Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Aykut Elmas

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 19.59, 20 Ocak 2021 (UTC)

Aykut Elmas[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 16 saat ve 12 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Madde bence kayda değer değil. 3 milyon aboneye sahip olan Burak Oyunda maddesi bile M6 dolayısı ile silinirken sadece 1 milyon abonesi olan bir adamın nasıl maddesi oluyor? Neyse baktığımda bir kaç filmde oynamış. Bu onu kayda değer yapar mı bilmiyorum. Sizin görüşlerinizi de almak istiyorum. Yani, kayda değer değil bence. hulusi bey hadi bana mesaj yaz 16.00, 13 Ocak 2021 (UTC)

Silinsin Silinsin VP:KD (kişi) yönergesindeki Eğlence sanatçıları kısmında şu kriterler belirtilmiş;
Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar: Görünüşe göre 3 farklı filmde oynamış. Nasıl Yani (2016) ve Kayıt Dışı (2020) filmlerinin kendi Vikipedi sayfaları yok, bu yüzden kayda değer olmadıklarını varsayıyorum. Sihirbazlık Okulunda Bir Türk filminde ise önemli bir rolü sanırsam yok, filmin maddesinin oyuncular kısmında Aykut Elmas ismi verilmemiş ve ben filmde önemli bir rolü olduğuna dair bir kaynak bulamadım.
Geniş veya önemli bir hayran kitlesi olanlar: Hakkında Vikipedi maddesi oluşturmaya yetecek kadar büyük bir kitleye sahip olduğunu sanmıyorum. Yukarıda verilen Burak Oyunda örneği bu konuda yardımcı olabilir.
Belli bir eğlence türünde kendine has, çok üretken veya yenilikçi katkılar yapmış olanlar: Vine'da çektiği ve fenomen olmasını sağlayan videoların, eğer anlatılmak isteneni yanlış anlamadıysam bu kategoriye girdiğini sanmıyorum. ---ǿtura Flag of Turkey.svg 13.23, 13 Ocak 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin sayın Saotura'ya katılıyorum. Diyot 15.22, 13 Ocak 2021 (UTC)
  • Kalsın Kalsın Kaynakların yeterli olduğunu ve KD olduğunu düşünüyorum. --Jelican9💬 16.58, 13 Ocak 2021 (UTC)
  • "3 milyon aboneye sahip olan Burak Oyunda maddesi bile M6 dolayısı ile silinirken sadece 1 milyon abonesi olan bir adamın nasıl maddesi oluyor?" diye bir SAS gerekçesi olamaz, bunu not düşelim. Burak Oyunda maddesi de malum M6 ile silinmedi, SAS'ı burada. O maddenin KD olmayıp bunun olmadı pekâlâ mümkün. VP:KİŞİ kriterleri ise genel kayda değerlik kriteriyle birlikte vardır, dolayısıyla sırf VP:KİŞİ'den yorumlamak yerine mutlaka kaynak taraması lazım. İlgi alanıma giren bir konu değil pek, onu da ilgili arkadaşlara bırakıyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02.08, 14 Ocak 2021 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş SAS gerekçelerinde böyle örnek vermek, karşılaştırma yapmak yasak mı? Ben sadece bu adamın bile maddesi yok bunun nasıl oluyor demiştim. SAS larda böyle yapmak yasak mı? Bilgilendirir misiniz beni? hulusi bey hadi bana mesaj at 08.49, 14 Ocak 2021 (UTC)
  • Silinsin Silinsin Bulabildiğim kadarıyla kayda değerliğini kanıtlayacak bağımsız kaynaklar yok. ‒ToprakM  17.42, 16 Ocak 2021 (UTC)
O zaman bende görüşümü bildireyim. Silinsin Silinsin hulusi bey hadi bana mesaj at 17.52, 16 Ocak 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.