakovskiy 800 m 1:45.15 2 TA 1:46.53 15 Bu aşamaya geçemedi
Danil Burkenya Üç adım atlama 16,69 22 Bu aşamaya geçemedi
Aleksandr Derevyagin 400 m engelli 49.19 8 ta 49.23 11 Bu aşamaya geçemedi
Aleksey Drozdov Dekatlon 8154 12
Maksim Dyldin 400 m 46.03 32 Bu aşamaya geçemedi
Kirill Ikonnikov Çekiç atma 72,33 21 Bu aşamaya geçemedi
Alexandr Ivanov Cirit atma 79,27 14 Bu aşamaya geçemedi
Sergey Ivanov 10000 m 28:34.72 30
Sergey Kirdyapkin 50 km yürüyüş Yarışı tamamlayamadı
Ilya Korotkov Cirit atma 83,33 TA 2 83,15 7
Oleg Kulkov Maraton 2:18:11 29
Anton Lyuboslavskiy Gülle atma 19,87 18 Bu aşamaya geçemedi
Yevgeniy Lukyanenko Sırıkla atlama 5,65 1 ta 5.85 Silver medal icon.svg
Sergey Makarov Cirit atma 72,47 26 Bu aşamaya geçemedi
Vladimir Malyavin Uzun atlama 7,35 37 Bu aşamaya geçemedi
Ilya Markov 20 km yürüyüş 1:22:02 17
Ildar Minshin 3000 m hendekli 8:26.85 19 Bu aşamaya geçemedi
Denis Nizhegorodov 50 km yürüyüş 3:40:14 Bronze medal icon.svg
Igor Pavlov Sırıkla atlama 5,65 1 ta 5.60 9
Igor Peremota 110 m engelli 13.59 2 TA 13.70 Bu aşamaya geçemedi
Aleksandr Petrenko Üç adım atlama 16,97 17 Bu aşamaya geçemedi
Bogdan Pishchalnikov Disk atma 64,60 6 TA 65,88 6
Aleksandr Pogorelov Dekatlon 8328 4
Pavel Potapovich 3000 m hendekli 8:36.29 28 Bu aşamaya geçemedi
Yaroslav Rybakov Yüksek atlama 2,25 9 ta 2,33 Bronze medal icon.svg
Vyacheslav Shabunin 1500 m 3:42.53 35 Bu aşamaya geçemedi
Andrey Silnov Yüksek atlama 2,29 6 ta 2,36 Gold medal icon.svg
Roman Smirnov 200 m 20.76 1 TA 20.62 6 Bu aşamaya geçemedi
Pavel Sofin Gülle atma 20,29 8 TA 20,42 8
Aleksey Sokolov Maraton 2:15:57 21
Igor Spasovkhodskiy Üç adım atlama 17,23 6 TA 16,79 9
Dmitry Starodubtsev Sırıkla atlama 5,65 11 ta 5,70 5
Aleksey Sysoyev Dekatlon Yarışı tamamlayamadı
Igor Vinichenko Çekiç atma 72,05 22 Bu aşamaya geçemedi
Vyacheslav Voronin Yüksek atlama 2,25 14 Bu aşamaya geçemedi
Andrey Yepişin 100 m 10,34 2 TA 10,25 6 Bu aşamaya geçemedi
İvan Yuşkov Gülle atma 20,02 12 TA 19,67 11
Maksim Dyldin
Vladislav Frolov
Anton Kokorin
Denis Alekseyev
4×400 m 3:00.14 ÜR 5 TA 2:58.06 ÜR Bronze medal icon.svg
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Seri Çeyrek final Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Mariya Abakumova Cirit atma 63,48 4 TA 70,78 ÜR Silver medal icon.svg
Inga Abitova 10000 m 30:37.33 6
Anna Alminova 1500 m 4:04.66 5 ta 4:06.99 11
Tatyana Andrianova 800 m 2:00.31 2 TA 1:58.16 5 ta 2:02.63 8
Aleksandra Antonova 100 m engelli 13.18 5 Bu aşamaya geçemedi
Tatyana Aryasova 10000 m 31:45.57 19
Yekaterina Bikert 400 m engelli 55.15 2 TA 54.38 5 TA 54.96 6
Galina Bogomolova Maraton Yarışı tamamlayamadı
Anna Bogdanova Heptatlon 6465 6
Anna Bulgakova Çekiç atma 68,04 20 Bu aşamaya geçemedi
Yuliya Çermoşanskaya 200 m 22.98 8 TA 22.63 2 TA 22.57 8 Bu aşamaya geçemedi
Tatyana Çernova Heptatlon 6591 Bronze medal icon.svg
Anna Çiçerova Yüksek atlama 1,93 12 2,03 Bronze medal icon.svg
Tatyana Dektyareva 100 m engelli 13.05 20 Bu aşamaya geçemedi
Aleksandra Fedoriva 200 m 23.29 4 TA 23.04 ta 23.22 8 Bu aşamaya geçemedi
Svetlana Feofanova Sırıkla atlama 4,50 6 ta 4,75 Bronze medal icon.svg
Tatyana Firova 400 m 50.59 3 TA 50.31 5 ta 50.11 6
Yuliya Golubçikova Sırıkla atlama 4,50 10 ta 4,75 4
Viktoriya Gurova Üç adım atlama 14,78 3 TA 14,77 7
Yuliya Guşçina 400 m 51.18 2 TA 50.48 1 TA 50.01 4
Yelena İsinbayeva Sırıkla atlama 4,60 1 TA 5,05 DR Gold medal icon.svg
Olga İvanova Gülle atma 18,46 15 TA 18,44 9
Tatyana Kalmykova 20 km yürüyüş Diskalifiye
Olga Kaniskina 20 km yürüyüş 1:26:31 OR Gold medal icon.svg
Anastasiya Kapaçinskaya 400 m 51.32 1 TA 50.30 2 TA 50.03 5
İrina Khudoroşkina Gülle atma 16,84 25 Bu aşamaya geçemedi
Svetlana Klyuka 800 m 2:01.67 1 TA 1:58.31 TA 1:56.94 4
Yuliya Kondakova 100 m engelli 13.07 4 Bu aşamaya geçemedi
Yelena Konevtseva Çekiç atma 67,83 22 Bu aşamaya geçemedi
Mariya Konovalova 10000 m 30:35.84 5
Ekaterina Kostetskaya 800 m 2:00.54 3 TA 1:58.33 8 Bu aşamaya geçemedi
Tatyana Kotova Uzun atlama 6,57 14 Bu aşamaya geçemedi
Olga Kurban Heptatlon 6192 13
Tatyana Lebedeva Uzun atlama 6,70 4 ta 7,03 Silver medal icon.svg
Üç adım atlama 14,55 5 TA 15,32 Silver medal icon.svg
Natalya Murinoviç 100 m 11.55 5 ta 11.51 7 Bu aşamaya geçemedi
İrina Obedina 400 m engelli 55.71 2 TA 55.69 6 Bu aşamaya geçemedi
Anna Omarova Gülle atma 18,74 8 TA 19,08 6
Anastasia Ott 400 m engelli 55.34 2 TA 54.74 6 TA Bu aşamaya geçemedi
Tatyana Petrova 3000 m hendekli 9:28.85 1 TA 9:12.33 4
Yevgeniya Polyakova 100 m 11.24 1 TA 11.13 2 TA 11.38 7 Bu aşamaya geçemedi
Yelena Priyma Çekiç atma 70,69 9 ta 69,72 10
Anna Pyatykh Üç adım atlama 14,45 8 TA 14,73 8
Natalya Rusakova 100 m 11.61 5 ta 11.49 7 Bu aşamaya geçemedi
200 m 23.21 3 TA 23.28 6 Bu aşamaya geçemedi
Natalya Sadova Disk atma 58,11 25 Bu aşamaya geçemedi
Gulnara Samitova-Galkina 5000 m 15:11.46 5 TA 15:56.97 12
3000 m hendekli 9:15.17 1 TA 8:58.81 DR Gold medal icon.svg
Svetlana Saykina Disk atma 59,48 16 Bu aşamaya geçemedi
Svetlana Şkolina Yüksek atlama 1,93 8 1,93 14
Liliya Şobukhova 5000 m 14:57.77 3 TA 15:46.62 6
Tatyana Sibileva 20 km yürüyüş 1:28:28 11
Yelena Slesarenko Yüksek atlama 1,93 14 2,01 4
İrina Timofeyeva Maraton 2:27:31 7
Oksana Udmurtova Uzun atlama 6,63 7 ta 6,70 6
Yekaterina Volkova 3000 m hendekli 9:23.06 3 TA 9:07.64 Bronze medal icon.svg
Mariya Yakovenko Cirit atma 51,67 47 Bu aşamaya geçemedi
Oksana Yesipçuk Disk atma 55,07 32 Bu aşamaya geçemedi
Yelena Zadorozhnaya 5000 m Yarışı tamamlayamadı Bu aşamaya geçemedi
Svetlana Zakharova Maraton 2:32:16 22
Yevgeniya Polyakova
Aleksandra Fedoriva
Yuliya Guşçina
Yuliya Çermoşanskaya
4×100 m 42.87 2 TA 42.31 Gold medal icon.svg
Yuliya Guşçina
Lyudmila Litvinova
Tatyana Firova
Anastasiya Kapaçinskaya
Yelena Migunova
Tatyana Veşkurova
4×400 m 3:23.71 4 TA 3:18.82 Silver medal icon.svg

