İçeriğe atla

Abdülhey Çoban: Revizyonlar arasındaki fark

düzenleme özeti yok
[kontrol edilmiş revizyon][kontrol edilmiş revizyon]
Değişiklik özeti yok
KGT adı verilen çok gizli bir istihbarat örgütünün mensubudur. Doğu Eşrefoğlu ve Aslan Akbey tarafından yetiştirilerek göreve getirilmiştir. Adı Arapça olup asıl hali ''"Abd el-Hayy"''dır ve ''"Diri olanın/Can verenin (el-Hayy) kulu"'' anlamına gelir.
 
Bir zaman sonra [[Polat Alemdar]] isimli KGT ajanı olup mafya oluşumunun içine sızan bu adamı korumakla yükümlü olduğu son görevi verilmiştir. Görev gereği Polat Alemdar'ın karşısına çöpçü kılığında çıkmıştır. Ve bu olaydan sonra [[Polat Alemdar]] ve Abdülhey çok iyi iki dost olmuşlar. Bir keresinde aralarına girip sonradan taraf değiştirmiş olan Hakan ve Amerika ajanları tarafından işkence altında sorguya çekilmiş (Kurtlar Vadisi Pusu 18. Bölüm), başka bir keresinde de Aron Feller tarafından beynine ilaç verilerek hafıza kaybına uğrayıp Hakan'ın da hizmet ettiği İskender Büyük'e hizmet etmiştir. Ama sonra [[Polat Alemdar]], hafızasını geri getirtmeyi başarmıştır. Ayrıca Abdülhey (Zülfü Yüksel) ekibin sessiz elemanlarından biridir, operasyonlarda tedbirlidir. Mantık yürüterek hareket eder, duygularını pek belli etmez ve [[Memati Baş]]'ın ölümünden sonra [[Polat Alemdar]]'ın Sağsağ kolu olmuştur. [[Polat Alemdar]]'ın sırrı bildiği için infaz edilip öldüğünü sanmaktadır ve bu yüzden büyük bir bunalıma girmiştir. Ancak [[Polat Alemdar]] ölmemiştir.<ref name=":0">http://www.turkiyegazetesi.com.tr/editorunsectikleri/155324.aspx</ref>
 
Yeni aksaçlı olan [[Polat Alemdar]] Abdülhey'i naip olarak görevlendirir ve bir süre sonra Abdülhey'in karşısına çıkar. Abdülhey, yaşadığını saklayan Polat'a kızgındır ve tekliflerini kabul etmez.<ref name=":0" /> Sonradan barışıp ekibe geri dönmüştür. Abdülhey, İhtiyarlar ve KGT'deki tüm görevlerini bırakıp kendine yeni bir hayat kurmak istemektedir. Ama daha sonradan yaptığından pişman olmuştur ve tekrar Polat'ın yanına dönmüştür.
7.221

düzenleme