Titanfall 2

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Titanfall 2
Titanfall 2 oyununun logosu
GeliştiriciRespawn Entertainment
YayımcıElectronic Arts
YönetmenSteve Fukuda
YapımcıDrew McCoy
Tasarımcılar
  • Todd Alderman
  • Mackey McCandlish
ProgramcıRichard A. Baker
SanatçıJoel Emslie
Senaristler
  • Steve Fukuda
  • Jesse Stern
BesteciStephen Barton
MotorSource
Platformlar
Çıkış28 Ekim 2016
TürBirinci şahıs nişancı
ModTek oyunculu oyun
co-op mode Bunu Vikiveri'de düzenleyin

Titanfall 2, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı video oyunu dur. 2014'te çıkan Titanfall 'un devamı olan oyun, 28 Ekim 2016'da Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için dünya çapında piyasaya sürüldü. Titanfall 2'de oyuncular mekha tarzı dış iskeletleri olan Titanları ile çevik olan ve duvardan koşmaya, gizlemeye kadar çeşitli becerilerle donatılmış pilotları kontrol ediyorlar. Bir bilimkurgu evreninde yer alan tek oyuncu modu, akıl hocası öldürüldükten sonra akıl hocasının Titan'ı BT-7274 ile bağlanan Frontier Militia'dan bir tüfekçi olan Jack Cooper'ın hikâyesini anlatıyor. Birlikte, Yıldızlararası Üretim Şirketi'nin (IMC) Militia gezegeni olan Harmony'i yok etmekle tehdit eden bir süper silah başlatmasını durdurmak için bir maceraya giriştiler.

Oyunun iki yıllık geliştirme süreci 2014'ün ortalarında başladı. Oyuna tek oyuncu modunu ekleme kararı geldi çünkü takım oyunun oyuncu kitlesini genişletmek istedi. Farklı fikirler ve prototipler geliştirdiler ve bunları tek bir tutarlı mod oluşturmak için entegre ettiler. Gargantia on the Verdurous Planet ve arkadaş polis filmlerinin yanı sıra Half-Life video oyunu, oyunun tek oyunculu moduna ve anlatımına ilham verdi. Ekip ayrıca ilerleme sistemini elden geçirdi ve oyunu daha adil hale getirmek için çok oyunculu modda ince değişiklikler yaptı. Valve'in Source motoru oyuna güç veriyor. Stephen Barton oyunun müziğini bestelemek için geri döndü.

Oyun çıktıktan sonra büyük beğeni topladı. Tek oyunculu modu tasarımı ve yürütülmesi nedeniyle, çok oyunculu modu orijinal oyunun temeli üzerine inşa edildiği için övüldü. Titanfall 2, ticari olarak düşük performans gösterdi; çoğu, muazzam performansını, Battlefield 1 ve Call of Duty: Infinite Warfare'in arasına yerleştirilen kalabalık bir serbest bırakma penceresinde satışa atfediyor.