Badminton pictogram.svg Badminton[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Son 64 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Sıra
Stanislav Pukhov Tekler  Navickas (LTU)
M 12-21, 17-21
Bu aşamaya geçemedi
Kadınlar
Sporcu Etkinlik Son 64 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Sıra
Ella Diehl Tekler  Nehwal (IND)
M 9-21, 8-21
Bu aşamaya geçemedi

Basketball pictogram.svg Basketbol[değiştir | kaynağı değiştir]

Rusya hem erkekler hem de kadınlarda kıta turnuvalarını (EuroBasket 2007 ve EuroBasket Kadınlar 2007) şampiyon tamamlayarak Olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. SSCB'den sonra dördüncü kez Olimpiyatlarda yer alan Rusya, erkeklerde ikinci, kadınlarda ise dördüncü kez oyunlara gitti.

Erkek takımı
Takım Etkinlik
Andrey Vorontseviç
Jon Robert Holden
Sergei Bikov
Andrei Kirilenko
Nikita Morgunov
Petr Samoylenko
Viktor Kiryapa
Zakhar Paşutin
Sergei Monya
Vitali Fridzon
Aleksey Savrasenko
Viktor Keirou
Ekekler
Antrenör
Yardımcı antrenör(ler)
  • Rusya

Çeyrek finale yükseldi

Bütün saatler Çin Standart Zamanı (UTC+8.00)'na göredir

Ön eleme turu
Takım O G M A Y Av Puan Tie-break
 Litvanya 5 4 1 425 400 +25 9 1-0
 Arjantin 5 4 1 425 361 +64 9 0-1
 Hırvatistan 5 3 2 399 380 +19 8 1-0
 Avustralya 5 3 2 457 405 +52 8 0-1
 Rusya 5 1 4 387 406 -19 6
 İran 5 0 5 323 464 -141 5

09.00
Maç 7 Rusya  71 - 49  İran Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Nikolaos Pitsilkas (Yunanistan)
Periyot sonuçları: 24-5, 14-17, 8-16, 25-11
Sayı: Holden 19
Rib: Monia 6
Asist: Savrasenko 4
Sayı: Nikkhah 16
Rib: Haddadi 8
Asist: Kamrani 3

11.15
Maç 20 Hırvatistan  85 - 78  Rusya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Nikolaos Zavlanos (Yunanistan)
Periyot sonuçları: 16-17, 26-19, 18-15, 25-27
Sayı: Popović 22
Rib: Barać 7
Asist: Popović, Lončar 3
Sayı: Kirilenko 18
Rib: Kirilenko 6
Asist: Kirilenko, Bykov 3

16.45
Maç 34 Litvanya  86 - 79  Rusya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Nikolaos Pitsilkas (Yunanistan)
Periyot sonuçları: 23-24, 21-17, 25-21, 17-17
Sayı: Kaukėnas 20
Rib: Kleiza 11
Asist: Jasikevičius 5
Sayı: Holden 25
Rib: Khryapa 9
Asist: Andrei Kirilenko 6

11.15
Maç 44 Rusya  80 - 95  Avustralya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Carl Jungebrand (Finlandiya)
Periyot sonuçları: 16-27, 17-22, 22-20, 25-26
Sayı: Khryapa 21
Rib: Khryapa 9
Asist: Holden 6
Sayı: Bogut, Bruton 22
Rib: Bogut 8
Asist: Bruton 6

