Vikipedi:Seçkin madde adayları/Peyami Safa

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Bu, bir seçkin madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.
Bu maddenin "seçkin madde" statüsüne alınması konusunda, Vikipedi topluluğunca fikir birliğine varılamamıştır.--Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 12.09, 1 Ağustos 2018 (UTC)

Peyami Safa[kaynağı değiştir]

Geniş çaplı olarak ele alınıp kırmızılıklar giderildi. İlerleyen dönemlerde birkaç illüstrasyon düzenlemesi de eklenip görsellik artırılacak. Topluluğun değerlendirmesine sunuyorum.--Kingbjelica (mesaj) 13:51, 10 Nisan 2017 (UTC)

  • Yorum Yorum Emeği geçenlerin emeğine sağlık. Henüz okumadım ama oldukça doyurucu gözüküyor. İlk dikkatimi çeken şey, eserleri başlığındaki tablo oldu. Genel standart düzende tablo kullanmıyoruz bu kısımlarda. Bunları normal liste yapıp, sütunlara ayırabiliriz standartlaştırma adına. Ayrıca kaynak gösterimi de Şablon:Sfn kullanılarak düzenlenmeli. Okumayı daha sonra yapıp detaylı görüşlerimi paylaşacağım.--RapsarEfendim? 02:59, 9 Mayıs 2017 (UTC)
  • Girişte biraz daha kronolojik düzen işlense daha iyi olacağı kanaatindeyim. İlk paragraf genel olarak önemi mesela, orada Cingöz Recai'den bahsedilmeli mi? Sanmıyorum. Dergiler çıkardığı bahsedilebilir ama kabaca, detayına bir alt paragrafta, kronolojik sıra izlenerek girilse (ağabeyiyle falanca dergiyi çıkarması detayına) daha uygun diye düşünüyorum. Keza üçüncü paragrafa "Küçük yaşta başladığı yazın hayatını ölümüne kadar sürdürdü" cümlesiyle başlanıyor, bu kısım da kronolojik sıra izlenerek ikinci paragrafta kendine yer bulabilir. Son paragraf, yani temel olarak etkilerini yansıtması hedeflenen paragraf bir tık daha geliştirilebilir bana kalırsa. Orada spesifik olarak MEB'in listesinden ve uyarlamalardan bahsedilmiş. Etkileri başlığına da baktım bu vesileyle. Kimleri etkilediği orada belirtilmemiş (başka yerde yazmışsa kusura bakmayın, maddeyi hâlâ okumadım). İlla ki bir şekilde Safa etkisinde kalan isimler vardır. Bunların kendi söylemleri ya da üçüncül kaynaklarda geçen ifadeler bulunup eklenirse oldukça güzel olacaktır bana kalırsa (kayda değer kişileri alalım elbette). Birçok dergi ismi geçiyor maddede, bunların çoğu sırf bu madde için açılmış, birçoğuna da bağlantı verilmemiş. Kayda değer olup olmadıkları şu an meçhul olduğundan bağlantı olmaması doğru olan tabi ama kayda değer olduğunu düşündükleriniz var mı? Varsa eğer bağlantı verelim, açılışlarını hep beraber de gerçekleştiririz.--RapsarEfendim? 04:55, 10 Mayıs 2017 (UTC)
Olabilir, ilgilenirim ama erişim engelinin kalkması gerekiyor. Bu yavaşlıkla -ki ağırlıklı olarak kullandığım bilgisayarda vpn bile işlemiyor- biraz zor.--Kingbjelica (mesaj) 13:11, 27 Temmuz 2017 (UTC)
  • Destek Destek Gözüme çarpan bazı ufak hataları düzelttim. Son derece güzel, akıcı, doyurucu bir madde olmuş. Uzunluğu biraz yoruyor (doğal olarak bazı yerlerde bilgi tekrarları da var) fakat genel olarak yazarla ilgili insanın aklına gelebilecek neredeyse her şeyi muğlak bir nokta bırakmadan açıklıyor. Sadece o aşağıdaki mavi tablo kafamı karıştırdı, eserler bir tabloda aynı hizada verilince sanki aralarında bir ilişki varmış gibi görünüyor. Ayrılması kesinlikle yerinde olur. Elinize sağlık. --♪♫Berkay0652|ileti 14:36, 27 Temmuz 2017 (UTC)
  • Adaylık aylardır aktif değil, güncel durumu sormak açısından @Kingbjelica'ya seslenelim bir. Yapılan yorumlar doğrultusunda çalışma yapılmasını gerekli görüyor musunuz, görüyorsanız maddeyi elden geçirme fırsatınız olacak mı? --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.09, 20 Şubat 2018 (UTC)
Yukarıda Vikipedi engelinin sürekli olarak kullandığım bilgisayarları etkilediğini yazmış olmalıydım. Elbette gerekli düzenlemeler yapılacak fakat erken bir tarihte değil, önümüzdeki aylarda. Artık daha az vaktim var, adaylığın bu şekilde kalmasında sorun görmüyorum. Kolay gelsin.--Kingbjelica (mesaj)
  • Karşı Karşı Yukarıda bahsedilen noktalarla alakalı herhangi bir tepki gel(e)memiş. Bunun gerekçesi de bu lanet engellenme olayı, anlayabiliyorum. Bu durumda, şu an için seçkin madde olmasına olumlu bakamıyorum dolayısıyla. Adaylık sonlandırılır mı bilemiyorum, sonlandırılırsa madde üzerinde çalışmalar yapıldıktan sonra bir daha aday gösterilmesinin önünde engel yok. Sonlandırılmazsa da adaylık devam ederken tartışmalarımız da devam eder ve ortak paydalarda buluşur herkes.--RapsarEfendim? 20.37, 7 Mart 2018 (UTC)
Madde üzerinde çalışma iradesi mevcut olduğundan adaylığı kısa vadede sonlandırmayacağım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 18.33, 9 Mart 2018 (UTC)
Ağustos ayında başlayacağım, planım o şekilde.--Kingbjelica (mesaj) 02.04, 3 Temmuz 2018 (UTC)
  • @Seksen iki yüz kırk beş otomatik şablonların kaldırılması ve yoğun bir döneme girmem nedeniyle çalışma yapmayacağım. Daha az aktif olacağım için tartışmayı kapatabilirsiniz. Kolaylıklar.--Kingbjelica (mesaj) 21.15, 26 Temmuz 2018 (UTC)
Bu, bir seçkin madde adaylığının arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayın. Konuyla ilgili yorumlarınızı maddenin tartışma sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu sayfada herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır.