2008 Yaz Olimpiyatları'nda Zimbabve

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Madalya kazananlar[değiştir | kaynağı değiştir]

2008 Yaz Olimpiyatları'nda Zimbabve adına yarışan sporcular, branşları ve aldığı sonuçlar.

Madalya İsim Branş Kategori
11 Altın Kirsty Coventry Yüzme Kadınlar 200 metre Sırtüstü
22 Gümüş Kirsty Coventry Yüzme Kadınlar 400 metre Bireysel karışık
22 Gümüş Kirsty Coventry Yüzme Kadınlar 100 metre Sırtüstü
22 Gümüş Kirsty Coventry Yüzme Kadınlar 200 metre bireysel karışık

Atletizm[değiştir | kaynağı değiştir]

Atlet Kategori Tur 1 Tur 2 Yarı Final Final
Sonuç Sıralama Sonuç Sıralama Sonuç Sıralama Sonuç Sıralama
Ngonidzashe Makusha Erkekler Yüksek Atlama 8.14m 5 Q 8.19m 4
Brian Dzingai Erkekler 200 m 20.25 1 Q 20.23 1 Q 20.17 2 Q 20.22 4
Lewis Banda Erkekler 400m 46.76 6
Young Talkmore Nyongani Erkekler 400m 45.89 6
Cuthbert Nyasango Erkekler 10000m DNF
Mike Fokoroni Erkekler Marathon 2:13:17 11
Tabitha Tsatsa Kadınlar Marathon 2:37:10 49

Bisiklet[değiştir | kaynağı değiştir]

Dağ Bisikleti[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Atlet Kategori Zaman Sıralama
Antipas Kwari Cross-Country -6 tur 48

Kürek Çekme[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlar

Atlet(ler) Kategori Eleme Çeyrekfinal Yarıfinal Final
Zaman Sıralama Zaman Sıralama Zaman Sıralama Zaman Sıralama
Elana Hill Tek Kürek 8:35:53 3 Q 8:20:84 6 S C/D C/D Yarıfinal
8:34:27
6 F E E Final
8:09:94
25

Yüzme[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlar

Atlet Kategori Eleme Yarıfinal Final
Sonuç Sıralama Sonuç Sıralama Sonuç Sıralama
Kirsty Coventry 100 m Sırtüstü 59.00 OR 1 Q 58.77 WR 1 Q 59.19 22 Gümüş
200 m Sırtüstü 2:06.76 OR 1 Q 2:07.76 1 Q 2:05.24 WR 11 Altın
200 m Bireysel Karışık 2:12.18 3 Q 2:09.53 OR 1 Q 2:08.59 AF 22 Gümüş
400 m Bireysel Karışık 4:36:43 7 Q 4:29.89 AF 22 Gümüş
Heather Brand 100 m Kelebek 1:01.39 42

Tenis[değiştir | kaynağı değiştir]

Kadınlar

Atlet Kategori Tur of 64 Tur of 32 Tur of 16 Çeyrekfinal Yarıfinal Final
Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sonuç Sıralama
Cara Black Tek Bayanlar Janković|SRB|
3-6 3-6

Triatlon[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler

Atlet Kategori Yüzme Bisiklet Yürüyüş Toplam Sıralama
Chris Felgate Bireysel 18:21 59:00 36:09 1:54:31.61 42