22.15
Maç 60 Arjantin  91 - 79  Rusya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Nikolaos Zavlanos (Yunanistan)
Periyot sonuçları: 27-16, 18-23, 27-25, 19-15
Sayı: Scola 37
Rib: Nocioni 9
Asist: Prigioni 10
Sayı: Andrei Kirilenko 23
Rib: Andrei Kirilenko 9
Asist: Holden 5
Kadın takımı
Takım Etkinlik Sonuç
Marina Kuzina
Oksana Rakhmatulina
Natalia Vodopyanova
Becky Hammon
Marina Karpunina
Tatyana Şçegoleva
Ilona Korstin
Maria Stepanova
Ekaterina Lisina
İrina Sokolovskaya
Svetlana Abrosimova
İrina Osipova
Kadınlar Bronze medal icon.svg
Antrenör
Yardımcı antrenör(ler)

Çeyrek finale yükseldi

Bütün saatler Çin Standart Zamanı (UTC+8.00)'na göredir

Ön eleme turu
Takım G M A Y Av Puan Tie-break
 Avustralya 5 0 424 319 +105 10
 Rusya 4 1 339 333 +6 9
 Beyaz Rusya 2 3 324 332 -8 7 1-0
 Güney Kore 2 3 327 360 -33 7 0-1
 Letonya 1 4 334 387 -53 6 1-0
 Brezilya 1 4 337 354 -17 6 0-1

22.15
Maç 6 Letonya  57 - 62  Rusya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Pablo Estevez (Arjantin)
Periyot sonuçları: 7-14, 24-15, 17-12, 9-21
Sayı: Jansone 24
Rib: Tamane 6, Kubliņa 6
Asist: Jēkabsone-Žogota 6
Sayı: Shchegoleva 12, Korstin 12
Rib: Shchegoleva 12
Asist: Rakhmatulina 5

14.30
Maç 9 Güney Kore  72 - 77  Rusya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Petr Sudek (Slovakya)
Periyot sonuçları: 15-24, 20-13, 24-21, 13-19
Sayı: Choi 13
Rib: Sin 3
Asist: Jung 6
Sayı: Korstin, Şçegoleva 13
Rib: Osipova 9
Asist: Rakhmatulina 5

09.00
Maç 13 Beyaz Rusya  65 - 71  Rusya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Eddie Rush (ABD)
Periyot sonuçları: 19-20, 8-15, 13-17, 25-19
Sayı: Marchanka 16
Rib: Leuchanka 12
Asist: Leuchanka 4
Sayı: Stepanova 13
Rib: Abrosimova 10
Asist: Korstin 2

14.30
Maç 21 Rusya  74 - 64  Brezilya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Luigi Lamonica (İtalya)
Periyot sonuçları: 21-26, 14-15, 19-15, 20-8
Sayı: Shchegoleva 14
Rib: Korstin 10
Asist: Korstin 5
Sayı: Pinto 21
Rib: Zakrzeski 5
Asist: Pinto 6

11.15
Maç 26 Avustralya  75 - 55  Rusya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Pablo Estevez (Arjantin)
Periyot sonuçları: 15-19, 10-18, 30-10, 20-8
Sayı: Snell, Jackson 16
Rib: Jackson 14
Asist: Harrower 7
Sayı: Hammon 20
Rib: Abrosimova, Osipova 9
Asist: Karpunina 2
Çeyrek final

22.15
Maç 63 Rusya  84 - 65  İspanya Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Ilija Belosevic (Sırbistan)
Periyot sonuçları: 10-21, 22-19, 24-15, 28-10
Sayı: Sçegoleva 19
Rib: Stepanova 10
Asist: Rakhmatulina 4
Sayı: Valdemoro 16
Rib: Pascua 6
Asist: Valdemoro, Palau, Torrens 1
Yarı final

20.00
Maç 70 Rusya  52 - 67  ABD Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Cristiano Maranho (Brezilya)
Periyot sonuçları: 16-13, 16-20, 8-15, 12-19
Sayı: Stepanova 14
Rib: Korstin 8
Asist: Altı oyuncu 1
Sayı: Taurasi 21
Rib: Fowles 10
Asist: Smith 3
Bronz madalya maçı

19.30
33 Bronz
Rusya  94 - 81  Çin Wukesong Kapalı Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11.083
Hakemler: Scott Butler (Avustralya)
Periyot sonuçları: 24-23, 28-16, 20-18, 22-24
Sayı: Hammon 22
Rib: Stepanova 9
Asist: Karpunina 5
Sayı: Chen 26
Rib: Bian, Sui 6
Asist: Song 7

Equestrian pictogram.svg Binicilik[değiştir | kaynağı değiştir]

At terbiyesi

Sporcu At Etkinlik 1. Tur 2. Tur Final
Skor Sıra Skor Sıra Skor Sıra Toplam skor Sıra
Alexandra Korelova Balagur Bireysel 68.500 15 71.400 5 73.850 8 72.625 6
Tatiana Miloserdova Wat A Feeling Bireysel 61.875 37 Bu aşamaya geçemedi

Konkur komple

Sporcu At Dal Dresaj Kros Atlama Toplam
Eleme Final
Ceza puanı Sıra Ceza puanı Sıra Ceza puanı Sıra Ceza puanı Sıra Ceza puanı Sıra
Igor Atrohov Elkasar Bireysel 65.20 64 Elendi
Valery Martyshev Kinjal Bireysel 64.40 62 60.40 52 12.00 48 Bu aşamaya geçemedi 136.80 48

Bireysel atlama

Sporcu At Etkinlik 1. tur 2. tur 3. tur Final
A Turu B Turu Toplam
Ceza puanı Sıra Ceza puanı Toplam Sıra Ceza puanı Toplam Sıra Ceza puanı Sıra Ceza puanı Sıra Ceza puanı Sıra
Ljubov Koçetova Ilion Kilen Bireysel 8 49 33 41 61 Bu aşamaya geçemedi

Bisiklet[değiştir | kaynağı değiştir]

Cycling (mountain biking) pictogram.svg Dağ bisikleti[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Derece Sıra
Yuri Trofimov Kros -2 tur 41

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Derece Sıra
Vera Andreeva Kros -2 tur 23
İrina Kalentieva Kros 1:46:28 Bronze medal icon.svg

Cycling (road) pictogram.svg Yol[değiştir | kaynağı değiştir]

