Şablon tartışma:Film festivalleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Sinema (Şablon-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu şablon, Vikipedi'deki Sinema maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Sinema kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Şablon  Bu şablon için herhangi bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur.
 Orta  Bu şablon Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

FIAPF dışındaki festivaller[kaynağı değiştir]

  • Merhaba herkese, Vikipedi'de yeni yeni aktif olmaya başladığım ve ilk heyecanla yaptığım FIAPF dışındaki festivalleri ekleme işine şu noktada baktığımda kötü bir iş olarak görüyorum. Bu listenin sonu gelmez. Ben diyorum ki bu şablonu eski haline döndürelim ve sadece FIAPF tarafından akreditasyonu sağlanmış festivalleri yazalım. Diğerlerini de gerekli görürsek yeni bir şablon haline getirelim. Misal; "Türkiye'deki film festivalleri" gibi. Ne dersiniz? --Pragdonmesaj 13:01, 7 Ocak 2018 (UTC)
"FIAPF tarafından akreditasyonu sağlanmış festivaller" kaç tane var ki? --Ahmet Turhan (mesaj) 13:08, 7 Ocak 2018 (UTC)
en:Template:Film festivals şuradan takip edilebilir Ahmet hocam. Her yıl güncellenmekte bu liste. Dünya genelinde "önemli"/"büyük" diye tabir edilen festivaller oluyor genelde. --Pragdonmesaj 13:11, 7 Ocak 2018 (UTC)
  • Şablon adı "film festivalleri" ise "film festivalleri" yer almalı; ancak bu tip ucu çok açık şablonların olmaması gerektiğini burada dile getirmiştim. Yok eğer bahsedilen şekilde bir sınırlandırma yapılacaksa -ki bence uygunu budur- şablon adı da değişmeli.--RapsarEfendim? 21:14, 7 Ocak 2018 (UTC)
Sesli düşünüyorum; kayda değer olan festivaller eklenirse sonlu olacaktır ama bunu nasıl belirteceğiz? Bu şablon anladığım kadarıyla tüm dünyadaki festivaller arasında bir köprü. O kadar büyük bir gruplandırmaya gerek var mı? Zannımca yok. Gruplandırmayı belirleyerek (kıta, ülke vs.) de aynı işlevi görülebilir sanırım... chanseyMesajYaz 21:46, 7 Ocak 2018 (UTC)
"Futbol ligleri" yerine "UEFA üyesi birinci seviye futbol ligleri" daha faydalı. Dolaşım şablonunun amacı kullanıcılara fayda sağlamak, listeleme yapmak değil. "Futbolcular" şablonu da oluşturulabilir ve on binlerce futbolcu yer alabilir, "Galatasaray kadrosu" da.--RapsarEfendim? 21:53, 7 Ocak 2018 (UTC)
Elbette listeleme yapmak değil; adı üzerinde dolaşımı kolaylaştırmak. Evet o şekilde bir gruplandırma faydalı olacaktır. İşin bileni @Pragdon; ne tarz bir gruplandırma düşünüyorsun açıklar mısın? chanseyMesajYaz 22:12, 7 Ocak 2018 (UTC)
  • Şablonu, FIAPF festivalleri ile (eskiden olduğu gibi) sınırlayacaksak "FIAPF festivalleri" veya "FIAPF film festivalleri" başlığına taşıyabiliriz tabi ki. Tartışmayı başlatırken senin buradaki görüşlerin gelmişti zaten aklıma @Rapsar.
@Chansey şöyle ki; şablonu FIAPF ile sınırlandırmayı düşünüyorum. Buna bağlı olarak şablon ismini "FIAPF festivalleri" veya "FIAPF film festivalleri" adına taşıyacağız. Diğerlerini de ya kıta veya ülkeleri baz alıp ayırırız diye düşündüm. Onlara gerek yok dersek silebiliriz de tabi. --Pragdonmesaj 07:16, 8 Ocak 2018 (UTC)
Mantıklı @Pragdon. Diğerleri in ülke bazında bir sınırlama yapılabilir. chanseyMesajYaz 07:20, 8 Ocak 2018 (UTC)