2008 Yaz Olimpiyatları'nda Angola

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2008 Yaz Olimpiyatları'nda Angola adına yarışan sporcular,branşları ve aldığı sonuçlar aşağıda listelenmiştir.

Athletics pictogram.svg Atletizm[değiştir | kaynağı değiştir]

Toplam sporcu - 1
Atlet Etkinlik Eleme Final Sıralama
Zaman Sıralama Zaman Sıralama Zaman Sıralama
João N'Tyamba Erkekler maraton Sıralamaya giremedi.

Basketball pictogram.svg Basketbol[değiştir | kaynağı değiştir]

Toplam sporcu - 12
Erkekler takımı

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Grup maçları

Takım O G M A Y Av. P
 ABD 5 5 0 515 354 +161 10
 İspanya 5 4 1 418 369 +49 9
 Yunanistan 5 3 2 415 375 +40 8
 Çin 5 2 3 366 400 -34 7
 Almanya 5 1 4 330 390 -60 6
 Angola 5 0 5 321 477 -156 5
10 Ağustos
11:15
Game 8 Almanya  95 - 66  Angola Wukesong Indoor Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11,083
Hakemler: Romualdas Brazauskas (Lithuania)
Periyot sonuçları: 25–21, 29–13, 24–18, 17–14
Sayı: Kaman 24
Rib: Jagla 11
Asist: Hamann 4
Sayı: Mingas 24
Rib: Gomes 8
Asist: Cipriano 2

12 Ağustos
20:00
Game 23 Angola  76 - 97  ABD Wukesong Indoor Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11,083
Hakemler: Pablo Estevez (Argentina)
Periyot sonuçları: 18–29, 19–26, 16–26, 23–16
Sayı: Morais 24
Rib: Gomes 8
Asist: Costa, Ambrosio 2
Sayı: Wade 19
Rib: Anthony 6
Asist: James 5

14 Ağustos
14:30
Game 33 Angola  68 - 85  Çin Wukesong Indoor Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11,086
Hakemler: Carl Jungebrand (Finland)
Periyot sonuçları: 15–28, 27–16, 9–21, 17–20
Sayı: Gomes 17
Rib: Mingas 5
Asist: Gomes 3
Sayı: Yao 30
Rib: Yi 11
Asist: Zhu, Li 3

16 Ağustos
09:00
Game 43 Yunanistan  102 - 61  Angola Wukesong Indoor Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11,083
Hakemler: José Carrion (Puerto Rico)
Periyot sonuçları: 12–11, 31–17, 38–14, 21–19
Sayı: Bourousis 22
Rib: Glyniadakis, Fotsis 7
Asist: Fotsis 5
Sayı: Mingas 25
Rib: Geronimo 7
Asist: Costa 4

18 Ağustos
16:45
Game 58 Angola  50 - 98  İspanya Wukesong Indoor Stadyumu, Pekin
Seyirci: 11,083
Hakemler: Eddie Rush (United States)
Periyot sonuçları: 23–15, 7–25, 11–31, 9–27
Sayı: Mingas 10
Rib: Mingas, Ambrosio 5
Asist: Costa 5
Sayı: P. Gasol 31
Rib: P. Gasol 9
Asist: Rodríguez, Rubio 5

Kano[değiştir | kaynağı değiştir]

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Durgun Su Sürat[değiştir | kaynağı değiştir]

Sporcu Etkinlik Zaman/Sıralama Yarıfinal Final
Zaman Sıralama Zaman Sıralama Zaman Sıralama
Fortunato Luis Pacavira Erkekler C-1 500 m 2:13.265 8 Sıralamaya giremedi.
Erkekler C-1 1000 m 4:39.538 7 QS 4:40.697 9 Sıralamaya giremedi.

Handball pictogram.svg Hentbol[değiştir | kaynağı değiştir]

Toplam sporcu - 14
Kadınlar takımı

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Grup maçları
Takım O G M A Y Av.
 Norveç 5 5 0 0 154 106 +48 10
 Romanya 5 4 0 1 150 112 +38 8
 Çin 5 2 0 3 122 135 -13 4
 Fransa 5 2 0 3 121 128 -7 4
 Kazakistan 5 1 1 3 109 137 -28 3
 Angola 5 0 1 4 109 147 -38 1
9 Ağustos
09:00
Şablon:Hbk-rt 32–21  Angola Olimpik Spor Merkezi
Hakem: Chernega (RUS), Poladenko (RUS)
Herbrecht 8 (Report) Bengue, De Almeida 5

11 Ağustos
14:00
Şablon:Hbk-rt 17–31  Norveç Olimpik Spor Merkezi
Hakem: Liu S (CHN), Liu F (CHN)
De Almeida 5 (Report) Riegelhuth 6

13 Ağustos
15:45
Şablon:Hbk-rt 32–24  Angola Olimpik Spor Merkezi
Hakem: Canbro (SWE), Claesson (SWE)
Liu 7 (Report) De Almeida 8

15 Ağustos
15:45
Şablon:Hbk-rt 28–23  Angola Olimpik Spor Merkezi
Hakem: Aires Menezes (BRA), Aparecido Pinto (BRA)
Maier 7 (Report) De Almeida 8

17 Ağustos
10:45
Şablon:Hbk-rt 24–24  Kazakistan Olimpik Spor Merkezi
Hakem: Din (ROU), Dinu (ROU)
Bengue 6 (Report) Ajiderskaya, Kubrina, Portova 5

Swimming pictogram.svg Yüzme[değiştir | kaynağı değiştir]

Atlet Etkinlik Zaman/Sıralama Yarıfinal Final
Zaman Sıralama Zaman Sıralama Zaman Sıralama
Joao Luis Cardoso Matias Erkekler 100 m kelebek 57.06 63 Sıralamaya giremedi.
Ana Crysna da Silva Romero Kadınlar 50 m serbest 29.06 65 Sıralamaya giremedi.

Voleybol[değiştir | kaynağı değiştir]

Volleyball (beach) pictogram.svg Plaj Voleybolu[değiştir | kaynağı değiştir]

Toplam sporcu - 2

Erkekler

Sporcu Etkinlik Ön eleme turu Std. Tur 16 Çeyrekfinal Yarıfinal Final
Rekabet
Skor
Rekabet
Skor
Rekabet
Skor
Rekabet
Skor
Rekabet
Skor
Emanuel Fernandes
Morais Abreu
Çiftler  Ricardo - Emanuel (BRA)
L 0 - 2 (8-21, 13-21)
 Schacht - Slack (AUS)
L 0 - 2 (15-21, 9-21)
 Geor - Gia (GEO)
L 0 - 2 (14-21, 13-21)
4 Sıralamaya giremedi.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]