Aleksandr Kolobnev erkekler yol yarışı mücadelesini dördüncü tamamladı ancak gümüş madalyadaki İtalyan Davide Rebellin'in doping testini geçememesi sonucu, bronz madalya kazandı.[2]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Derece Sıra
Vladimir Karpets Yol yarışı 6:24:59 (+1:10) 18
Zamana karşı 1:05:52.38 (+3:40.95) 18
Denis Mençov Yol yarışı 6:34:26 (+10:37) 59
Zamana karşı 1:06:10.54 (+3:59.11) 20
Vladimir Efimkin Yol yarışı Yarışı tamamlayamadı
Sergei İvanov Yol yarışı 6:39:42 (+15:53) 77
Aleksandr Kolobnev Yol yarışı 6:23:49(+0:00) Bronze medal icon.svg

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Derece Sıra
Natalia Boyarskaya Yol yarışı 3:33:45 (+1:21) 40
Zamana karşı 37:14.65 (+2:22.93) 16
Aleksandra Burçenkova Yol yarışı 3:36:32 (+4:08) 43
Julia Martisova Yol yarışı 3:32:45 (+0:21) 12

Cycling (track) pictogram.svg Pist[değiştir | kaynağı değiştir]

Sprint

Sporcu Etkinlik Elemeler Son 16 Son 16
repesaj
Son 8 Son 8
repesaj
Çeyrek final Yarı final Finaller
(5.-12.'lik)
Derece
Hız
Sıra Rakip
Derece
Hız
Rakip
Derece
Hız
Rakip
Derece
Hız
Rakip
Derece
Hız
Rakip
Derece
Hız
Rakip
Derece
Hız
Rakip
Derece
Hız
Sıra
Denis Dmitriev Erkekler sprint 10.565 18  Hoy (GBR)
M
 Mulder (NED)
 French (AUS)
M
Bu aşamaya geçemedi 18
Svetlana Grankovskaya Kadınlar sprint 11.544 11  Guo (CHN)
M
 Krupeckaitė (LTU)
 Hijgenaar (NED)
M
Bu aşamaya geçemedi  Guerra (CUB)
 Hijgenaar (NED)
 Tsukuda (JPN)
G 12.192
59.055 km/h
9
Denis Dmitriev
Sergei Kuçerov
Sergey Polynskiy
Erkekler takım sprint 45.964 12 Bu aşamaya geçemedi Bu aşamaya geçemedi 12

Takip

Sporcu Etkinlik Elemeler 1. tur Finaller
Derece Sıra Rakip
Derece
Sıra Rakip
Derece
Sıra
Aleksander Serov Erkekler bireysel takip 4:23.732 8  Wiggins (GBR)
4:25.391
7 Bu aşamaya geçemedi 8
Alexei Markov Erkekler bireysel takip 4:21.498 3  Tauler (ESP)
4:22.308
4  Burke (GBR)
4:24.149
4
Alexei Markov
Aleksander Petrovskiy
Aleksander Serov
Nikolay Trusov
Evgeny Kovalev
Erkekler takım takip 4:06.518 8  Büyük Britanya (GBR) OVL Bu aşamaya geçemedi 6

Keirin

Sporcu Dal 1. tur Repesaj 2. tur Finaller
(7.-12.'lik)
Sıra
Sıra Sıra Sıra Sıra
Sergey Polynskiy Erkekler keirin 5 4 Bu aşamaya geçemedi 21
Denis Dmitriev Erkekler keirin 6 3 Bu aşamaya geçemedi 17

Puan yarışları

Sporcu Etkinlik Puan/Tur Sıra
Mikhail Ignatiev Erkekler puan yarışı 4 / 0 17
Olga Slyusareva Kadınlar puan yarışı 8 / 0 8
Mikhail Ignatiev
Alexei Markov
Erkekler madison 6 / 0 Bronze medal icon.svg

Boxing pictogram.svg Boks[değiştir | kaynağı değiştir]

Rusya Olimpiyatlara mümkün olan en yüksek sayı olan on bir boksörle katıldı. Rusya her sıklette boksörü olan tek ülkeydi. Bu boksörlerin dokuzu Dünya Şampiyonası'nda Pekin vizesi aldı.[3] Ayrapetyan ilk Avrupa elemesinde seçilirken,[4] Balanov ikinci Avrupa elemesinde Rusya takımındaki yerini aldı.[5]

Sporcu Etkinlik Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
David Ayrapetyan Hafif sinek sıklet  Chygayev (UKR)
M 11-13
Bu aşamaya geçemedi
Georgy Balakşin Sinek sıklet  Sarsembayev (KAZ)
G 12-4
 Kumar (IND)
G 15-11
 Laffita (CUB)
M 8-9
Bu aşamaya geçemedi Bronze medal icon.svg
Sergey Vodopyanov Horoz sıklet  Arroyo (PUR)
G 10-5
 Kumar (IND)
M 9-9+
Bu aşamaya geçemedi
Albert Selimov Tüy sıklet  Lomaçenko (UKR)
M 7-14
Bu aşamaya geçemedi
Aleksey Tişçenko Hafif sıklet  Nejmaoui (TUN)
G 10-2
 Little (AUS)
G 11-3
 Pérez (COL)
G 13-5
 Javakhyan (ARM)
G 10-5
 Sow (FRA)
G 11-9
Gold medal icon.svg
Gennady Kovalev Hafif valter sıklet  Maimaitituersun (CHN)
G 15-8
 Colin (MRI)
G 15-4
 Iglesias (CUB)
M 2-5
Bu aşamaya geçemedi
Andrey Balanov Valter sıklet  Kasuto (NAM)
G 8-5
 Andrade (USA)
M 3-14
Bu aşamaya geçemedi
Matvey Korobov Orta sıklet  Terbunja (SWE)
G 18-6
 Artayev (KAZ)
M 7-10
Bu aşamaya geçemedi
Artur Beterbiev Hafif ağır sıklet  Katende (SWE)
G 15-3
 Zhang (CHN)
M 2-8
Bu aşamaya geçemedi
Rakhim Chakhkeiv Ağır sıklet  Mazaheri (IRI)
G 7-3
 M'Bumba (FRA)
G 18-9
 Acosta (CUB)
G 10-5
 Russo (ITA)
G 4-2
Gold medal icon.svg
İslam Timurziev Süper ağır sıklet  Price (GBR)
M 2-2 (RSC)
Bu aşamaya geçemedi

