Vikiproje:Kocaeli/sol pano

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Vikiproje Kocaeli[kaynağı değiştir]

Vikiproje Kocaeli sayfasına hoşgeldiniz!

Bu Vikiproje, Kocaeli ile ilgili tüm maddeleri oluşturmak, düzenlemek ve geliştirmek için kurulmuştur.

Kapsam[kaynağı değiştir]

Kocaeli ile ilgili tarih, kültür, coğrafya, iklim, eğitim, ekonomi, toplumsal yapı, yerleşim yerleri, spor, bilim, sanat, teknoloji, siyaset vb. alanlarındaki maddeler bu Vikiproje'nin kapsamına girer.

Madde listesi

Kocaeli ile ilgili oluşturulmayı bekleyen maddeleri listeledik. Bu maddeleri oluşturarak çalışmaya başlayabilirsiniz: Madde listesi . Siz de Kocaeli konuları kapsamında oluşturulması gereken maddeleri bu listeye ekleyebilirsiniz.

Kaynaklar

Maddeleri oluştururken basılı, güvenilir kaynaklara ihtiyacınız var. Kocaeli ile ilgili bazı kaynaklara buradan ulaşabilirsiniz. Proje kapsamında Commons'a yüklenen görselleri WikiProject Kocaeli kategorisi altından ulaşılabilir.

Nasıl katkı yapabilirsiniz?[kaynağı değiştir]

Her türlü katkı değerli! Türkiye'nin bu şehrinin Vikipedi projesi katkılarınızı bekliyor!

  • Kocaeli ile ilgili maddeler ve kategoriler oluşturabilirsiniz.
  • Wiki Commons üzerinden Vikiproje Kocaeli Görseller Bölümü'ne Kocaeli ile ilgili görsel ekleyip topluluğumuza ve projeye katkıda bulunabilirsiniz.
  • Belirli periyotlarla güncellenen İş Birliği Projelerine katılabilirsiniz.
  • Kocaeli ile ilgili maddelerin tartışma sayfalarına {{VikiProje |Proje = Kocaeli |Sınıf = |Önem = }} şablonu koyarak değerlendirme yapabilirsiniz.
  • Tüm bunları yaparken katkılarınızın Kocaeli ile ilgili olmasına dikkat ediniz.

Buraya Dikkat!:

Duyurular[kaynağı değiştir]

  • Vikiproje Kocaeli şu anda yapım aşamasında olup, yoğun ilgi ve desteğinize ihtiyaç duymaktadır.
  • Vikiproje Kocaeli kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye işbirliği çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar arasında ilgili proje kapsamında Vikipedi maddelerinin geliştirilmesi için eğitimler, Vikimaratonlar düzenlemek gibi etkinlikler yer almakla birlikte, belediye kendi arşivinden görsel materyallerle projeyi desteklemektedir. Projeye katkı sunabilecek işbirliklerinin genişletilmesi yönünde katkı vermek isterseniz proje sorumluları ile iletişime geçebilirsiniz.

Katılımcılar[kaynağı değiştir]

Bu liste Vikiproje Kocaeli'ne dahil olan Vikipedistleri gösterir. Üyeler kısmında değiştire basıp listeye isminizi ekleyerek ({{kullanıcı|kullanıcı adınız}}) katılabilirsiniz. Eğer isterseniz kullanıcı sayfanıza da {{Kullanıcı VP Kocaeli}} şablonunu ekleyebilirsiniz.

Üyeler[kaynağı değiştir]

Proje ile ilgili son değişiklikler[kaynağı değiştir]

* Madde listesi buradadır. Kocaeli konuları kapsamına giren maddeleri bu listeye ekleyebilirsiniz. Ayrıca Kocaeli ile ilgili kaynaklara buradan ulaşabilirsiniz.
Eğitim katılımcıları


Kısaltmalar listesi:
V
Vikiveri değişikliği
g
ORES'in etiketlediği değişiklik
Y
Yeni sayfa
k
Küçük değişiklik
b
Bot değişikliği
(±123)
Bayt cinsinden sayfa boyutu değişikliği
Geçici olarak izlenen sayfa

18 Nisan 2021

17 Nisan 2021

14 Nisan 2021