Fencing pictogram.svg Eskrim[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Son 64 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Anton Avdeev (20) Bireysel epe  Robeiri (FRA) (13)
M 11-15
Bu aşamaya geçemedi 22
Nikolay Kovalev (25) Bireysel kılıç  O'Connell (GBR) (40)
G 15-14
 Jaime Marti (ESP) (8)
M 12-15
Bu aşamaya geçemedi 26
Stanislav Pozdniakov (6) Bireysel kılıç  Lopez (FRA) (27)
M 8-15
Bu aşamaya geçemedi 17
Aleksey Yakimenko (15) Bireysel kılıç  Buikevich (BLR) (18)
M 9-15
Bu aşamaya geçemedi 21
Nikolay Kovalev
Stanislav Pozdniakov
Aleksey Yakimenko (3)
Takım kılıç  Çin (6)
G 45:36
 Amerika Birleşik Devletleri (7)
M 44:45
Bronz madalya maçı
 İtalya (4)
M 44:45
4

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Son 64 Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final Sıra
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Tatiana Logounova (9) Bireysel epe  Samuelsson (SWE) (24)
M 6-15
Bu aşamaya geçemedi 17
Lubov Şutova (7) Bireysel epe  Szász (HUN) (10)
G 15-12
 Branza (ROU) (2)
M 13-15
Bu aşamaya geçemedi 6
Aida Çanayeva (16) Bireysel flöre  Gruchała (POL) (17)
G 12-11
 Trillini (ITA) (1)
M 3-15
Bu aşamaya geçemedi 14
Evgeniya Lamonova (11) Bireysel flöre  Schache (GER) (22)
G 15-2
 Mohamed (HUN) (6)
G 15-5
 Granbassi (ITA) (3)
M 7-12
Bu aşamaya geçemedi 6
Victoria Nikişina (19) Bireysel flöre  Hatuel (ISR) (14)
G 10-9
 Granbassi (ITA) (3)
M 4-11
Bu aşamaya geçemedi 15
Ekaterina Diatçenko (9) Bireysel kılıç  Hisagae (JPN) (24)
G 15-10
 Khomrova (UKR) (25)
M 14-15
Bu aşamaya geçemedi 9
Elena Netçaeva (3) Bireysel kılıç  Wieckowska (POL) (30)
M 12-15
Bu aşamaya geçemedi 17
Sofiya Velikaya (5) Bireysel kılıç  Pundyk (UKR) (28)
G 15-7
 Bianco (ITA) (12)
G 15-6
 Xue (CHN) (4)
G 15-9
 Jacobson (USA) (1)
M 11-15
Bronz madalya maçı
 Ward (USA) (2)
M 14-15
4
Svetlana Boiko
Aida Çanayeva
Evgeniya Lamonova
Victoria Nikişina
(1)
Takım flöre  Mısır (8)

G 45-23

 İtalya (4)

G 22-21

 Amerika Birleşik Devletleri (7)

G 28-21

Gold medal icon.svg
Ekaterina Diatçenko
Ekaterina Fedorkina
Elena Netçaeva
Sofiya Velikaya (4)
Takım kılıç  Ukrayna (5)
M 34:45
Klasman maçı 5 - 8
 Güney Afrika (8)
G 45:13
Klasman maçı 5 - 6
 Polonya (6)
G 45:36
5

Wrestling pictogram.svg Güreş[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler serbest
Sporcu Etkinlik Elemeler 1/8 final Çeyrek final Yarı final Repesaj 1. Tur Repesaj 2. Tur Final Sıra
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Besik Kudukhov −55 kg  Naranbaatar (MGL)
G 2:0
 Dabbaghi (IRI)
G 7:0
 Matsunaga (JPN)
M F
Bronz madalya maçı
 Mansurov (UZB)
G 3:0
Bronze medal icon.svg
Mavlet Batirov −60 kg  Huseynov (AZE)
G 2:0
 Quintana (CUB)
G 6:1
 Ramazanov (MKD)
G 3:0
 Mohammadi (IRI)
G 2:0
 Fedoryshyn (UKR)
G 3:1
Gold medal icon.svg
Irbek Farniev −66 kg  Markosyan (ARM)
G 7:2
 Buyanjav (MGL)
G 5:3
 Spiridonov (KAZ)
M 3:2
Bu aşamaya geçemedi 7
Buvaisar Saitiev −74 kg  Cho (KOR)
G 8:2
 Gulhan (TUR)
G 5:0
 Fundora (CUB)
G 4:1
 Terziev (BUL)
G Tuş
 Tigiev (UZB)
G 4:2
Gold medal icon.svg
Georgy Ketoyev −84 kg  Wang (CHN)
G 5:3
 Sokhiev (UZB)
G 9:2
 Temrezov (AZE)
G 4:4
 Mindorashvili (GEO)
M F
Bronz madalya maçı
 Bichinashvili (GER)
G 5:4
Bronze medal icon.svg
Shirvani Muradov −96 kg  Tibilov (UKR)
G 2:1
 Koç (TUR)
G 3:0
 Gazyumov (AZE)
G 3:1
 Tigiyev (KAZ)
G 2:0
Gold medal icon.svg
Bakhtiyar Akhmedov −120 kg  Boyadzhiev (BUL)
G 4:0
 Masoumi (IRI)
G Tuş
 Mocco (USA)
G 3:1
 Mutalimov (KAZ)
G 7:0
 Taymazov (UZB)
M 0:4
Silver medal icon.svg
Kadınlar serbest
Sporcu Etkinlik Elemeler 1/8 final Çeyrek final Yarı final Repesaj 1. Tur Repesaj 2. Tur Final Sıra
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Zamira Rakhmanova −48 kg  Boubryemm (FRA)
M 3:6
Bu aşamaya geçemedi 11
Natalya Golts −55 kg  Komarova (AZE)
G 5:0
 Yoshida (JPN)
M 1:6
Bu aşamaya geçemedi  Nerell (SWE)
M 3:2
Bu aşamaya geçemedi 8
Alena Kartaşova −63 kg  Shalygina (KAZ)
G 4:0
 Vaseva (BUL)
G 8:1
 Golliot-Legrand (FRA)
G 9:3
 Icho (JPN)
M 0:3
Silver medal icon.svg
Elena Perepelkina −72 kg  Hamaguchi (JPN)
M 1:2
Bu aşamaya geçemedi 11
Grekoromen
Sporcu Etkinlik Elemeler 1/8 final Çeyrek final Yarı final Repesaj 1. Tur Repesaj 2. Tur Final Sıra
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Nazyr Mankiev −55 kg  Hafizov (UZB)
G 6:1
 Fris (SRB)
G 9:0
 Sourian (IRI)
G 4:4
 Park (KOR)
G 9:2
 Bayramov (AZE)
G 6:5
Gold medal icon.svg
Islambek Albiev −60 kg  Sucu (TUR)
G 12:0
 Monzon (CUB)
G 8:0
 Tumenbaev (KGZ)
G 10:0
 Rahimov (AZE)
G 6:0
Gold medal icon.svg
Sergey Kovalenko −66 kg  Serir (ALG)
G 12:0
 Gergov (BUL)
M 7:7
Bu aşamaya geçemedi 7
Varteres Samourgaçev −74 kg  Madsen (DEN)
G 7:1
 Abdulov (AZE)
G Tuş
 Bacsi (HUN)
M 3:6
Bu aşamaya geçemedi 7
Alexei Mishin −84 kg  Samokhin (KAZ)
G 5:1
 Minguzzi (ITA)
M 5:3
Bu aşamaya geçemedi  Noumonvi (FRA)
M 5:2
Bu aşamaya geçemedi 9
Aslanbek Khushtov −96 kg  Mambetov (KAZ)
G 10:0
 Timoncini (ITA)
G 8:0
 Ezerskis (LTU)
G 9:0
 Svec (CZE)
G Tuş
 Englich (GER)}
G 9:0
Gold medal icon.svg
Khasan Baroyev −120 kg  Hashemzadeh (IRI)
G 8:0
 Mizgaitis (LTU)
G 5:1
 Szczepaniak (FRA)
G 3:2
 Lopez (CUB)
M 1:6
Silver medal icon.svg

Weightlifting pictogram.svg Halter[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Koparma Silkme Toplam Sıra
Sonuç Sıra Sonuç Sıra
Oleg Perepetçenov -77 kg 162 kg 5 192 kg 9 354 kg 5
Khadjimourad Akkaev -94 kg 185 kg 1 217 kg 4 402 kg Bronze medal icon.svg
Roman Konstantinov -94 kg 175 kg 8 212 kg 8 387 kg 8
Dmitri Klokov -105 kg 193 kg 3 230 kg 3 423 kg Silver medal icon.svg
Dmitry Lapikov -105 kg 190 kg 5 230 kg 2 420 kg Bronze medal icon.svg
Yevgeni Çigişev +105 kg 210 kg 1 250 kg 2 460 kg Silver medal icon.svg

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Koparma Silkme Toplam Sıra
Sonuç Sıra Sonuç Sıra
Marina Şainova -58 kg 98 kg 5 129 kg 3 227 kg Silver medal icon.svg
Svetlana Tsarukaeva -63 kg Yarışı tamamlayamadı
Oksana Slivenko -69 kg 115 kg 2 140 kg 2 255 kg Silver medal icon.svg
Nadezhda Evstyukhina -75 kg 117 kg 3 147 kg 2 264 kg Bronze medal icon.svg

Handball pictogram.svg Hentbol[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Takım Etkinlik Sonuç
Oleg Grams
Vasily Filippov
Denis Krivoşlikov
Egor Evdokimov
Aleksander Çernoivanov
Aleksey Rastvortsev
Aleksey Kostygov
Aleksey Kamanin
Samvel Aslanyan
Eduard Kokçarov
Dmitry Kovalev
Timur Dibirov
Konstantin Igropulo
Vitali Ivanov
Erkekler 6.
Antrenör
Ön eleme turu
Takım O G B M A Y Av P
 Güney Kore 5 3 0 2 122 129 -7 6
 Danimarka 5 2 2 1 137 131 6 6
 İzlanda 5 2 2 1 151 146 5 6
 Rusya 5 2 1 2 136 131 5 5
 Almanya 5 2 1 2 126 130 -4 5
 Mısır 5 0 2 3 127 132 -5 2
10 Ağustos
10.45
Rusya  31-33  İzlanda Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Krstic (SLO), Ljubic (SLO)
Igropulo 9 (Rapor) Guðjónsson 12

12 Ağustos
10.45
Mısır  27-28  Rusya Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Liudowyk (UKR), Vakula (UKR)
El Ahmar 10 (Rapor) Rastvortsev 8

14 Ağustos
19.00
Danimarka  25-24  Rusya Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Breto (ESP), Huelin (ESP)
Christiansen 6 (Rapor) Chernoivanov, Igropulo 6

16 Ağustos
15.45
Rusya  24-24  Almanya Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Gjeding (DEN), Hansen (DEN)
Filippov 6 (Rapor) Kraus 6

18 Ağustos
14.00
Rusya  29-22  Güney Kore Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Bord (FRA), Buy (FRA)
Rastvortsev 6 (Rapor) Yoon 7
Çeyrek final
20 Ağustos
12.00
Fransa  27 - 24  Rusya Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Lemme, Ullrich (GER)
Narcisse 9 (Rapor) Koksharov 5
5-8'lik klasman maçı
22 Ağustos
12.00
Rusya  28 - 27  Danimarka Pekin Ulusal Kapalı Stadyumu
Hakem: Elmoamli, Şaban Ali (EGY)
Dibirov 8 (Rapor) Christiansen 8
5-6'lık klasman maçı
24 Ağustos
10.15
Rusya  28-29  Polonya Pekin Ulusal Kapalı Stadyumu
Hakem: Karbas-Chi (IRI), Kolahdouzan (IRI)
Koksharov 10 (Rapor) Jurasik 6
Kadınlar
Takım Etkinlik Sonuç
İnna Suslina
Maria Sidorova
Yana Uskova
Ekaterina Marennikova
Emilia Turey
Elena Dmitrieva
Anna Kareeva
Liudmila Postnova
Irina Bliznova
Yelena Polenova
Oksana Romenskaya
Natalia Şipilova
Ekaterina Andryuşina
İrina Poltoratskaya
Kadınlar Silver medal icon.svg
Antrenör
Ön eleme turu
Takım O G B M A Y Av P
 Rusya 5 4 1 0 148 125 +23 9
 Güney Kore 5 3 1 1 155 127 +28 7
 Macaristan 5 2 1 2 129 142 -13 5
 İsveç 5 2 0 3 123 137 -14 4
 Brezilya 5 1 1 3 124 137 -13 3
 Almanya 5 1 0 4 123 134 -11 2
9 Ağustos
15.45
Rusya  29-29  Güney Kore Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Gjeding (DEN), Hansen (DEN)
Marennikova 6 (Rapor) Kim O 7

11 Ağustos
20.45
İsveç  24-28  Rusya Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Din (ROU), Dinu (ROU)
Wiel Freden 6 (Rapor) Turey 6

13 Ağustos
09.00
Rusya  28-19  Brezilya Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Licis (LAT), Stolarovs (LAT)
Poltoratskaya 6 (Rapor) Nascimento 5

15 Ağustos
20.45
Macaristan  24-33  Rusya Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Din (ROU), Dinu (ROU)
Gorbicz 6 (Rapor) Postnova 8

17 Ağustos
19.00
Rusya  30-29  Almanya Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Gjeding (DEN), Hansen (DEN)
Postnova 8 (Rapor) Worz 8
Çeyrek final
19 Ağustos
20.15
Rusya  32-31 (2OT)  Fransa Olimpik Spor Merkezi Salonu
Hakem: Liu S. (CHN), Liu F. (CHN)
Bliznova 6 (Rapor) Signate 7
Yarı final
21 Ağustos
20.15
Macaristan  20-22  Rusya Pekin Ulusal Kapalı Stadyumu
Hakem: Baum (POL), Góralczyk (POL)
Toth 5 (Rapor) Bliznova 7
Altın madalya maçı
23 Ağustos
15.45
Norveç  34-27  Rusya Pekin Ulusal Kapalı Stadyumu
Hakem: Bord (FRA), Buy (FRA)
Riegelhuth 9 (Rapor) Bliznova 6

Jimnastik[değiştir | kaynağı değiştir]

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Artistik[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler
Sporcu Etkinlik Alet Elemeler Final
Atlama
beygiri
Yer
hareketleri
Kulplu
beygir
Halka Paralel
bar
Barfiks Toplam Sıra Toplam Sıra
Maksim Deviatovski Bireysel 15.825 15.300 13.300 15.375 15.425 15.125 90.350 14 TA 91.700 6
Anton Golotsutskov Bireysel 16.550 15.300 12.325 15.075 14.300 73.850 57 Bu aşamaya geçemedi
Atlama beygiri 16.550 16.550 6 TA 16.475 Bronze medal icon.svg
Yer 15.300 15.300 7 TA 15.725 Bronze medal icon.svg
Sergei Khorokhordin Bireysel 15.725 14.975 14.800 15.075 15.875 15.350 91.800 7 TA 91.700 5
Nikolai Kryukov Bireysel 16.200 14.850 16.175 15.050 62.275 60 Bu aşamaya geçemedi
Paralel bar 16.175 16.175 2 TA 15.150 8
Konstantin Pluzhnikov Bireysel 14.450 14.275 14.950 43.675 79 Bu aşamaya geçemedi
Yuri Ryazanov Bireysel 15.550 14.600 14.450 15.100 15.625 14.800 90.125 17 Bu aşamaya geçemedi
Maxim Deviatovski
Anton Golotsutskov
Sergei Khorokhordin
Nikolai Kryukov
Konstantin Pluzhnikov
Yuri Ryazanov
Takım 366.225 3 TA 274.300 6
Kadınlar

Final mücadelesine bir ülkeden iki jimnastikçi katılabiliyordu. Bu yüzden bazı sporcular finale katılmak için gerekli dereceleri elde etseler de finalde yer alamadı.

Sporcu Etkinlik Alet Elemeler Final
Atlama
beygiri
Yer
hareketleri
Asimetrik
paralel
Denge
aleti
Toplam Sıra Toplam Sıra
Ksenia Afanasyeva Bireysel 15.175 15.025 14.825 15.775 TA 60.800 6 Bu aşamaya geçemedi
Denge aleti 15.775 15.775 6 TA 14.825 7
Svetlana Klyukina Bireysel 15.175 13.950 14.975 44.100 66 Bu aşamaya geçemedi
Ekaterina Kramarenko Bireysel 15.150 15.150 15.500 14.625 60.425 10 Bu aşamaya geçemedi
Yer 15.150 15.150 6 TA 15.025 5
Anna Pavlova Bireysel 15.350 15.125 14.600 15.825 60.900 5 TA 60.825 7
Atlama beygiri 15.350 15.350 5 TA 7.812 8
Yer 15.125 15.125 7 TA 14.125 8
Denge aleti 15.825 15.825 5 TA 15.900 4
Ksenia Semenova Bireysel 14.750 14.472 16.425 15.775 61.475 4 TA 61.925 4
Asimetrik paralel 16.425 16.425 2 TA 16.325 6
Lyudmila Grebenkova Bireysel 14.600 14.600 98 Bu aşamaya geçemedi
Ksenia Afanasyeva
Svetlana Klyukina
Ekaterina Kramarenko
Anna Pavlova
Ksenia Semenova
Lyudmila Grebenkova
Takım 244.400 3 TA 180.625 4

Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Ritmik[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Etkinlik Elemeler Final
Çember İp Lobut Kurdele Toplam Sıra Çember İp Lobut Kurdele Toplam Sıra
Yevgeniya Kanayeva Bireysel 17.850 18.700 18.700 18.825 74.075 1 TA 18.850 18.850 18.950 18.850 75.500 Gold medal icon.svg
Olga Kapranova Bireysel 18.350 18.475 18.200 17.875 72.900 2 TA 18.200 18.500 16.950 18.050 71.700 4
Sporcu Etkinlik Elemeler Final
5 kurdele 3 çember &
2 top
Toplam Sıra 5 kurdele 3 çember &
2 top
Toplam Sıra
Margarita Aliyçuk
Anna Gavrilenko
Tatiana Gorbunova
Elena Posevina
Darya Şkurihina
Natalia Zueva
Takım 17.000 17.700 34.700 2 TA 17.750 17.800 35.550 Gold medal icon.svg

Gymnastics (trampoline) pictogram.svg Trambolin[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Seriler Final
Skor Sıra Skor Sıra
Aleksander Rusakov Bireysel 69.90 6 38.50 7
Dmitri Uşakov Bireysel 71.50 3 38.80 6

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Seriler Final
Skor Sıra Skor Sıra
Natalia Çernova Bireysel 63.00 11 Bu aşamaya geçemedi
İrina Karavaeva Bireysel 66.40 2 36.20 5

Judo pictogram.svg Judo[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Ön eleme Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final İlk repesaj
turu
Repesaj
çeyrek finali
Repesaj
yarı finali
Bronz madalya
maçı
Sıra
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Ruslan Kişmakov −60 kg  Khousrof (YEM)
G 0200 / 0000
 Liu (CHN)
G 0100 / 0000
 Dragin (FRA)
M 0000 / 0002
Bu aşamaya geçemedi  Yekutiel (ISR)
M 0000 / 0001
Bu aşamaya geçemedi
Alim Gadanov −66 kg  Gasimov (AZE)
G 0120 / 0101
 Ungvari (HUN)
G 0011 / 0002
 Darbelet (FRA)
M 0010 / 1010
Bu aşamaya geçemedi  Mehmedovic (CAN)
G 1000 / 0000
 Casale (ITA)
G 1002 / 0010
 Arencibia (CUB)
M 0001 / 0010
5
Salamu Mezhidov −73 kg  Bilodid (UKR)
M 0000 / 1000
Bu aşamaya geçemedi
Alibek Başkaev −81 kg  Attaf (MAR)
M 0001 / 1000
Bu aşamaya geçemedi
İvan Perşin −90 kg  Trezise (RSA)
G 1000 / 0000
 Rosati (ARG)
G 1000 / 0000
 Kazusenok (BLR)
G 1010 / 0000
 Tsirekidze (GEO)
M 0000 / 1002
Bu aşamaya geçemedi  Aschwanden (SUI)
M 0020 / 1000
5
Ruslan Gasymov −100 kg  Behrla (GER)
M 0001 / 1100
Bu aşamaya geçemedi
Tamerlan Tmenov +100 kg  van der Geest (NED)
G 0101 / 0000
 Pan (CHN)
G 0200 / 0000
 Ishii (JPN)
M 0000 / 1100
Bu aşamaya geçemedi  Bianchessi (ITA)
G 0010 / 0000
 Roudaki (IRI)
M 0001 / 1010
Bu aşamaya geçemedi 7

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Ön eleme Son 32 Son 16 Çeyrek final Yarı final Final İlk repesaj
turu
Repesaj
çeyrek finali
Repesaj
yarı finali
Bronz madalya
maçı
Sıra
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Ludmila Bogdanova −48 kg  Bermoy (CUB)
M 0001 / 0010
Bu aşamaya geçemedi  Miranda (ECU)
G 1000 / 0010
 Baschin (GER)
G 0001 / 0000
 Hormigo (POR)
G 0100 / 0001
 Tani (JPN)
M 0000 / 0001
5
Anna Kharitonova −52 kg  Monteiro (POR)
M 0000 / 0211
Bu aşamaya geçemedi
Vera Koval −63 kg  Willeboordse (NED)
M 0010 / 0012
Bu aşamaya geçemedi
Yulia Kuzina −70 kg  Meszaros (HUN)
M 0002/ 0010
Bu aşamaya geçemedi
Vera Moskalyuk −78 kg  San Miguel (ESP)
M 0000/ 0002
Bu aşamaya geçemedi  Silva (BRA)
M 0000/ 0021
Bu aşamaya geçemedi
Tea Donguzaşvili +78 kg  Tong (CHN)
M 0000/ 1000
Bu aşamaya geçemedi  Prokof'yeva (UKR)
G 0100/ 0000
 Kim (KOR)
M 0000/ 1000
Bu aşamaya geçemedi

Kano[değiştir | kaynağı değiştir]

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Durgun su[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Seriler Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Maksim Opalev C-1 500 m 1:47.849 1 1:47.140 Gold medal icon.svg
Viktor Melantiev C-1 1000 m 4:03.316 5 4:02.854 4 Bu aşamaya geçemedi
Aleksandr Kostoglod
Sergey Ulegin
C-2 500 m 1:41.241 2 1:41.282 Silver medal icon.svg
C-2 1000 m 3:41.291 3 3:44.669 8
Anton Ryakhov K-1 500 m 1:37.666 2 1:42.968 2 1:38.187 5
K-1 1000 m 3:38.381 4 3:37.017 5 Bu aşamaya geçemedi
Ilya Medvedev
Yevgeny Salakhov
Anton Vasilev
Konstantin Vishnyakov
K-4 1000 m 2:59.518 4 3:00.459 1 3:00.654 8

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Seriler Yarı final Final
Derece Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Yuliana Salakhova K-1 500 m 1:51.628 5 1:53.603 2 1:53.973 9

Canoeing (slalom) pictogram.svg Slalom[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Ön eleme Yarı final Final Toplam Sıra
1. Geçiş Sıra 2. Geçiş Sıra Toplam Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Aleksander Lipatov C-1 87.65 5 90.51 11 178.16 9 TA 94.16 10 Bu aşamaya geçemedi 10
Mikhail Kuznetsov
Dmitry Larionov
C-2 98.43 7 97.65 6 196.08 6 TA 98.57 4 TA 98.80 4 197.37 Bronze medal icon.svg

Kadınlar

Sporcu Etkinlik Ön eleme Yarı final Final Toplam Sıra
1. Geçiş Sıra 2. Geçiş Sıra Toplam Sıra Derece Sıra Derece Sıra
Aleksandra Perova K-1 93.41 2 166.04 21 259.45 18 Bu aşamaya geçemedi 18

Rowing pictogram.svg Kürek[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu(lar) Etkinlik Seriler Repesaj Yarı final Final
Zaman Sıra Zaman Sıra Zaman Sıra Zaman Sıra
Aleksander Kornilov
Aleksei Svirin
İki çifte 6:44.46 4 R 6:23.52 1 TA 6:27.75 5 6:49.84 B Finali
5
Sergei Fedorovtsev
Nikita Morgachev
Igor Salov
Nikolai Spinev
Dört çifte 5:39.18 3 5:59.56 5 5:46.17 B Finali
1

Kadınlar

Sporcu(lar) Etkinlik Seriler Repesaj Yarı final Final
Zaman Sıra Zaman Sıra Zaman Sıra Zaman Sıra
Oksana Dorodnova
Julia Kalinovskaya
Julia Levina
Larisa Merk
Dört çifte 6:26.21 4 R 6:51.14 5 6:28.10 B Finali
1

Table tennis pictogram.svg Masa tenisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Sporcu Etkinlik Ön eleme turu 1. tur 2. tur 3. tur 4. tur Çeyrek final Yarı final Final
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Rakip
Skor
Fedor Kuzmin Tekler  Bobocica (ITA)
M 1-4
Bu aşamaya geçemedi
Alexei Smirnov Tekler  Doan (VIE)
G 4-1
 Kan (JPN) (15)
M 1-4
Bu aşamaya geçemedi